Wİne oyun açamıyorum.

Başlatan syrox28, 01 Kasım 2019 - 17:56:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

syrox28

Wine yükledim.Şuanda yüklü playonlinux programıyla da denedim.fakat fm2019 oyununu açmıyor.wine kendi sitesinde oyun açılabilir listesinde bulunuyor ama açamıyorum.ilgili fm.exe dosyasına sağa tıkladığımda wine gözükmüyor.program ekle bölümünde de yok.yardımcı olurmusunuz.?

012rev3

Terminal arayüzünden çalıştırmayı deneyebilir misiniz?
wine /yol/oyun_adı.exe
"Her şey mümkün olduğunca basitleştirilmeli ancak sıradanlaştırılmamalıdır." Albert Einstein

syrox28

Defalarca denedim belirttiğiniz yolu her açmaya çalıştığında ''steam is not installed.please install it first'' şeklinde uyarı alıyorum.wine yüklü wintricks yüklü olmadığından olabilir mi?defalarca silip yükledim programı ve sitesinde çalışır şekilde görünürken açmaması biraz ilginç.windowstan yeni geçtim ve çok memnunum windowsa geri dönmek istemiyorum.

012rev3

steam kurulu değil diyor. ilk olarak steam kurmanız gerekiyor belli ki.
sudo apt-get install steam-installer
daha sonra kurulumu tamamlamak için steam yazılımını çalıştırın.
"Her şey mümkün olduğunca basitleştirilmeli ancak sıradanlaştırılmamalıdır." Albert Einstein

syrox28

Steam kurdum hala aynı hatayı vermektedir.Sorunun ne olduğunu anlayamıyorum.

012rev3

Tahminimce steam yazılımını wine ile kurmanız gerekiyor. Ubuntu tarafında kurduğunuz steam ile eşleşmiyor.
https://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=19444

syrox28

Teşekkürler Windows 10 yükleyerek sorunu çözdüm.Çok üzüldüm Windows'a geri döndüğüme ama yapıcak bişey yoktu.Tekrar görüşmek üzere güzel deneyimdi bir kaç günde olsa. :)

Empat

Windows'a geri dönmek yerine dual boot olarak hem Linux, hem Windows kullanabilirsiniz.

Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

syrox28

Windows 10'a maksimum iki hafta sabredebildim.Güvenlik güncellemesi virüslü ortam derken iyice soğudum.Ubuntuya geri geldim.😊Windows oyunlarını oynamaktan da vazgeçtim.