Ubuntu Türkiye E-Dergisi SUDO 19. Sayı

Başlatan sema, 17 Mayıs 2010 - 13:50:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugurcan377

duvar kağıtlarını çıkarmaya çalışırken cation file name not matched diye bir hata verdi duvar kağıtlarını başka bir yerden edinebilirmiyim

sema

Alıntı yapılan: Ugurcan377 - 18 Mayıs 2010 - 13:09:23
duvar kağıtlarını çıkarmaya çalışırken cation file name not matched diye bir hata verdi duvar kağıtlarını başka bir yerden edinebilirmiyim

Merhaba. Probleminiz için http://gaarai.com/2009/02/26/unzip-multiple-files-from-linux-command-line/ bu adresi inceleyebilirsiniz. Duvar kağıdı da;

susema

gio

Emeğinize sağlık. Güzel bir sayı olmuş. Duvar kağıdı hediyesi de hoş bir düşünce.

hasanyılmaz

Alıntı yapılan: canosayan - 17 Mayıs 2010 - 19:07:29
bu yorumları wordpress üzerinde de yapabilirsiniz. böylece wordpress trafiği artar. sonra google daha çok indeksler. sudo daha erişilebilir olur. bütün dünyaya yayılır.
altyapıcının yorumuda böyle olur.

İki yorum yeri olursa her zaman burası tercih edilir. Bundan sonraki dergi duyurularında ilk yazıda "Yorum yapmak için ..." ilgili adres verilip forumdaki konu kilitlenebilir.

--

Güzel bir sayı olmuş arkadaşlar, emeği geçenlerin eline sağlık..

sema

Alıntı yapılan: hasanyılmaz - 19 Mayıs 2010 - 09:03:05
İki yorum yeri olursa her zaman burası tercih edilir. Bundan sonraki dergi duyurularında ilk yazıda "Yorum yapmak için ..." ilgili adres verilip forumdaki konu kilitlenebilir.
Güzel bir sayı olmuş arkadaşlar, emeği geçenlerin eline sağlık..

Öyle bir durumda diğer taraf kapatılır, konunun kilitlenmesi iyi olmaz, haber vermek açısından forum daha iyi her zaman. Dileyen oraya da yapabilir..

Çok teşekkürler..
susema

canosayan

Alıntı yapılan: semagkyz - 18 Mayıs 2010 - 02:09:21
Ayıraca klasikleşmiş teşekkürlerimi de sunayım :P

Hadron'u bizimle tanıştırdığı için Burak Sezer'e, ayın en güzel maaüüstüsü için Adem Ergin'e (ğnome) ve ilginç Mono haberi için de Yiğit Ateş'e çok teşekkürler. Tabii dergi tayfasına ve  okuyucularına da. Bir de hazırladığı bash için Anıl Çörekçioğlu'na da çok teşekkürler :)

@ Krazky elbette..
Alıntı yapılan: semagkyz - 18 Mayıs 2010 - 02:17:09
Imm. Hep bir şeyler unutuyorum. Ubuntu Çevirileri röportajı için Hasan Yılmaz, Alev Erzurumlu ve Esat Yüce başta olmak üzere tüm Çeviri Ekibine çok teşekkür, çok keyifliydi..

Ayrıca çeviri yarışması birincisi Esat Yüce'yi bir kez de buradan tebrik edelim.

TTye teşekkür eden yok :P
Chmod bizim işimiz.

sema

Alıntı yapılan: semagkyz - 18 Mayıs 2010 - 02:17:09
Imm. Hep bir şeyler unutuyorum..

Derginin çıkması ve yayımlanması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, bir dediğimizi iki etmeyen, başta Can Şayan olmak üzere (:P) Türkiye Tayfasına çok çookk teşekkürler. Sizinle başlamıştı her şey :P

Şaka bir yana, çok teşekkürler TT :)
susema

pwl

@ semagkyz
önceki sayfada verdiğiniz wallpaper'ın 1900x1200 resolution versionu var mı acaba ?  :)

sema

susema

purak

Alıntı yapılan: semagkyz - 18 Mayıs 2010 - 02:09:21
Hadron'u bizimle tanıştırdığı için Burak Sezer'e, ... çok teşekkürler :)
Ben teşekkür ederim...

By_Mihni

İşlerimden ötürü okuyamadım ama gene güzel bir sayı çıkmıştır eminim. Verdiğiniz emek ve uğraşlar için teşekkür eder, bütün tayfayı tebrik ederim.

sem

Biz de size teşekkür ederiz By_Mihni, işlerinizde de ayrıca kolay gelsin...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

osmanarslan

Bakalım derginizi indiriyorum.Ama eminim beğeneceğim.ubuntu ve kubuntu cd lerimi aldım ubuntuyu bilgisayarıma kurdum windows vista görsellik olarak yanında haltetmiş.
saygılar

if

Dergi tayfasına teşekkür ederim. RMS konusunu, "Bir garip dağıtım hikayesi"ni bu ay çok beğendim. "Virtual Richard Matthew Stallman" uygulaması güzelmiş:) ğnome'un duvar kağıdını indirdim ama sağ alt köşede conky izleri var:)

sem

".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

umuthvr

ubuntu'da yeniyim gerçi linux' a da yabancıyım umarım sizlerle aşacağız zorlukları ... :)
dergiyi indirmeye çalışıyorum fakat çok uzun sürüyor acaba bir sorun mu var ?

sema

Önce hoş geldiniz, umarım :)

http://sudo.ubuntu-tr.net/?file_id=19  şuradan yaklaşık 2 dakikada iniyor (ya da daha az) bende şimdi deneyince.
susema

alquirel

ubuntu-tr.net sunucularında bir sıkıntı olabilir mi?
ben bazen sayfanın açılması için 30 saniye falan bekleyebiliyorum -ki o esnada facebooktan bir dakikalık bir videoyu anında indirebilmekteyken...

sema

Evet, ara ara sunucudan kaynaklı problemler olabiliyor ama şu an öyle bir problem yok sanırım.
susema

heartsmagic

Teyit edelim, evet ara ara yavaşlık olabiliyor. Çok uzun sürmediğini görüyoruz, zaten uzarsa bir şekilde bakmaya çalışıyoruz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

tugrulkara