netbook remix 10.4 üst panele CPU TEMP eklemek

Başlatan abbasc, 28 Ağustos 2011 - 17:31:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

abbasc

heartsmagic

@abbasc, 11.04 için olan sana uymayacaktır. %100 emin değilim ancak yüksek ihtimalle uymaz.

Diğer denediğin şeyin de ne olduğunu buraya normal bir bağlantı şeklinde geç lütfen. Google bağlantılarından bir şey anlaşılmıyor. Sitenin kendi bağlantısındaki hangi iletiyi, anlatımı denediğini, neden olmadığını buraya aktar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

abbasc

Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Ağustos 2011 - 23:51:45
@abbasc, 11.04 için olan sana uymayacaktır. %100 emin değilim ancak yüksek ihtimalle uymaz.

Diğer denediğin şeyin de ne olduğunu buraya normal bir bağlantı şeklinde geç lütfen. Google bağlantılarından bir şey anlaşılmıyor. Sitenin kendi bağlantısındaki hangi iletiyi, anlatımı denediğini, neden olmadığını buraya aktar.
Linkleri vermemin amacı cpu temp programının Unity için kullanılabileceğinin gösterilmesiydi sadece. Linktekileri denemedim.

Hiç bir türlü yapamıyorum dediğim iş :
depolardan cpu, hardware, temperature yazan bir sürü program indirdim kurdum. Çoğunu Donatılar yada Sistem Ayarlarında bulamadım ve masaüstü sisteminin desteklemediği kanısına vararak tekrar kaldırdım. Sadece bir tanesini bulabildim; pencere şeklinde açılıyor ve ısıya bakabiliyorsunuz. Isıyı görmek istediğimde pencere simgesine tıklayıp açmam gerekiyor. Yani denediğim yığınla programdan hiç birisini üst panele yerleşecek biçimde yapamadım. 10.4 ile ilgili böyle bir şeyi internette de göremedim. Sadece 11 sürümü için bulunabiliyor. Galiba olmuyor UNR için.

heartsmagic

Senin UNR'de Gnome paneli var mı? Verdiğin bağlantılarda görünen resimlerde Gnome paneli mevcut.

abbasc

Alıntı yapılan: heartsmagic - 29 Ağustos 2011 - 00:26:25
Senin UNR'de Gnome paneli var mı? Verdiğin bağlantılarda görünen resimlerde Gnome paneli mevcut.

3 tip masaüstü ortamı var bende:

1. gnome---> normal gnome masaüstü
2. ubuntu netbook---> Unr masaüstü
3. ubuntu netbook 2D---> Gnome ve Unr masaüstü karışımı bir şey. Pek iç açıcı bir yer değil. Üst panel Gnome paneli. Burası aynı gnome gibi olduğundan büyük ihtimal Cpu Temp buraya eklenebilir.

Ama benim uğraşım 2 nolu masaüstüne o programı ekleyebilmek. Yani gnome' a benzemeyen UNR masaüstüne. Gönderdiğim linktekiler 3 nolu masaüstüne ait olanlarmış. 2 noluya ait olanları hiç bir yerde bulamadım. Belki bulan ve bilen vardır diye konu açtım.

Olmazsa bu konuyu da kilitleyelim, günün birinde çözüm sunulur belki...

heartsmagic

2 numaralı masaüstünde bir panel var mı? Eklemeyi düşündüğün yer neresi?

abbasc

Alıntı yapılan: heartsmagic - 29 Ağustos 2011 - 00:47:31
2 numaralı masaüstünde bir panel var mı? Eklemeyi düşündüğün yer neresi?

evet aynı 11.4 teki gibi değiştirilmesi mümkün olmayan sabit bir panel var. fotoğrafı ekleyemiyorum.
linki gönderiyorum

http://www.google.com.tr/imgres?q=netbook+remix&hl=tr&client=firefox-a&hs=Lt8&sa=X&rls=org.mozilla:tr:official&tbm=isch&tbnid=rAy11rw3HL24UM:&imgrefurl=http://www.jonboy60.com/2010/05/29/ubuntu-netbook-remix-unr/&docid=1Gg3l0pwGwWziM&w=1024&h=600&ei=JbhaTvf7A-364QTPq7WsBQ&zoom=1&iact=hc&vpx=692&vpy=351&dur=566&hovh=172&hovw=293&tx=168&ty=104&page=3&tbnh=109&tbnw=186&start=24&ndsp=12&ved=1t:429,r:3,s:24&biw=1024&bih=621

sağ üstte görülen saat, tarih, pil görünümü falan olan yere eklemeye çalışıyorum Temp'i.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Ağustos 2011 - 01:23:51

Birde yeri gelmişken sorayım. O sağ üstteki elemanları isteğime göre sıralayabiliyor muyum, ya da bazılarını tamamen  silebiliyor muyum oradan.

abbasc

Alıntı yapılan: decent - 29 Ağustos 2011 - 01:42:06
http://ubuntuguide.net/monitor-cpunvdia-gpushard-disk-temperature-in-ubuntu-using-psensor

bağlantısında verilen PPA kaynağı Lucid paketi de içeriyor.

https://launchpad.net/~jfi/+archive/ppa?field.series_filter=lucid

Verdiğiniz link için teşekkürler. linkteki tüm komutları uygulayarak kurdum. Tam istediğim yere yerleşti. Fakat orada sadece programın simgesi duruyor. Ben orada ısı derecesinin görünmesini istiyorum. Ayarlarını karıştırdım fakat öyle bir şey bulamadım. Isıyı görebilmem için önce simgeye tıklamam ondan sonra show yazısına tıklamam gerekiyor. Ve sıcaklığı yazan büyük bir tablo açılıyor. Ben tablo falan değil sadece üst panelde ısı derecesi yazan bir şey arıyorum.
Linkinizde 11 sürümü için olan simgede ısı derecesi görünüyor. Ama 10 sürümü için olan resimde görünmüyor. Galiba desteklemiyor 10 sürümü bu programı.