Projelerim ...

Başlatan rutku, 23 Haziran 2009 - 14:29:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rutku

Merhaba arkadaşlar, Java'yla beraberliğim 1 seneyi buldu. Ve aşkımızın meyvesini almaya başladık. Bunları sizlerle paylaşayım dedim. Şuan 3 tane proje geliştirebildim. Sırasıyla ;

1) İnci Name :
           Bu program şifreli giriş yaparak not tutmanızı sağlıyor. Ayrıca bütün dosyalarınızı şifreliyor. Dosyaları sıkıştırmıyor, byte kodlarını şifreliyor. Bu yüzden işlemciye aşırı yük binmiyor. Şuan 0.7 sürümünde. Kaynak kodlarıyla birlikte indirmeye sundum.
adres : http://www.racih.com/2009/05/inci-name-07/

2) Aidat Takip Programı :
           Bu projeyi aslında paylaşmayacaktım. 2-3 eksik yüzüne satamadım. Bu program sitelerin aidatlarını kayıt altına alan programdır. Geliştirmesini durdurdum. Kaynaklarıyla birlikte indirmeye sundum.
adres : http://www.racih.com/2009/06/aidat-takip-programi/

3) Öğrenci Kayıt Programı:
         Üniversite topluluğu bünyesinde geliştirdiğim, fakat ayrıldığım için kaynak kodlarıyla birlikte indirime sunuyorum.
Bu program Üniversite  Topluluklarına üye olacak öğrencilerinin kaydının tutulduğu programdır. Eksikleri mevcuttur ve geliştirmesini bıraktım.
adres : http://www.racih.com/2009/06/ogrenci-kaydet-programi/

Projelerin durumu ve beklediğiniz konumu belirtirseniz sevinirim  :P
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

Bedreddin

Öncelikle üçü için de ayrı ayrı elinize sağlık :) Aidat Takip Programı'nızı babama vereceğim İstanbul'dan döndüklerinde, Excel'e hakim olduğu için şu an orada yürütüyor işini ama, belki deneme amaçlı bir süre kullanmasını sağlayıp, fikirlerini alabilirim.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

By_Mihni

Projelerin için teşekkür ederim @Racih 1 sene nasıl sıkılmadan bir programala dili öğrendin bunun ince bir ayrıntısı falan var mı çünkü ben ne zaman bir programlama diline atılsam sıkılıyor ve bırakıyorum :P :)

rutku

@Fuzûli eğer bir kaç kişi daha beğenirse olan hataları giderip daha kararlı bir sürüm çıkarırım :P. Ayrıca teşekkür ederim :)
@By_Mihni hiç sıkılmamamın sebebi; önüme bir proje koyup, bir çok özelliği ve kütüphaneleri bilmediğim halde projeye dalarak proje içerisinde öğreniyorum. Hem zevkli hemde çok iyi kavratıcı bir yöntem oluyor. Sanada teşekkür ederim :P
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

By_Mihni

İlginç bir yaklaşım :)

heartsmagic

Projelerini buradan yayımladığın için ben de teşekkür ederim sana @Racih.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

rutku

Nedemek :) İlerki projelerimide burada yayınlayacağım  :D Güzel bi Ftp programı yazıyorum.
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

command

Java için kaynak bulacağım site vs. varmı sende pdf formunda belgeler vs. Javaya biraz meraklandımda nasıldır acaba ?

ihtiyar said

Alıntı yapılan: command - 24 Haziran 2009 - 21:32:11
Java için kaynak bulacağım site vs. varmı sende pdf formunda belgeler vs. Javaya biraz meraklandımda nasıldır acaba ?

Destek sitesi öneremeyeceğim lakin eğer İst'da oturuyorsanız yarın Java Günleri'ne katılmanızı öneriyorum. :)

rutku

Merhaba, Keşke fırsatım olsada o java günlerine katılabilsem  :(. Java türkçe kaynağı olarak http://www.kodcu.com/ öneririim. Ayrıca Netbeans le birlikte çalışman çok faydalı olacaktır.
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

command

Katılmayı bende çok isterdim ama maalesef istanbul uzak biraz

ihtiyar said

Alıntı yapılan: command - 24 Haziran 2009 - 23:40:57
Katılmayı bende çok isterdim ama maalesef istanbul uzak biraz

Ben İstanbul'da olmama rağmen gidemedim. Hatta kayıt bile yaptırmıştım. :(

ahmet_matematikci

Arkadaşlar  böyle java projesi, bitirme ödevi yada okulda derste örnek uygulamaları eklersek yeni başlayan arkadaşlar için verimli olacaktır.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)