wpa sorunu mu?

Başlatan caner, 25 Ağustos 2008 - 16:31:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caner

merhabalar...
kullandığım sistem ubuntu ultimate 1.9 - 64 bit
wireless kullanarak evden nete girdiğimde sorunsuz bağlanıyorum ama işyerinden bağlanamıyorum.
şifre sorduğunda WEP 128bit / 64 bit/ ASCII ve LEAP goruyor. Tahminimce WPA şifreleme kullanarak bağlantı yapmak gerekiyor.
Bunun bir çözümü, güncellemesi vs. varmı? Forumu inceledim ancak bir çözüm bulamadım.

Wireless modeli: Intel Corporation PRO/Wireless 3945ABG Network Connection

Şimdiden teşekkürler...
Ubuntu Ultimate 1.9

FUBU

http://www.ubuntu-tr.net/index.php?topic=1925.0

wpa nedir bilmem ama bunu okudun mu? ubuntu ultimate 1.9, 8.04 üzerine yapılan bir türev mi?

heartsmagic

İş yerinde bağlantı WPA ise WPA ile bağlanman lazım. Ağ Yöneticisinde ayarlamayı yapamıyor musun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

caner

@FUBU Evet ultimate 8.04 üzerine yapılan tüm program vs yüklenmiş olduğu bir türev. 1.7 gb ile dvd ye yazarak kurdum. Çok memnunum diyebilirim tek sorunum wireless. Gönderdiğin linkte yazılanları okudum son sayfalara doğru sorunun çözüldüğü yazıyor. Kimisi çözmüş sorunu kimisinin problemi devam ediyor. Benim sorunum aynı sorun mu emin değilim...

@heartsmagic dediğin gibi ağ yöneticisine girmek için ubuntu oturumumu açtım ama bu seferde wireless yok ortada. ama wireless ortadan kaldıracak bir ayar yapmadım resmen komedi :) opendns değiştirmeye çalıştım sadece.
Ubuntu Ultimate 1.9

heartsmagic

O ara dolaşım modunu kapamış olmayasın?
Sen bir de wifi-radar programını kurup dene bakalım. Onun arayüzü daha sade gibiydi. Ancak normalde ağ yöneticisini kurcalarsan da olayı çözebilmen lazım.

caner

wifi-radar programi zaten var bende. tıkladığımda wireless bağlantılarını gösteriyordu ama bu sefer açıldığında birşey görünmüyor. Ekran boş. Ayarlardan dolaşım modunu kapamadım. Zaten wireless ile ilgili ayarların olduğu bölüm kaybolmuş. Üst kısımdaki ağa tıklayınca sadece ağı etkinleştir seçilebiliyor. Önceden kablosuz ağlar seçebiliyordum. Onun dışında sistem-yönetim-windows wireless driver içine benim windows driverini yüklemiştim. Sonra sildim gerçi sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

Birde ağ yöneticisi nerede? Bende yönetim içinde ağ ve ağ araçları var. Tercihler içerisinde de ağ vekili var. Başka birşey yok.

Son olarak bende wireless görürken dolaşım modu kısmını kapatıp, wpa seçip şifreyi girip okeyleyince de girmiyordu nete. Diğer wireless ları kapatıp sanki kablolu ağdan bağlanıyormuş gibi davranıyordu.. % olarak çekim gücünü vs göstermiyordu ve firefox siteye tıklayınca uzun süre bekletip bağlanamıyor mesajı veriyordu.
Ubuntu Ultimate 1.9

atomkarinca

iwlist scanning
ne döndürüyor?

heartsmagic

Ağ Yönetici üst panelde sağ üst taraftadır. Eğer bu şekilde bağlanamıyorsan ve @tanzer'in sorusundan olumlu cevap alırsak, forumdaki elle WPA yapılandırma başlığını denemen belki fayda verecektir.

caner

wireless kaybetme sorunumu eve gelip formatlayıp yeniden ubuntuyu kurmakla hallettim. linux üzerinden internete erişemediğimden windowsla dönüşümlü hallediyorum internet işimi. inşallah şu wireless işten çalıştırırsam silicem xp yi.

@tenzer şu an bağlanıyorum nete şifre yok. komut şu satırları veriyor. yarın işyerinden de gönderebilirim.

lo        Interface doesn't support scanning.

eth0      Interface doesn't support scanning.

wmaster0  Interface doesn't support scanning.

wlan0     Scan completed :
          Cell 01 - Address: 00:18:39:CE:C1:E1
                    ESSID:"Awamedica_1"
                    Mode:Master
                    Channel:1
                    Frequency:2.412 GHz (Channel 1)
                    Quality=82/100  Signal level=-53 dBm  Noise level=-86 dBm
                    Encryption key:off
                    Bit Rates:1 Mb/s; 2 Mb/s; 5.5 Mb/s; 11 Mb/s; 18 Mb/s
                              24 Mb/s; 36 Mb/s; 54 Mb/s; 6 Mb/s; 9 Mb/s
                              12 Mb/s; 48 Mb/s
                    Extra:tsf=0000000658f2e29d

@heartsmagic çok * sağ ol. yarın elle yapılandırma ayarını deneyeceğim. sonucu buraya yazacağım.
Ubuntu Ultimate 1.9

atomkarinca

@munirekinci'nin şöyle bir yazısı olacak incelemende fayda var.
http://www.ubuntu-tr.net/index.php?topic=2748.0