[Çözüldü]gcc default versiyonunu değiştirme

Başlatan gocen, 14 Eylül 2011 - 17:31:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gocen

merhaba matlabda çalışırken şöyle bir hata aldım
Warning: You are using gcc version "4.4.3-4ubuntu5)".  The earliest gcc version supported
         with mex is "4.1".  The latest version tested for use with mex is "4.2".
         To download a different version of gcc, visit http://gcc.gnu.org

bilgisayarımda gcc 4.1 yüklü ama heralde default yapılması gerekiyo
nasıl yapabiliriz
Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz,
Şahsın görünür, rütbe-i aklı eserinde.
Ziya Paşa

if

@gocen, derleme yaparken mi aldınız bu çıktıyı?

sem

Varsayılan olarak bir gc'yi kaydetmek aslında değişik bir olgu... Yani öyle bir şey sanırım yok... Fakat demek istediğiniz sanırım şu uçbirimden gcc yazdığızda 4.2 ya da 4.1 gibi önceki bir sürümün çalışmasını istiyorsunuz..

Öncelikle bir bakın bakalım hangisi çalışıyor uçbirimden gcc komutunu verince

gcc --version

Eğer versiyon sizin istediğiniz değilse bu komutun nereden geldiğine bakın... Büyük ihtimalle /usr/bin altında olacaktır.

whereis gcc

Bulduktan sonra, bunu bir başka dizine alın (bu dizin PATH içerisinde yer almasın) ve /usr/bin dizini altında kendi istediğiniz sürümün gcc'sini koyun... Sorun kalmayacaktır gibi duruyor buradan ama denemek lazım tabii.. =)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gocen

@heartsmagic verdiğin komutu denedim ama bişey değişmedi

@sem0900 dediğiniz yöntemi biraz daha açıklarmısınız /usr/bin'in altından gcc'yi kaldırdım ama yerine istediğim sürümün gcc'sini nasıl koyacağım

@if bu çıktıyı matlabda mex komutunu kullanırken aldım
Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz,
Şahsın görünür, rütbe-i aklı eserinde.
Ziya Paşa

if

@gocen, o zaman iş değişir. http://ubuntuguide.net/how-to-install-and-setup-gcc-4-1g4-1-in-ubuntu-10-0410-10 bağlantısında GCC 4.1'i öntanımlı derleyici olarak atama anlatılmış

Saavedro