[Çözüldü] Nvidia 96 Sürücüsünü Yükledikten Sonra Böyle Oldu

Başlatan xrhymer, 24 Ağustos 2009 - 14:35:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xrhymer

Paket Yöneticisinden nvidia 96.xxx.. sürücüsünü yükledim. Sistem>>Yönetim>>NVIDIA X Server Settings'e gittim. konsoldan root hakkı alarak nvidia-xconfig yazıp sistemi yeniden başlatmamı isteyen bir uyarı aldım ve dediğini aynısını yaptım daha sonrasında açtığım pencereler bir garip oldu. Konsol sadece beyaz bir sayfa olarak görünüyor. Yardım ederseniz sevinirim.

[IMG]http://img16.imageshack.us/img16/4156/ekrangrntsq.png[/img]
Dostlarım, dost yoktur. Kendi gücünle ayakta durmalı, iradenle yaşamalı, duygunla sevmeli, düşüncenle ayırt etmelisin. Dünyanın tamamı güvenilmez olsa da kimse senin kılına bile dokunamaz kardeşim.

garafatma

Compizden "Pencere Kenarlıkları" nı aktif etmen gerekebilir.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

xrhymer

Dostlarım, dost yoktur. Kendi gücünle ayakta durmalı, iradenle yaşamalı, duygunla sevmeli, düşüncenle ayırt etmelisin. Dünyanın tamamı güvenilmez olsa da kimse senin kılına bile dokunamaz kardeşim.

garafatma

Alt+F2'ye basıp

metacity --replace

dedikten sonra durum nedir peki?

xrhymer

Teşekkür ederim. Düzeldi. Acaba bu hatanın neden kaynaklandığını söyleyebilir misisiniz?

garafatma

Benim bildiğim ve tecrübe ettiğim, ubuntu ile standart kurulu gelen compiz'i sistemden kaldırdığımızda, o anda devrede olan pencere kenarlıkları, compizi kaldırdığımız için siliniyor. Dolayısıyla pencere kenarlığı olmadığı için bu tip * bir şey geliyor başımıza.
Çözüldüğüne göre kilitleyebiliriz.