JDownloader: RapidShare bağlantılarında modem açıp kapamaya son

Başlatan eren, 14 Ekim 2008 - 00:53:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bobincom

Valla bugun şansımız hep restartlardan geçiyor, anlayamadım ki,

Önce wordpress açılmadı modem restart ettik duzedi, şimdi jdownloader çalışmadı PC yi restart ettim duzeldi,

Çalışması için uzerine sağ tıklayıp java ile açnmak gerekiyordu bende.

Herkese teşekkürler..

unnamed-05

merhaba. programı ubuntu altında bi türlü çalıştıramadım. .exe dosyasını wine ile mi açıcaz?? wine ile açınca java yüklü değil diyor..

sudo java -jar JDownloader.jar

bunu yazmayı denedim;

"Unable to access jarfile JDownloader.jar" hatası veriyor..

kurulumu detaylı anlatabilecek bi arkadaş var mı?

bobincom

Kurulum gerektirmyen bir program, sisteminizde java yuklumü,? yüklü değilse java yukleyin ve ardında jadownloader.jar dosyasına sağ tıklayıp java ile açın..  java -version yazarasanız yuklu olup olmadığı anlaşılır..

foma

Alıntı yapılan: unnamed-05 - 17 Ekim 2008 - 08:45:05
merhaba. programı ubuntu altında bi türlü çalıştıramadım. .exe dosyasını wine ile mi açıcaz?? wine ile açınca java yüklü değil diyor..
bunu yazmayı denedim;
"Unable to access jarfile JDownloader.jar" hatası veriyor..
kurulumu detaylı anlatabilecek bi arkadaş var mı?
Komutun çalışması için  JDownloader.jar dosyası hangi klasördeyse oraya girmeniz lazım.
cd /home/ergin/Masaüstü/JDownloader (Sizde bu yol farklıdır.Örnek olması açısından yazdım.)
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

btermeli

Arkadaslar, indireceginiz dosyalari nerden buluyorsunuz? Ozele mesaj atar misiniz??
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

Addictive

Güzel paylaşım gerçekten çok işe yarayacak indirdim ve gerçekten kullanışlı. Ancak sormak istediğim şu, rapid iki download arasında bekletmiyordu önceden sanırsam şimdi tekrar süre sınırı koymuş :s Bu program bu sorunu da aşabiliyor mu? Yani ben download listesi oluşturup onu indirmeye başladığımda her download arasında bekleme yapıyor mu yoksa başka bir router üzerine yönlendirme yapıp download'a devam ediyor mu? Bir de ben programı kapattım ancak kurulu programlar arasında kısayolunu bulup çalıştıramıyorum :s Nasıl açacağımı anlatabilirseniz memnun olurum.

bobincom

Merhabalar,

iki indirme arasında program çok kısa bir süre bekletiyor (2-3 dk) diye biliyorum. Program kurulum programı olmadığından ötürü kısayolunu bulamazsın, kullanmak istediğinde çalıştırmalısın,

Çalıştırmak için  "sudo java -jar JDownloader.jar" komutunu kullanabilir yada üzerine sağ tıklayarak open with java dersen yine açar..

Sypro

Rapid -günlük hayatta ortalama 5-8 gb çektiğim için biliyorum- bir ay öncesine kadar sadaece 30-90sn kadar bekletiyordu. Şu an 15 dakika bekleme süresi var iki download arasında. Sonra bu 30-90 saniye geyiği çıkıyor.
Ama, daha önce de dediğim gibi, yaşasın premium. Şöyle bir hesap yapıyorum: bir film indirsem ya da bir belgesel ya da her ne ise artık, eminim ki aylık verilecek 13liradan daha pahalı bir şeydir. Bekleme derdi yok modeme reset yok. Bana daha mantıklı geliyor. Yine de kişisel seçimler tabi:)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

Addictive

Teşekkürler arkadaşlar :)

@Sypro, birden "9 dakika beklemelisiniz, yada.." uyarısı alınca yeniden mi süreliye geçmişler diye düşündüm :s Doğru söylüyorsun daha pahalı elbette ama internet ortamı insanlar -buna ben dahil- mümkün olduğunca ücretsiz olsun istiyorlar :) Buna internet ortamının artısı da denilebilir(ben öyle düşünüyorum) :) O yüzden mümkün olduğunca "bedava" :) :) :)

portnoi

Selamlar,

bu programın azılı bir hayranıyım, Windows'ta da kullanırdım hep. Lİnux için de olduğunu görünce çıldıracak gibi oldum sevinçten.

