smartphone

Başlatan miyaw33, 12 Temmuz 2008 - 18:12:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

miyaw33

merhaba,
geçen yıla kadar ubuntu kullanıyordum daha sonra xp ye dondum.Ancak windowsa 1 yıl dayanabildim ve yeniden ubuntudayım,ancak şöyle bir problemim var ve çözüme ulaşamadım.
Elimde benq e72 model wm06 yüklü bir smartphone var,windowsta activesync ile sorunsuzca usb üzerinden dizüstüme bağlıyordum(datron tw7a) ancak ubuntuya geçtiğimde telefonu kablolu modem olarak görüyor,wirelessimi kapatıyor otomatikman ve telefona ulaşamıyorum.
Kablosuz bağlantımı koparmaması ve enazından depolama birimi olarak görmesi için ne yapmam lazım?Bu arada datron dizüstüne tam destek veriyor ubuntu,en ufak sürücü problemi yapmadı.

ardes

aynı sorun bendede var.bende de htc touch var ama bir türlü tanıtamadım :(

skahvecioglu

Evet arkadaşlar bende de ipaq 514 cep bilgisayarı var, activesybc'i wine üzerinden kurmayı denedim ama olmadı, sadece telefon için windows kurmak istemiyorum, nasıl çözeriz bu problemi?
Ne Mutlu Türküm Diyene!

FUBU

arkadaşlar ubuntu dökümanlarda pda larla ilgili bölüm için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.
https://help.ubuntu.com/community/CategoryPDA

bu mesele forumda daha önce de konuşulmuştu. aşağıdaki linki de tekrar vereyim. https://help.ubuntu.com/community/PortableDevices/WindowsMobile
wm6 nın ubuntu desteği yok. wm5 in ise var. wm5 eski, sanırım siz 6 kullanıyorsunuzdur. tabi wm6 ya destek yok derken usb bağlantısıyla dosya transferi falan yapabiliyorsunuz. kişileri, takvimi, yapılacaklar listesini senkronize etmek, programları uzaktan kontrol etmek vs. gibi şeyler yapılamıyor bildiğim kadarıyla.   :(

wincih

@FUBU

Eğer activesync gibi uyumlu ise bildiğim kadarı ile çalışması lazım. Zira wm 6 lı pda mı eski sürüm activesync ler ile sorunsuz kullanmıştım. :) Denemekte yarar var.
Bir Çiçek Açsın Bin Fikir Yarışsın / Mao

FUBU

Alıntı Yap@FUBU

Eğer activesync gibi uyumlu ise bildiğim kadarı ile çalışması lazım. Zira wm 6 lı pda mı eski sürüm activesync ler ile sorunsuz kullanmıştım. Gülümseme Denemekte yarar var.
benim wm lı telefonum olmadığı için sadece ubuntu wiki de konuyla ilgili yazılanları aktardım.
çalışıyorsa ne ala  :)
sanırım depodaki SyncEngine isimli program vasıtasıyla oluyor bu iş değil mi?

myveysel

Şu an itibarıyla Windows Mobile 6.5 Smartphone yüklü HTC S710 telefonu ubuntuya tanıtmış bulunmaktayım. Tek sorun şimdilik dosya yöneticisine erişememem. Araştırmaya devam...