FTP Server ile ilgili

Başlatan ahmetkanar54, 13 Ocak 2015 - 12:06:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmetkanar54

Merhaba arkadaşlar yine ben yine ilginç sorun istek :)

https://help.ubuntu.com/10.04/serverguide/ftp-server.html  Burdaki kaynağa göre ftp server kurdum anonim girişide yapılandırdım ama şöyle bir sorunum var.Ben anonim olarak sadece /srv/sftp ye ulaşabiliyorum ama benim istediğim /data nın içine anonim olarak giriş yapabilmek.

Bunun için /data ya raid0 ım bağlıydı.Bunun için /dev/md0 ı /srv/ftp ye bağladım sonra chown root:root /srv/ftp diyorum ama sisteme giymeye çalıştığım zaman kullanıcı adı soruyor.Ben şifresiz girmek istiyorum sadece okuma olucak ve benim md0 a şifresiz biçimde ftp den ulaşmam gerekiyor.Nerde hata yapıyorum.

cool23

zaten root kullanıcısına izin verdiysen şifre istemesi normal, aşağıdaki komutları srv/ftp altında çalıştırın bakalım çözüm olacak mı.

sudo chmod og+w *
İnsanlık için Linux...

ahmetkanar54

heartsmagic

Vsftpd kurdun? Kullanıcın varsayılan olarak gelen mi? Ev dizini nereyi işaret ediyor? Yapılandırma dosyan ne durumda?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ahmetkanar54

Yapılandırma dosyam

http://pastebin.com/dX2KusR1

Raid diskimide şu şekilde bağladım sisteme

/dev/md0               /srv/ftp                ext3       defaults                        1 2

Benim istediğim misafir girişi /srv/ftp ye sadece okuma izniyle bağlanabilmesi.

bu yapı ile bağlanırken kullanıcı adı şifre istiyor.Fstab tan bağlamayı iptal ettiğimde direk girebiliyorum /srv/ftp dizinine hatta içinde inconming diye bir klasör var.

heartsmagic

Anonim bağlantı için bir dizin belirlenmemiş gibi, şunu eklemeyi dene:

anon_root=/srv/ftp

ahmetkanar54

Alıntı yapılan: heartsmagic - 19 Ocak 2015 - 13:08:25
Anonim bağlantı için bir dizin belirlenmemiş gibi, şunu eklemeyi dene:

anon_root=/srv/ftp

yok abi denedim gene şifre soruyor

heartsmagic

İlk iletiyi tekrar okuyunca kafam karıştı benim. FTP yapılacak dizin neresi olarak gösterildi? /data mı, /srv/ftp mi?
Ayrıca ekleme yaptıktan sonra vsftpd'yi yeniden başlattın mı? Son olarak da ftp kullanıcısı ile bağlanmaya çalışıyorsun değil mi? Yoksa başka bir anonim isim mi tanımlandı? Eğer denemediysen ftp kullanıcısı ile deneyeceksin, varsayılan ismi o çünkü. O aşamada parola sorar ama enter ile geçebilirsin. Hiç sormasın dersen şunu da eklemelisin:

no_anon_password=YES