2016 Yılı Masaüstü Ekran Görüntüleri Başlığı

Başlatan betseg, 08 Şubat 2016 - 23:19:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

enes.sefa.k

ata1

WM Theme: Menda
GTK Theme: Menda [
  Icon Theme: Menda-Circle

ahmet_matematikci

♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

Nabi

Devler gibi eserler bırakmak için,karıncalar gibi çalışmak lazım.
-Necip Fazıl Kısakürek

hsynblgn

gtk tema = fruta mint
simge= faenza

[eklenti yönetici tarafından silindi]

FireSwords

OS X El Capitan 10.11.3

(Şu konuyu görünce sanal makineye Linux kurup özelleştiresim geliyor. Kafaya koydum bir gün yapacağım  :D )

eronis

@Ustadharak 3 yıldır forum üyesiymişsin, bu kadar zaman gelmemesi ayıp olmuş :D
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

FireSwords

Alıntı yapılan: eronis - 10 Mart 2016 - 21:36:49
@Ustadharak 3 yıldır forum üyesiymişsin, bu kadar zaman gelmemesi ayıp olmuş :D

Adil kullanım kotası denen illet olmasa hallederim de

VMWare Fusion: 200-300 MB arası.
En son Arch kurulum imajı : 600 MB
Gereken paketlerle filan 2 GB'a buluyor. 3 mbps ile tam bir eziyet.  Neyse yarın yapacağım artık :D

Sahiden 3 yıl mı olmuş  8)

eronis

Arch kurman şart değil gerçi :D Ama illede arch diyorsan manjaro biraz daha insaflı kota harcar diyim :)
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

FireSwords

Alıntı yapılan: eronis - 10 Mart 2016 - 22:03:38
Arch kurman şart değil gerçi :D Ama illede arch diyorsan manjaro biraz daha insaflı kota harcar diyim :)
Kota 6 günde doldu zaten :D

Ben nedense Arch ve Debian dışındaki dağıtımlara ısınamadım.  Arch'ı komut satırından kurmak her parçasını birleştirmek bence çok zevkli bir şey. LFS yapasım vardı ama o bayağı ileri düzey bir şey.

Aslında Linux'u OS X'den daha çok seviyorum ama Adobe yazılımları ve Lightshot yok. Bir de AMD'nin Linux grafik sürücüleri çok sıkıntılı. Allahtan OS X ekran kartıma OOB(Out Of the Box) (kutudan çıktığı gibi sorunsuz çalışan demek)  destek veriyor.

eronis

Evet, ben de 3 yıldır ubuntu forumdayım, 3 yıldır farklı dağıtımlar denedim ve şu an bütün makinelerimde ubuntu kullanıyorum + ailemin bütün bilgisayarlarında da Ubuntu LTS kullanıyorum. Peki ben mazojist miyim de sevmediğim halde her yerimi ubuntu ile donattım ? Hayır. Çünkü ailemde bilgisayardan gerçekten anlayan tek ben varım, LTS seçmemin nedeni uzun süre sistemi değiştirmeleri gerekmesin (9 ay), güncelleme sırasında yanlış bir şey yapıp bozamasınlar diye :D Ayrıca bütün bilgisayarlarda aynı işletim sistemi varsa bu bana kolaylık sağlıyor çünkü aşina olduğum, her gün kullandığım bir işletim sistemi ve arayüz var karşımda. Uzun süre arch kullanıp sonra ubuntu'ya ayak attığımda "mal gibi kalıyorum". Harfi harfine. Ayrıca ubuntu oldukça kullanıcı dostu ve bir şeyleri bozmak ubuntu'da daha zor. Sonraki güncellemenin sistemi bozması olasılığını düşünmem gerekmemesi ayrı bir rahatlık veriyor :) Kısaca ubuntu'yu sevmiyorum, en azından arch'ı sevdiğim kadar. Ama işimi daha iyi gördüğü için cihazlarımda onu kullanıyorum. Size de tavsiyem; sevdiğiniz kadını değil, size trip atmayan/iyi davranan kadını seçin, pişman olmayın :)

