[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 30 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sherlock Holmes

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sherlock Holmes

heartsmagic

btermeli

Alıntı yapılan: coni - 16 Ekim 2009 - 20:57:42
Alıntı yapılan: btermeli - 16 Ekim 2009 - 17:04:06
Istanbul özlemime biraz olsun iyi geliyor.

Resmi ve iconları paylaşmanız mümkünmü

Resim panorama modunda. Resmi orantılayıp, arkayı siyah yapıyorum.
Icon seti
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

raskolnikov

"Sevginin gücü, güce olan sevgiyi yendiğinde, dünya barışı tanıyacak..."
-Sri Chinmoy Ghose-

kuleyni

raskolnikov

"Sevginin gücü, güce olan sevgiyi yendiğinde, dünya barışı tanıyacak..."
-Sri Chinmoy Ghose-

kahraman masa esat

iKo

Bu kadar duvar kağıtları, temalar, simgeler nereden acaba ? www.ubuntu-art.org/ sitesinden mi geliyor ? Genelde kullandığınız kaynakları da yazarsanız sevinirim...

Teşekkürler

Sherlock Holmes

Şahsen malum sitelerden indirdiklerimi ekleme yaparak kullanmaktayım.
Kaynak olarak http://www.gnome-look.org/ sitesini yeterli buluyorum.
Duvar kağıtları çeşitli siteler olsada genelde google görseller'den buluyorum.
Simgeler için ise Iconseeker 'da arıyorum.

agritux

Alıntı yapılan: iKo - 20 Ekim 2009 - 12:04:09
Bu kadar duvar kağıtları, temalar, simgeler nereden acaba ? www.ubuntu-art.org/ sitesinden mi geliyor ? Genelde kullandığınız kaynakları da yazarsanız sevinirim...

Teşekkürler

Deviantart'ı biliyorsunuzdur herhalde..

Malik

Alıntı yapılan: kahraman masa esat - 19 Ekim 2009 - 21:45:54
PyRoon'la yaptım.

@kahraman masa esat, pyroonu nerden kurdun. Google'da biraz bakındım sadece bir makalede geçmiş kendisinin ismi. Depolarda var denmiş ama ben bulamadım. Forumda da hiç lafı geçmemiş ya da ben bulamadım. Masaüstü çok güzel olmuş pyroon'u merak ettim şimdi ben. Öğrenmem lazım yardımcı olur musun? Bayağa da övmüşler.
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

heartsmagic

Malik

@heartsmagic, synapticte pyroom'u gördüm ama google'a da baktığımda bir makalede pyroon yazınca tereddütde kaldım. Bir pyroomu yükleyip bakayım ne olduğuna.

Ekleme: Pyroom dikkat dağıtmadan yazı yazma programıymış. Sanırım doğrusu da pyroom. Masaüstü yapmaya uğraşıyorum şu anda. Umarım @kahraman masa esat yardımcı olur.
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

kahraman masa esat

http://www.teknovole.com/sizin-icin-sectiklerimiz/pyroom-dikkat-dagitmayan-yazma-programi/ şurada bugün anlattım. Umarım işine yarar. Takılırsan yardım etmeye çalışırım. Bu arada evet, yanlış yazmışım programın ismini.

Malik

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: kahraman masa esat - 21 Ekim 2009 - 02:43:20
http://www.teknovole.com/sizin-icin-sectiklerimiz/pyroom-dikkat-dagitmayan-yazma-programi/ şurada bugün anlattım. Umarım işine yarar. Takılırsan yardım etmeye çalışırım. Bu arada evet, yanlış yazmışım programın ismini.

Güzel anlatmışsınız.  ;)
Paylaşım için teşekkürler.

ceylandag

--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

Sherlock Holmes

Deneyler yapmak hoşuma gidiyor,
[IMG]http://i36.tinypic.com/mt2j5.png[/img]
imkanlar kısıtlı olmadığı sürece.   ;)

ceylandag

--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

Sherlock Holmes

umutubuntu

Ubuntu 9.10
DockBarX
GTK teması
Duvar kağıdı
Panel simge seti
Sistem simge seti
Saat : Screenlets

Panele eklemiş olduğumuz programların simgelerini değiştirmek için; Alt+F2 > gksu nautilus ile şifremizi yazarak giriyoruz,
Yerler bölümünden dosya sistemini seçerek usr/share/pixmaps bölümüne kendi simgelerinizi ekleyebilirsiniz.
Panelde bulunan programlarda değiştirmek istediğiniz simgenin üzerine sağ tıklayarak özellikler kısmını açıyoruz, mevcut simgeye tıkladığımızda
açılan pencerenin üst kısmına /usr/share/pixmaps  yazarsanız kendi simgelerinizi listeleyip seçiminizi yapabilirsiniz.

heartsmagic

@umutubuntu, arka planda çalan parça da çok manidar :) (Yaşlanadık sanırım :))