Acaba her seferinde

Bu komutu girerek mi programı çalıştırmak zorundayız? Bir kısayol oluşturma şansımız ya da iyi ihtimalle çift tıklayarak programı açma şansımız yok mu?

portnoi

Ayrıca bir de şöyle bişey var, programı minimize ettiğimde tray'e inmesi gerekirken kayboluyor. Şu an çalıştığından eminim ama nereden bir önceki boyutuna getireceğim bilemiyorum :)

ironic

Alıntı yapılan: portnoi - 25 Ekim 2008 - 10:03:05
Ayrıca bir de şöyle bişey var, programı minimize ettiğimde tray'e inmesi gerekirken kayboluyor. Şu an çalıştığından eminim ama nereden bir önceki boyutuna getireceğim bilemiyorum :)

Yazılımın eklentiler bölümünde tray ile ilgili eklentiler var. (2 tane sanırım) Bunlardan birini seçerseniz güncelleme ile yüklenecektir. Daha sonraki girişlerinizde göstermesi gerek.

portnoi

o kadar çok sayfaya giriyorum çıkıyorum ki, şu an hatırlayamadığım bir forumda, JDownloader'ın geliştiricilerinden biri, linux altında çalışan hali için, tray'e indikten sonra geri çıkarmanın hala biraz "buggy" olduğundan bahsetmiş ve kurulumu gerçekleştirdikten sonra minimize ettiğinde tray'e gitme özelliğinin şimdilik kullanıcılarca disable edilmesini tavsiye etmiş. böyle olunca bir problem yok, ama, ilk sorumda dediğim gibi, ancak terminal'den mi girebiliriz jdownloader'a?

eren

Alıntı yapılan: portnoi - 25 Ekim 2008 - 09:49:40
Selamlar,

bu programın azılı bir hayranıyım, Windows'ta da kullanırdım hep. Lİnux için de olduğunu görünce çıldıracak gibi oldum sevinçten.

Acaba her seferinde

Bu komutu girerek mi programı çalıştırmak zorundayız? Bir kısayol oluşturma şansımız ya da iyi ihtimalle çift tıklayarak programı açma şansımız yok mu?

KDE kullanıyorsanız kısayol için ben yardımcı olabilirim.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

eren

KDE İçin;

1- jdownloader v3.262.zip isimli dosyamızı açıyoruz ve içerisindeki jdownloader isimli klasörümüzü

Alıntı Yap/home/kullanici/

dizinine taşıyoruz.

Taşıma bitince şöyle olması gerekiyor;

Alıntı Yap/home/kullanici/jdownloader

2- Masaüstünde sırasıyla Yeni Oluştur >> Uygulamaya Bağlantı yolunu seçiyoruz.

Uygulama sekmesine giriyoruz.

Açıklama kısmına jdownloader yazıyoruz.

Komut kısmına

Alıntı Yapjava -jar '/home/kullanici/jdownloader/JDownloader.jar'

yazıyoruz.

3- Genel sekmesine girip resim ikonuna tıklıyoruz. Diğer simgeler kısmından Gözat'ı seçiyoruz.

Alıntı Yap/home/kullanici/jdownloader/jd/img/

yoluna girip jd_logo.png dosyasını seçiyoruz ve aç diyoruz. Sonra tamam diyerek çıkıyoruz.

* Kullanıcı yazan yere kendi kullanıcı adınızı yazın.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

portnoi

Gnome kullanıyordum ama bahsettiğiniz şekilde yaptınca oldu yine de, ne kadar teşekkür etsem az.

Minimize to Tray'i kullanmayarak tam performansla çalışıyor JD bu şekilde, ne mutlu :)

MusaRami

Eğer modeminiz için uygun seçenek yoksa bir de buradaki listeye bakın.
Uygun clr dosyasını kendi bilgilerinizle düzelterek resimdeki gibi programı ayarlayın.
...

Mad

indirmesine indiriyor ama her indirme arasinda 400-500 saniye bekliyor

asd99

Bu dosyayı internetten indirdim fakat çalıştıramıyorum. içinde exe dosyası var. Windowsta çalışıyor fakat ubuntuda açılmıyor.
Bu arada rar dosyalarını açabilmek için 7-zip i yükledim (ubuntu archive manager açamıyormuş), şimdide 7-zip i bulamıyorum. Onu kullanmam için "birlikte aç" kısmında otomatik oluşması gerek fakat yok :( (Yuklarıdaki dosyayı windowsa girip açtım. Sonrada içindekileri extract yapılmış halde Ubuntuda denedim)

asd99

Oysa yukarıda herkezten olumlu sonuç gelmişe benziyor... 

heartsmagic

İndirdiğiniz dosyanın içinden JDownloader.jar uygulaması çıkmadı mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

asd99

evet çıktı içinde dosyalar var... ne yapmam gerekiyor ?

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

asd99

ikinci sayfada anlatılıyormuş.dikkatimi çekmemişti ....

roh1r1m

Eet hocam gerçekten inanılmaz güzel bi download yardımcısı, özellikle rapid kullanıcıları için müthiş kolaylık sağlamakta.Premium kullanıcılarına biraz gereksiz gözükebilir ama durmadan modem resetlemek zorunda kalan free kullanıcıları için bulunmaz fırsat olduğunu söylemeliyim. Programa eklediğiniz Http Script ile download bitince otomatik resetlemeyi kendisi yapıyor ve siz bilgisayarın başında beklemek zorunda kalmıyorsunuz.

Bu modem resetleme işini beceremem diye çekinip girmeyen arkadaşlar için de bir site tavsiye edeyim, kesinlikle bu işi halledeceklerini düşünüyorum ki sırf bu yardımı sağlamak için oluşturulmuş site, şahsen bu yardımı gördüm kendilerine de tekrar teşekkür ederim .

http://www.jd-tr.com/forum/

Pişman olmayacaksınız.
Saygılar...

Not: Gereksiz yere kullanılan eğik ve koyu yazım şekli düzeltildi.