mozilla aniden kapanıyor

Başlatan ilksumat, 26 Haziran 2016 - 14:09:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilksumat

Merhaba, 14.04 kullanıyorum, mozilla aniden kapanıyor. Ne olabilir?

Birde ekran aniden gece oluyormuş gibi kararıyor tam kapkara değil ama hani karanlık çökermiş gibi.

Teşekkürler yardımlar için.

heartsmagic

Ekran kararması bellek yetersizliğine işaret eder. Ne yaparken oluyor bu? Birden çok video sekmesi açıkken mi yoksa başka bir şey yaparken mi?
Firefox'u uçbirimden aç:

firefox

Kapandığında son çıktıları buraya aktar lütfen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ilksumat

Yok durup dururken kapanıyor mesela bu sayfadayken bile kapana biliyor. Şimdi terminalden açıp bakayım tekrar.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Haziran 2016 - 18:00:03

Evet şimdi terminalden açtım mozillayı dedğiniz gibi. Teşekkürler.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Haziran 2016 - 18:02:09

Şimdi terminali kapadım, firefox kapandı, normal masaüstü ikondan açmak zorunda kaldım.

illedelinux

GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

heartsmagic

@sumatilk, uçbirimi kapatmayacaksın. Firefox'u söylediğim şekilde aç, kapandığında uçbirime bak, orada hata yazacaktır son satırlara doğru. Onları buraya aktar lütfen.

ilksumat

Şimdi ben firefoxu direk burdan açtım yani uçbirimden değil normal ikondan. Kapatıp terminalden açıp dediğiniz gibi yaparım. Teşekkürler.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Haziran 2016 - 22:54:07

Aslında kapanmamıştı veya ben kapandığını farketmemiş olabilirim. Terminale bi bakıyım dedim, şöyle yazıyordu firefox altında:

firefox
Vector smash protection is enabled.

mhmtkrktr

Cevabını, ne olup ne olmadığını anlamadım ama şöyle yap istersen. Bir tane uçbirim aç ve şu komutu yürüt

firefox &>$HOME/Masaüstü/fire

Başka bir uçbirim aç ve Firefox kapanınca bu uçbirimden şu komutun çıktısıyla birlikte gedit ~/Masaüstü/fire içeriğini buraya aktar.

ps -a | grep firefox

(firefox gerçek anlamda kapanmışsa çıktı boş olacaktır. Bu durumda sadece, yukarda belirttiğim yeni oluşan dosyanın içeriğini paylaşırsın)

ilksumat

Alıntı yapılan: mhmtkrktr - 27 Haziran 2016 - 00:47:42

Cevabını, ne olup ne olmadığını anlamadım ama şöyle yap istersen. Bir tane uçbirim aç ve şu komutu yürüt

firefox &>$HOME/Masaüstü/fire

Başka bir uçbirim aç ve Firefox kapanınca bu uçbirimden şu komutun çıktısıyla birlikte gedit ~/Masaüstü/fire içeriğini buraya aktar.

ps -a | grep firefox

Merhaba ilk komutu dediğiniz gibi başka uçbirim açıp yazınca başka firefox açıldı ve ama en başta açtığım ve açık duran uçbirimde şunları gördüm:

firefox
hashcompleter: cancelling request to https://safebrowsing.google.com/safebrowsing/gethash?client=navclient-auto-ffox&appver=47.0&pver=2.2
hashcompleter: notifying failure

Umarım yalnış bişey yapmamışımdır.

(firefox gerçek anlamda kapanmışsa çıktı boş olacaktır. Bu durumda sadece, yukarda belirttiğim yeni oluşan dosyanın içeriğini paylaşırsın)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Haziran 2016 - 01:06:38

Merhaba ilk komutu dediğiniz gibi başka uçbirim açıp yazınca başka firefox açıldı ve ama en başta açtığım ve açık duran uçbirimde şunları gördüm:

Kod: [Seç]

firefox
hashcompleter: cancelling request to https://safebrowsing.google.com/safebrowsing/gethash?client=navclient-auto-ffox&appver=47.0&pver=2.2

