Ekran donması var ve parolayı kabul etmiyor

Başlatan alpasp, 17 Temmuz 2015 - 18:45:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Bağımlılık sorunu gibi göründüğünü ben de ifade ettim ama durduk yere neden olur onu anlayamıyorum.
@alpasp, şu bozuk paketleri onarma meselesini bir dener misin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

alpasp

Denedim, yeniden başlattım donmadı, tüm pencereler en başta dediğim gibi 5-6 saniyede açılır kapanır oldu. Bir daha yeniden başlattım, eskiye döndü yine. Ekran dondu. Hala aynı yerdeyim yani.

heartsmagic

Sendeki bağımlılıklarda cidden bir gariplik var gibi. xserver-xorg-core paketi neden unity-control-center'a bağlı? Neden orada sorun veriyor anlamış değilim. Eminsin değil mi unity-control-center ile ilgili hata verdiğine?

sudo apt-get install --reinstall xserver-xorg-core

Bu komutun yani?

alpasp

Alıntı yapılan: heartsmagic - 22 Temmuz 2015 - 01:33:33
Sendeki bağımlılıklarda cidden bir gariplik var gibi. xserver-xorg-core paketi neden unity-control-center'a bağlı? Neden orada sorun veriyor anlamış değilim. Eminsin değil mi unity-control-center ile ilgili hata verdiğine?

sudo apt-get install --reinstall xserver-xorg-core

Bu komutun yani?

Evet, unity-control-center hatası veriyor. libcheese bağımlılıklarını gösteriyor. Kurulmayacak uyarısı veriyor.

heartsmagic

Şöyle bir deneyelim bakalım:

sudo apt-get install --reinstall libcheese-gtk23 libcheese7 unity-control-center

alpasp

Yine aynı hatayı veriyor. Farklı bir linux sürümü denesem yine aynı hatayı verir mi? Bu linux sorunu mu ubuntu sorunu mu?

heartsmagic

Şu an yaşadığın sorun senin sistemine özel zira bağımlılıklar bir şekilde bozulmuş. Bir böcek nedeniyle veya yanlış giden bir işlem nedeniyle oluşmuştur diyelim. İlk durumda grafik kartı kurma işine hiç girişmeyecektin, nasıl kurduğunu da bilmiyorum açıkçası. Zira senin kartına ATI artık destek vermiyor, Ubuntu'nun sana sürücü önermiyor olması lazım. Kendin aratıp kurmuşsun, tamam o konuda da geri dönüşün olması lazım. Ancak, bir şekilde geri dönüş mümkündür çoğunlukla. Sende ise olay bağımlılıklara kadar gittiği için tıkandık.

İlk iletimde @mustangank'a laf söylemiştim yeniden kurulum için peşin hüküm vermeyelim diye ama durum oraya gidiyor gibi :) Fakat, o sözümün yine arkasındayım, ha deyince yeniden kurulum yaptırılmaz. Sürücü kuruldu ve sorun yaşandı diyelim, rahatlıkla sürücüler uçbirimden kaldırılabilir.

Şunu da deneyebilir miyiz:
sudo apt-get install canonical-certification-client libcheese-gtk23 libcheese7 libclutter-1.0-0 libclutter-gtk-1.0-0 libcogl15 libclutter-gst-2.0-0 gstreamer1.0-clutter
Ayrıca, 14.04 kurdum demişsin. Bunu hangi kalıp üzerinden yaptın, kurulumdan sonra tüm sistemi güncelledin mi? Bu yaşadığın sorun ilk dağıtılan kalıplarda yaşanmış bazı kullanıcılarda.