Ubuntu Türkiye E-dergisi SUDO’nun 41. Sayısı

Başlatan bytan, 16 Mayıs 2012 - 23:00:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bytan

Ubuntu Türkiye E-dergisi SUDO'nun 41. Sayısı

* Murat DUMAN'la Röportaj
* LibreOffice-4
* SEO Eklentileri-1
* Yeni Ubuntu Tweak "Precise Tweak"
* Onunla Hepsi Bir Arada: Calligra 2.4
* Dikkatimi Çekenler
* GIMP 2.8 Yeniliklerle Geldi
* Sabit Diskler
* Linux Dünyasından Haberler
* En Güzel Masaüstü Mayıs - @if

Zip Dosyası Olarak İndirmek için: http://sudo.ubuntu-tr.net/?file_id=49
PDF Dosyası Olarak İndirmek için: http://sudo.ubuntu-tr.net/?file_id=50
Google Docs üzerinden, indirmeden okumak için : tıklayın.
Blog Sayfası : Ubuntu Türkiye E-dergisi SUDO'nun 41. Sayısı
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

FıratikUS

İlk yorumu yapmak bu sefer bana kısmetmiş :)
Dergi kapağı ayrı bir güzel, dergi içi tasarımı, kullanılan simgeler enfes..

Gimp haberine çok sevindim, gerçekten tek pencere çok iyi olmuş.Ellerinize,  emeklerinize sağlık..
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

fugue

Emeğinize sağlık, daha açıp okuma fırsatım olmadı ama eminim yeni şeyler öğreneceğim...
"The past is a foreign country: they do things differently there"

arpia

İşi gücü bıraktım, okumaya başladım :) Bir çok kişi, ayırdığınız zamana ve verdiğiniz emeğe hayran. Bende o kişilerden biriyim, teşekkür ederiz. Emeğinize sağlık, güzel bir sayı olmuş.

apocuk

Mecburiyet Esaretin Diğer Adıdır.....
http://abdurrahmanakturk.wordpress.com/

heartsmagic

Ben de yazandan, tasarlayana, oradan farklı şeyleriyle uğraşan herkese teşekkür ederim. Kendimizde de not düşelim, kırk sayıyı devirdiğimiz için toplu indirme bağlantısını bir ara güncelleyelim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hasanyılmaz

Yine güzel bir sayı, tebrik ederim emeği geçen herkesi. Tek takıldığım yer kapak oldu. Murat Duman kim? :) İçeriğin en değerlileri kapakta olur bence. Tamam, (röportaj) söyleşi de  önemli ama diğerlerini bastıracak kadar değil. Libre Office, Gimp, Ubuntu Tweak gibi başlıklar da olmalıydı.

querme

zor olsa da güzel bir sayı oldu. Ve benim son sayım oldu :)
bir gün tekrar dönmek dileğiyle...

aysel_aksu

Herkesin emeğine sağlık. Güzel bir sayı oldu.

Kapak konusunda haklısınız. Tasarımı yapan arkadaşımız sade ama güzel bir kapak olsun istemiş olabilir.

Murat DUMAN, ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Araştırma Görevlilerindendir. Sadece bölümümüzle sınırlı kalmayıp Emniyet Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı ve daha birçok resmi kuruluşun sistem yöneticiliğini ve veri tabanı yöneticiliğini yapmakta.

Genç ama yetenekli bir akademisyen.

arpia

Alıntı yapılan: aysel_aksu - 17 Mayıs 2012 - 15:10:00
Sadece bölümümüzle sınırlı kalmayıp Emniyet Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı ve daha birçok resmi kuruluşun sistem yöneticiliğini ve veri tabanı yöneticiliğini yapmakta.

Hepsini bir arada mı? Yoksa zamanında mı yapmış?

matisse

Koca bir sevdadır yaşamakta olduğun, anlamazsın.
Uçar gider, koşsan da tutamazsın...

aysel_aksu

Alıntı yapılan: arpia - 17 Mayıs 2012 - 15:38:54
Alıntı yapılan: aysel_aksu - 17 Mayıs 2012 - 15:10:00
Sadece bölümümüzle sınırlı kalmayıp Emniyet Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı ve daha birçok resmi kuruluşun sistem yöneticiliğini ve veri tabanı yöneticiliğini yapmakta.

Hepsini bir arada mı? Yoksa zamanında mı yapmış?

Şu an Milli Eğitim Bakanlığının Eğitim Teknoloji Genel Müdürlüğü'nün ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nün veri tabanını yönetiyor. Aynı zamanda Emniyet Genel Müdürlüğü'nün site ve blog sayfalarının tasarımı ve yönetiminden sorumlu. Bunlar dışında ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü'nün hem teknik asistanı hem de sistem yöneticisi. :)

24 saatini de dolu dolu yaşayan bir hocamız.

eribol

Calligra yazısı için teşekkürler. Tasarım her zamanki gibi güzel.

LordsWords

ugur-ugur

Aranıza yeni katıldım,ama şu anda windowsta yazmak zorundayım dün kurdum linüx'ü 12.4 sürümünü wubi ile,kuramadığımı zannediyordum ama öğrendimki en az 5 dk bekliyormuşuz,birde inşallah bilgisayar üzerindeki modemi tanır,çünkü önceki kurduğum 11.4 sürümüydü herhalde 3g modemi tanımamıştı,Turkcel'in usb'ye bağlanan modemini almak zorunda kalmıştım sorunumu çözmüştü,bu arada E-dergiler yayınlanır yayınlanmaz mail adreslerimize bilgi geliyormu?

heartsmagic

@ugur-ugur, posta adreslerine gönderi yapmıyoruz. RSS takibi yapılabilir. Eposta gönderme özelliğini düşünebiliriz ama bir ara.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.