[Çözüldü] Vpn Kurulumu

Başlatan Uruloki, 01 Aralık 2014 - 09:09:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Uruloki

Merhaba forum ahalisi benim şöyle bir sorumun var. Daha önce digitalocean dan aldığım vps ile vpn kurulumu yaptım gayet rahat bir şekilde kullandım fakat şu an online.net in deneme için verdiği hesaba şu kurulumları yapmayı http://goo.gl/7XSjRY, http://goo.gl/0i6NQX ilk *bağlantıda dosyayı bulamadı terminal ikincinde ise online.net in bulut sistemi arm üstüne çalıştığı için oldu. Bende docker kurulumlu bir tane açtım bu sefer yine arm sıkıntısı çıktı. Şimdi ben online.net in bulut platformundan nasıl vpn olarak yararlanabilirim?

Uruloki

heartsmagic

Öncelikle biraz sabır rica ediyoruz. Aradan henüz bir gün bile geçmiş değil.

Şimdi, sorunu anlayabilmemiz için hata çıktılarını görmemiz ve yapıyı anlamamız lazım. online.net'in ne olduğunu ve nasıl bir sistem kiraladığını bizler bilemeyiz. Bu ayrıntıları senin aktarman lazım bize.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Uruloki

Açıkcası sabırlıyımdır fakat kimse soru sormayınca merak ettim görülmedi mi diye?

Şimdi şöyle bir sıkıntı var online.net bulut platformunu arm mimarisi üzerine kurmuş ben ilk linki deneyince dosyayı bulamıyor sistem( sanırım kayıt yeri farklı ) ikinci seçenekteyse direk mimari sıkıntısı çıkıyor, ikinci seçenek için docker kurdum onu da çözemedim. Ben şimdi vpn i bu sisteme nasıl yüklerim?

Edit: Üşüyoruz Gin reyiz.

heartsmagic

ARM ilginç olmuş, zorunlu mu burada iş görmen?

Şimdi, tekrar söyleyeceğim ama çıktı vermezsen yardımcı olamayız :) ARM tarafında paketleri bulman ne kadar mümkün bilmiyorum, özellikle ikinci anlatım için. openvpn-as için arm göremedim, varsa güzel olur tabi.
İlk anlatımdaysa ben bağlantıda bir sıkıntı görmüyorum. wget ile rahatlıkla alınabiliyor paket. güzel güzel derleniyor make ile. Fakat oradaki bağlantı 64bit sistemler için. Senin arm için olan kaynağı edinmen lazım.

http://www.softether-download.com/en.aspx

Sırasıyla: SoftEther VPN Server - Linux - ARM seçmen lazım. İki ARM var biri eski mimari sanırım, online.net ne kullanıyordur hiçbir fikrim yok. Geri kalan aşamalar benzerdir. Fakat, Softether nasıl bir şey bilmiyorum.

Bunun yanısıra OpenVPN Erişim Sunucusu yerine şöyle bir şeyi de deneyebilirsin:
http://www.slsmk.com/getting-started-with-openvpn/installing-openvpn-on-ubuntu-server-12-04-or-14-04-using-tap/

Biraz daha zahmetli gibi ancak sanıyorum ki depolarda mevcuttur openvpn.
apt-cache search openvpn
ne diyor örneğin?

Uruloki

root@c1-10-1-12-255:~# apt-cache search openvpn
openvpn - virtual private network daemon
anytun - secure anycast tunneling protocol
collectd-core - statistics collection and monitoring daemon (core system)
easy-rsa - Simple shell based CA utility
eurephia - flexible OpenVPN authentication module
gadmin-openvpn-client - GTK+ configuration tool for openvpn (client)
gadmin-openvpn-client-dbg - GTK+ configuration tool for openvpn (debug for client)
gadmin-openvpn-server - GTK+ configuration tool for openvpn (server)
gadmin-openvpn-server-dbg - GTK+ configuration tool for openvpn (debug for server)
gadmintools - GTK+ server administration tools (meta-package)
kvpnc - vpn clients frontend for KDE4
network-manager-openvpn - network management framework (OpenVPN plugin core)
network-manager-openvpn-gnome - network management framework (OpenVPN plugin GNOME GUI)
openvpn-auth-ldap - OpenVPN LDAP authentication module
openvpn-auth-radius - OpenVPN RADIUS authentication module
openvpn-auth-radius-dbg - debugging symbols for openvpn-plugin-radius
openvpn-blacklist - list of blacklisted OpenVPN RSA shared keys
sslh - ssl/ssh multiplexer
tunneldigger - Configures OpenVPN tunnel networks
tunneldigger-utils - Utilities for TunnelDigger-configured OpenVPN tunnels
yasat - simple stupid audit tool
zentyal-openvpn - Zentyal - VPN Service

Diyor bana terminal fakat kurmaya çalışınca eminim ki hata verecektir.

Ayrıca şu an bunu kullanmamın sebebi bedava olması yoksa digitalocean dan almayı planlıyordum bir vps bu işlem için

Edit: ilk seçeneği dendim linki düzelterek çalıştı keşke baksaydım adrese :D bu arada sistemi denemeniz için davetiye atabilirim

marslı

Uruloki, Sanırım kullandığınız vpn servisinin openvpn desteği yok. herhangi bir ücret ödemediyseniz daha güvenli bir vpn servisi kullanabilirsiniz. mesele VpnBook. OpenVPN desteği bulunmakta. Log tutymuyor üstelik. Benimde kullandığım bir vpn servisi.
Ayrıca, aşağıdaki komut ile kurmayı deneyin. hata verirse elimizden geldiğince yardımcı oluruz.
sudo apt-get install openvpn network-manager-openvpn

heartsmagic

Çözdüğüne sevindim. Eğer depolarda görünüyorsa paketlerin kurulumunda sorun olacağını sanmıyorum. Zira netice olarak depolar sistem mimarisine (arm) uygun olarak geliyor kullandığın dağıtımda.

Eğer bu çözüm yeterli diyorsan: cozuldukonusu
Yok, Openvpn tarafına da bakmak istiyorum diyorsan @marslı'nın da söylediği gibi bakınmaya çalışırız. @marslı, sunucu üzerinde olacağı için sanırım oradan çıkılmayacak VPN tarafına. Sunucu üzerinde bir hizmet istiyor @Uruloki.

Uruloki

Alıntı yapılan: marslı - 02 Aralık 2014 - 11:29:24
Uruloki, Sanırım kullandığınız vpn servisinin openvpn desteği yok. herhangi bir ücret ödemediyseniz daha güvenli bir vpn servisi kullanabilirsiniz. mesele VpnBook. OpenVPN desteği bulunmakta. Log tutymuyor üstelik. Benimde kullandığım bir vpn servisi.
Ayrıca, aşağıdaki komut ile kurmayı deneyin. hata verirse elimizden geldiğince yardımcı oluruz.
sudo apt-get install openvpn network-manager-openvpn

Yok ben kendi vpn sunucumu kullanmak istiyorum ki bunu da hallettim.Teşekkürler @heartsmagic, @marslı