error unknown filesystem grub rescue hatası

Başlatan netcity, 17 Ekim 2013 - 17:37:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

netcity

Win7 kuruluyken ubuntu kurduktan sonra acılısta öyle kalıyor bilgisayar cd ile format falanda atılmıyor yardımcı olurmusunuz

guopx

Herhangi bir linux dağıtımı cd ya da usb'si var mı elinizde? Eğer varsa http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=13415.0 bu başlıktaki 1. yöntemi uygulayın.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

netcity

Alıntı yapılan: guopx - 17 Ekim 2013 - 17:57:00
Herhangi bir linux dağıtımı cd ya da usb'si var mı elinizde? Eğer varsa http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=13415.0 bu başlıktaki 1. yöntemi uygulayın.

Elimde cd yok tekrar indirmek uzun sürer flashtan atmıştım formatı

guopx

Ubuntu'nun kurulu olduğu disk bölümünü biliyor musunuz? /dev/sda1 sda2 sda3 gibi?

netcity

Alıntı yapılan: guopx - 17 Ekim 2013 - 18:03:57
Ubuntu'nun kurulu olduğu disk bölümünü biliyor musunuz? /dev/sda1 sda2 sda3 gibi?

Bilmiyorum

guopx

O zaman bir canlı cd ya da usb şart. Kurulumu yaptığınız flash'ı kullanabilirsiniz eğer varsa.
Sabit diskinizde kaç bölüm var hatırlıyor musunuz?

netcity

Alıntı yapılan: guopx - 17 Ekim 2013 - 18:11:07
O zaman bir canlı cd ya da usb şart. Kurulumu yaptığınız flash'ı kullanabilirsiniz eğer varsa.
Sabit diskinizde kaç bölüm var hatırlıyor musunuz?

İndireyim o zaman kardeş ben flasha atarım 4 tane var diye hatırlıyorum

furkankalkan

Bilgisayarınızın dosya sistemi bozulmuştur muhtemelen. Maalesef böyle bir durumda önemli dosyalarınız varsa kurtaramazsınız.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

netcity

Alıntı yapılan: dewilman - 17 Ekim 2013 - 18:18:39
Bilgisayarınızın dosya sistemi bozulmuştur muhtemelen. Maalesef böyle bir durumda önemli dosyalarınız varsa kurtaramazsınız.

Bilgisayarda önemli dosyam yok bir kaç program vardı ubuntu indireyim arkadaşın dediklerini yapıp sonuçu yazarım