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Haziran 2016 - 01:24:47

Ucbirimin en son hali:

firefox
1466979194839   addons.update-checker   WARN   Update manifest for ubufox@ubuntu.com did not contain an updates property
1466979195278   addons.update-checker   WARN   Update manifest for e10srollout@mozilla.org did not contain an updates property
1466979195470   addons.update-checker   WARN   Update manifest for firefox@getpocket.com did not contain an updates property
1466979195954   addons.update-checker   WARN   Update manifest for {972ce4c6-7e08-4474-a285-3208198ce6fd} did not contain an updates property

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Haziran 2016 - 01:25:26

Şimdi bunu uyurken kapatabiliyoruz değilmi?

mhmtkrktr

Karışıklık olmaması açısından, uçbirimden açılmış tek bir firefox olsa daha iyi olur. Hatta bu süre içerisinde simge yoluylada farklı bir FF penceresi açma.
Ben önceki FF penceresinin zaten kapalı olduğunu düşünmüştüm.

İstediğin zaman pencereleri kapatabilirsin. Uygun bir zamanında aynı işlemi yapabilirsin.

Burada amaç programın kapanmasına sebep olan bir hatanın oluştuğu ve bu hatanın kapanış sırasın da görüntüleneceği düşüncesi.
Bu şekilde bir hata mesajı kaydederse ve bunu yakalayabilirsek, çözümde buna istinaden üretilebilir.

ilksumat

Merhaba şimdi terminalden firefox.u açtım ve bir süre sonra terminale bakınca:

firefox

(process:2637): GLib-CRITICAL **: g_path_get_basename: assertion 'file_name != NULL' failed
ExceptionHandler::GenerateDump cloned child 2702
ExceptionHandler::SendContinueSignalToChild sent continue signal to child
ExceptionHandler::WaitForContinueSignal waiting for continue signal...

###!!! [Parent][OnMaybeDequeueOne] Error: Channel error: cannot send/recv

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Haziran 2016 - 17:09:04

Şimdi baktım tekrardan terminale. Şöyle durum:

firefox

(process:2637): GLib-CRITICAL **: g_path_get_basename: assertion 'file_name != NULL' failed
ExceptionHandler::GenerateDump cloned child 2702
ExceptionHandler::SendContinueSignalToChild sent continue signal to child
ExceptionHandler::WaitForContinueSignal waiting for continue signal...

###!!! [Parent][OnMaybeDequeueOne] Error: Channel error: cannot send/recv

ilksumat

Bu da şimdi açınca oluşan çıktı:

firefox

(process:2876): GLib-CRITICAL **: g_path_get_basename: assertion 'file_name != NULL' failed
1467098165934 addons.update-checker WARN Update manifest for ubufox@ubuntu.com did not contain an updates property
1467098166296 addons.update-checker WARN Update manifest for firefox@getpocket.com did not contain an updates property
1467098166865 addons.update-checker WARN Update manifest for e10srollout@mozilla.org did not contain an updates property
1467098167039 addons.update-checker WARN Update manifest for {972ce4c6-7e08-4474-a285-3208198ce6fd} did not contain an updates property

heartsmagic

Tüm Firefox'ları kapatıp şu şekilde aç lütfen:

firefox -safe-mode

Bir bakalım kapanacak mı?

ilksumat

Merhaba yaptım ve iki seçenekli küçük bir kutu açıldı. Safe mod seçtim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Haziran 2016 - 00:58:21

Şimdiden doğru bakarım ne zaman kapanacağına (veya kapanmayacağı).

heartsmagic

Bu şekilde açınca da kapanıyor mu? Uçbirimi kapatınca kapanmasın normal. Kapatmadan kullanmaya devam ettiğinde sıkıntı oluyor mu yani yine?

ilksumat

Merhaba bir kaç kere oldu ama eskisi kadar olmuyor sanki. Bazan unuttuğum oluyor kapandığını not almayı. Daha sık not alayım kesilirse.

Teşekkürler. 

