[Çözüldü] Ubuntu'da Video Converter

Başlatan sedefsiz_masrapa, 25 Mart 2008 - 18:26:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sedefsiz_masrapa

teşekkürler, çözüldü
evet konsol tecrübem yok

sedefsiz_masrapa

http://www.mediaconverter.org/
http://vixy.net/
http://heywatch.com/page/home
bunları da yeni keşfettim, online video converterlar..
.flv leri falan dönüştürebiliyorlar
ubuntuyla alakalı deil ama iş görür kanımca

Sypro

.flv diyince aklıma geldi, youtube'dan vidyo kaydetmek isterseniz, basit ama kullanışlı bir program var:

PYtube

İndirmek için: http://www.bashterritory.com/pytube/releases/pytube_0.0.8.1-1_all.deb

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

egitimist

Dosyayı bulamıyor olması; " ModeXL-HowYouFeel.flv" dosyasının konsolda o an bulunduğu dizinde değil de başka bir dizinde olduğunu göstermiyor mu? Tavsiyem: konsoldan pwd komutunu işletip hangi dizinde olduğunu kontrol etmendir. Eğer " ModeXL-HowYouFeel.flv" dosyası senin olduğun dizinden farklı bir dizindeyse bu hatayı alman normal.

diz@ediz-laptop:~$ mencoder ModeXL-HowYouFeel.flv -ofps 15 -vf scale=300:-2 -oac lavc -ovc lavc -lavcopts vcodec=msmpeg4v2:acodec=mp3:abitrate=64 -o ModeXL-HowYouFeel.avi

heartsmagic

Alıntı yapılan: egitimist - 04 Nisan 2008 - 21:53:57
Dosyayı bulamıyor olması; " ModeXL-HowYouFeel.flv" dosyasının konsolda o an bulunduğu dizinde değil de başka bir dizinde olduğunu göstermiyor mu? Tavsiyem: konsoldan pwd komutunu işletip hangi dizinde olduğunu kontrol etmendir. Eğer " ModeXL-HowYouFeel.flv" dosyası senin olduğun dizinden farklı bir dizindeyse bu hatayı alman normal.

diz@ediz-laptop:~$ mencoder ModeXL-HowYouFeel.flv -ofps 15 -vf scale=300:-2 -oac lavc -ovc lavc -lavcopts vcodec=msmpeg4v2:acodec=mp3:abitrate=64 -o ModeXL-HowYouFeel.avi

Evet sorun oydu zaten, biraz uğraştıktan sonra arkadaşı konsolda gezinmeyi de öğrettik sanırım, halletmişti en son problemini :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

yogarock

bunun için "youtube-dl" veya firefox eklentisi olan (bence harika) magic's video downloader eklentisi baya bir iş görüyor...selamlar....

egitimist

Pardon, ikinci sayfayı görmemişim. :)

Alıntı yapılan: heartsmagic - 04 Nisan 2008 - 22:43:24
Alıntı yapılan: egitimist - 04 Nisan 2008 - 21:53:57

Evet sorun oydu zaten, biraz uğraştıktan sonra arkadaşı konsolda gezinmeyi de öğrettik sanırım, halletmişti en son problemini :)

sedefsiz_masrapa

Sypro

Alıntı yapılan: sedefsiz_masrapa - 05 Nisan 2008 - 10:52:00
ewet teşekkürler hallettim..
PYtube son versiyonunu http://bashterritory.com/pytube/index.php?option=com_remository&Itemid=26&func=showdown&id=1 buradan indirdim.

Önemli değil, sorunu çözmenize sevindim;)

Topic başlığı Çözüldü olarak düzenlendi.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

edge_nabby

avidemux tavsiye ediyorum herkese. bu konuyla da alakalı olan bir cevap yazdım başka bir başlıkta, şurdan bakabilirsiniz.

Xenophobia

VLC'nin 3gp oynatabildiğini okudum fakat ben oynatamadım.

Dosyayı başka bir formata çevireyim diye bu başlığı okudum ama burada da bir sonuca ulaşamadım.

erdal@erdal-laptop:/media/sda3/Resimler/video$ ffmpeg -i Video\(009\).3gp Video\(009\).avi
FFmpeg version SVN-rUNKNOWN, Copyright (c) 2000-2007 Fabrice Bellard, et al.
  configuration: --enable-gpl --enable-pp --enable-swscaler --enable-pthreads --enable-libvorbis --enable-libtheora --enable-libogg --enable-libgsm --enable-dc1394 --disable-debug --enable-shared --prefix=/usr
  libavutil version: 1d.49.3.0
  libavcodec version: 1d.51.38.0
  libavformat version: 1d.51.10.0
  built on Jul 23 2008 22:38:24, gcc: 4.2.3 (Ubuntu 4.2.3-2ubuntu7)
Video(009).3gp: Unknown format

3gp formatını desteklemiyormuş ffmpeg, avidemux destekliyor mu?

Telefon ile kaydettiğim bu görüntüleri izlemek istiyorum sadece, hangi şekilde olursa olsun.

edge_nabby

Alıntı yapılan: Xenophobia - 26 Ekim 2008 - 02:05:19
VLC'nin 3gp oynatabildiğini okudum fakat ben oynatamadım.