FireSwords

Alıntı yapılan: eronis - 10 Mart 2016 - 22:48:49
Evet, ben de 3 yıldır ubuntu forumdayım, 3 yıldır farklı dağıtımlar denedim ve şu an bütün makinelerimde ubuntu kullanıyorum + ailemin bütün bilgisayarlarında da Ubuntu LTS kullanıyorum. Peki ben mazojist miyim de sevmediğim halde her yerimi ubuntu ile donattım ? Hayır. Çünkü ailemde bilgisayardan gerçekten anlayan tek ben varım, LTS seçmemin nedeni uzun süre sistemi değiştirmeleri gerekmesin (9 ay), güncelleme sırasında yanlış bir şey yapıp bozamasınlar diye :D Ayrıca bütün bilgisayarlarda aynı işletim sistemi varsa bu bana kolaylık sağlıyor çünkü aşina olduğum, her gün kullandığım bir işletim sistemi ve arayüz var karşımda. Uzun süre arch kullanıp sonra ubuntu'ya ayak attığımda "mal gibi kalıyorum". Harfi harfine. Ayrıca ubuntu oldukça kullanıcı dostu ve bir şeyleri bozmak ubuntu'da daha zor. Sonraki güncellemenin sistemi bozması olasılığını düşünmem gerekmemesi ayrı bir rahatlık veriyor :) Kısaca ubuntu'yu sevmiyorum, en azından arch'ı sevdiğim kadar. Ama işimi daha iyi gördüğü için cihazlarımda onu kullanıyorum. Size de tavsiyem; sevdiğiniz kadını değil, size trip atmayan/iyi davranan kadını seçin, pişman olmayın :)
Ben aslında Ubuntu'yu daha kolay bozuyorum nedense. :D

Neyse indireyim bakalım, AKK sağolsun 1 saat gözüküyor :(

heartsmagic

Ekran görüntüleri konusundaki muhabbet hadi bir nebze olsun anlaşılır da, bu kadar torpillemeyelim bence başlığı :) Öteki türlü ayırıp hiç uyarmadan içeri almak durumunda kalıyoruz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sezmen

Linux merakla başlar, bağımlılık yapar. Linux gönül işidir.

https://500px.com/sezginmendil

ata1

;D manjaro uzerinden chroot ile kurup hazırda tuttuğum yedek sistem hiç özelleştirmesiz saf arch  ;D

kalkan1973

ARCHLINUX dan şaşmıyorum. internet sitesi işlettiğim için SADE efektsiz masaüstü kullanıyorum. Ihtiyacım oladuğu şekilde...
MATE
ICON: LILA HD
CAIRO-DOCK: LIGHT-SIMPLE-GRAY

Evde İşte her yerde Linux

Barış Can

» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.

eronis

Bir arkadaşım bunun windows 10 için olan versiyonunu istedi, ancak bunun arch linux logosu ile de çok iyi gideceğini farkettim. Beğenen arkadaşlar buyurun :)

http://s28.postimg.org/7n93v9kbh/gintama_arch_linux.jpg

fsutil

- Sistem: Arch Linux
- Tema: Arc Darker
- Masaüstü: Cinnamon 2.8.6
- İkon: Super Flat Remix
- Arka Plan: alpha.wallhaven.cc/wallpaper/347984

Felâsife

Debian beni çağırıyor:)

Debian 8 + Mate 1.8
Denetim: Enlightenment 23oz gtk2
Pen. kenarı:  mint-x-mont
İkon seti: Compass 1.3.8 svg - GTK
Duvar kağıdı: debian stream
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

Barış Can

@eronis, art alan paylaşımlarını aynı kategori üzerindeki "art alan paylaşımları" konusuna yapalım, karışıklık olmasın.
@asia, sanki pencere yöneticisi olarak benim şu an kullandığım numix çok daha hoş dururmuş, butonlar bakımından falan bakınca; bilemedim. ancak çok güzel. :)
@felâsife, harika görünüyor. her zaman harikaydınız. tebrikler. :)
» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.

eronis

ata1

Theme: Daloa
Icon Theme: Super Flat Remix
Masaüstü: xfce

Felâsife

Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

tosun

[/url]][/img]

Ubuntu 16.04 beta
Tema         : Theme
Simge seti :Compass
"İnsan dünyaya sadece yemek, içmek, koynuna birini alıp yatmak için gelmiş olamazdı. Daha büyük ve insanca bir sebep lazımdı."