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Temmuz 2016 - 15:15:52

Bugün açtım kısa sürede yani mesela 10 dakika gibi olsun, kapandı. Sonra 1 saat ara verdim. Açayım dedim çaılmadı, terminalden firefox komut yaptım yine açılmadı, bu dafa restart yaptım bu defa açıldı.

heartsmagic

@sumatilk, aradan zaman geçtiği için neyi nasıl denediğini anlayamıyorum. Şu konulara bir açıklık getirelim lütfen:

firefox -safe-mode

şeklinde açtığında hiç kapandı mı kendi kendine? Uçbirimi kapatırsan kapanır, bundan bahsetmiyorum. Kendi kendine kapandı mı? Kapandıysa lütfen çıktıları aktar buraya. Yani bir kere böyle aç, kapandığında uçbirime bak, yazanları not al, sonra buraya aktar. Uçbirimden açmaya çalıştın ama açılmadı mı, yazanları yine not al.

Bir de, Firefox'tan başka böyle kapanan uygulama var mı?

ilksumat

Dediğiniz gibi yapıp yazacağım. Teşekkürler.

ilksumat

Merhaba bu bölümün içinde sormuşum ekranın kararmasını ama çözememişim sanırım. Ne yapabilirim?

heartsmagic

Bir önceki iletimde sorduğum soruların cevaplarını verebilir misin @sumatilk.
Tarif ettiğim şekilde açıldığında yine Firefox kapanıyor mu?
Böyle kapanan başka uygulama var mı?

ilksumat

Yok şimdi o sorun kalmadı yani firefox kendi kafasından kapanması durumu. Şimdi ki sorunlarım

1) ekran kararıyor ve 2) mesela birazdan bu iletiyi yazıp gönder diye tıklıyorum ya o göndermeyi çok yavaş yapıyor, yani önce sanki göndersemmi göndermesemmi gibi düşünüyor sanki bu şaka tabi ama gerçekten ağırlık var. Bunu diyelim control+T ile başka bir sayfa açarken de yapıyor internette, yani o zamanda yavaş.

heartsmagic

@sumatilk, Firefox'u şurada tarif edildiği şekilde başlat lütfen:
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=52536.msg597377#msg597377

Bir de böyle dene, bakalım kararma falan olacak mı.

ilksumat

Merhaba yazdım aşağıdakileri yazdı ama ben enter yaptım ve firefox açıldı. (Bu arada copy yaptıklarımı buraya yapıştırayım deyince de kararır gibi oldu ama yapıştırdı:

(firefox:5798): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_ref: assertion 'object->ref_count > 0' failed

(firefox:5798): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_unref: assertion 'object->ref_count > 0' failed

(firefox:5798): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_ref: assertion 'object->ref_count > 0' failed

(firefox:5798): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_unref: assertion 'object->ref_count > 0' failed
1474828115282 addons.xpi WARN Expected add-on e10srollout@mozilla.org is missing from the system add-on location.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Eylül 2016 - 01:53:08

Birde şunları yazayım:

firefox -safe-mod

(firefox:5873): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_ref: assertion 'object->ref_count > 0' failed

(firefox:5873): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_unref: assertion 'object->ref_count > 0' failed

(firefox:5873): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_ref: assertion 'object->ref_count > 0' failed

(firefox:5873): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_unref: assertion 'object->ref_count > 0' failed

(/usr/lib/firefox/plugin-container:6376): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_ref: assertion 'object->ref_count > 0' failed

(/usr/lib/firefox/plugin-container:6376): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_unref: assertion 'object->ref_count > 0' failed

(/usr/lib/firefox/plugin-container:6376): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_ref: assertion 'object->ref_count > 0' failed

(/usr/lib/firefox/plugin-container:6376): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_unref: assertion 'object->ref_count > 0' failed
1474843036049 addons.update-checker WARN Update manifest for ubufox@ubuntu.com did not contain an updates property
1474843036221 addons.update-checker WARN Update manifest for firefox@getpocket.com did not contain an updates property
1474843036339 addons.update-checker WARN Update manifest for webcompat@mozilla.org did not contain an updates property
1474843036803 addons.update-checker WARN Update manifest for e10srollout@mozilla.org did not contain an updates property
1474843036968 addons.update-checker WARN Update manifest for {972ce4c6-7e08-4474-a285-3208198ce6fd} did not contain an updates property

Bu arada wifi koptu falan yani birde.