Dosyayı başka bir formata çevireyim diye bu başlığı okudum ama burada da bir sonuca ulaşamadım.

erdal@erdal-laptop:/media/sda3/Resimler/video$ ffmpeg -i Video\(009\).3gp Video\(009\).avi
FFmpeg version SVN-rUNKNOWN, Copyright (c) 2000-2007 Fabrice Bellard, et al.
  configuration: --enable-gpl --enable-pp --enable-swscaler --enable-pthreads --enable-libvorbis --enable-libtheora --enable-libogg --enable-libgsm --enable-dc1394 --disable-debug --enable-shared --prefix=/usr
  libavutil version: 1d.49.3.0
  libavcodec version: 1d.51.38.0
  libavformat version: 1d.51.10.0
  built on Jul 23 2008 22:38:24, gcc: 4.2.3 (Ubuntu 4.2.3-2ubuntu7)
Video(009).3gp: Unknown format

3gp formatını desteklemiyormuş ffmpeg, avidemux destekliyor mu?

Telefon ile kaydettiğim bu görüntüleri izlemek istiyorum sadece, hangi şekilde olursa olsun.
smplayer'ın 3gp çalabileceğini düşünüyorum. avidemux da dönüştürebilir gibime geliyor. mencoder da dönüştürür heralde. şimdi örnek bir 3gp dosyası bulmaya çalışıyorum. bulunca yapabileceklerini söylerim. hatta sen elindeki 3gp dosyasını gönderebilirsen iyi olur.

Xenophobia

Smplayer da çalmıyor onu da denemiştim, Mplayer da çalmıyor.

Elimdeki dosya gönderebileceğim bir dosya olsaydı mutlak gönderirdim ama şahsi bir dosya olduğundan paylaşamıyorum.

edge_nabby

Alıntı yapılan: Xenophobia - 26 Ekim 2008 - 02:30:57
Smplayer da çalmıyor onu da denemiştim, Mplayer da çalmıyor.

Elimdeki dosya gönderebileceğim bir dosya olsaydı mutlak gönderirdim ama şahsi bir dosya olduğundan paylaşamıyorum.
telefonla bi video çekip onu rapidshare'e upload edebilir misin?

Xenophobia

Maalesef şu an kullandığım telefon ile video çekemiyorum.

Telefon yazılımını güncelledim ama kamera sürücüsü nedense eski versiyona döndü ve açtığımda 'Wrong camera driver' diyor.

edge_nabby

Alıntı yapılan: Xenophobia - 26 Ekim 2008 - 02:35:27
Maalesef şu an kullandığım telefon ile video çekemiyorum.

Telefon yazılımını güncelledim ama kamera sürücüsü nedense eski versiyona döndü ve açtığımda 'Wrong camera driver' diyor.
tamam, gerek kalmadı. ben bi 3gp dosyası buldum şurda. smplayer'la izleyebiliyorum bunu.

Xenophobia

Ben de izleyebiliyorum bu dosyayı, sanırım benim dosyalarda bir sorun var.

Okuma ve yazma izinlerini de kontrol ettim ama normal görünüyor.

Zamanında windows üzerine kaydetmiş ve dvd'ye yedeklemiştim. Belkide zaman içerisinde sorun olmuştur.

edge_nabby

Alıntı yapılan: Xenophobia - 26 Ekim 2008 - 02:46:16
Ben de izleyebiliyorum bu dosyayı, sanırım benim dosyalarda bir sorun var.

Okuma ve yazma izinlerini de kontrol ettim ama normal görünüyor.

Zamanında windows üzerine kaydetmiş ve dvd'ye yedeklemiştim. Belkide zaman içerisinde sorun olmuştur.
mencoder girdi.3gp -o çıktı.avi -ovc lavc -oac mp3lame koduyla videoyu dönüştürmeyi deneyebilir misin?

Xenophobia

Denedim ancak desteklemiyor diyor.

MEncoder 2:1.0~rc2-0ubuntu13 (C) 2000-2007 MPlayer Team
CPU: Intel(R) Core(TM) Duo CPU      T2350  @ 1.86GHz (Family: 6, Model: 14, Stepping: 12)
CPUflags: Type: 6 MMX: 1 MMX2: 1 3DNow: 0 3DNow2: 0 SSE: 1 SSE2: 1
Compiled with runtime CPU detection.
success: format: 0  data: 0x0 - 0x5600d
============ Sorry, this file format is not recognized/supported =============
=== If this file is an AVI, ASF or MPEG stream, please contact the author! ===
Cannot open demuxer.

edge_nabby

Alıntı yapılan: Xenophobia - 26 Ekim 2008 - 03:21:33
Denedim ancak desteklemiyor diyor.
hmm, o zaman diyebileceğim bir şey kalmadı. dediğin gibi dosyada bir sorun olabilir.

Xenophobia

Sabah uğraşırım artık diğer makineye aktarmayı falan deneyeceğim. Belki öyle çalışır, sağ ol.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: Sypro - 04 Nisan 2008 - 21:11:30
.flv diyince aklıma geldi, youtube'dan vidyo kaydetmek isterseniz, basit ama kullanışlı bir program var:

PYtube

İndirmek için: http://www.bashterritory.com/pytube/releases/pytube_0.0.8.1-1_all.deb

Linkteki sitenin domain süresi dolmuş. Programı biraz aradıktan sonra nihayet bulabildim. :)

Pytube programını buradan indirebilirsiniz.

İndirdikten sonra dosyayı indirdiğiniz klasöre konsoldan giriş yapın ve;

sudo dpkg -i pytube_0.0.11.4~getdeb1_all.deb

komutunu girin.

Programınız başarıyla yüklenecektir. :)

Kullanımı hakkında;

http://www.ubuntugeek.com/pytube-best-youtubegoogle-manager-downloader-and-video-converter-for-ubuntu-linux.html linkinden yardım alabilirsiniz. Çeviri yapılması gerekiyordu. Çok vaktim olmadığı için direk linki verdim. :) (Linkte verilen ilk metod geçersiz.)

theone

baba  çok güzel yazmışsında yeminle anlamadım bunu daha yumuşak anlatan bir yol olsaydı daha iyi olurdu şimdiden teşekürler saol