[Çözüldü] oturum ayarları kaydetmek

Başlatan abbasc, 20 Haziran 2011 - 22:24:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

abbasc

linux mint 11(ubuntu 11.4) kullanıcı olarak bluetooth, wireless ve parlaklıkla ayarlar yapıyorum. pc yi baştan başlattığımda hepsi resetlenmiş oluyor. yaptığım ayarların açılışta da saklanması için ne yapabilirim ?

empax

Sistemi acililista  olmasi gereken gibi ayarladiktan sonra Sistem> Tercihler> Baslangic uygulamalarinda yukaridan ikinci sekmeye(secenekler) geldiginizde "simdiki uygulamalari hatirla" dediginiz de ise yariyor mu? Emin degilim ayarlar icin de gecerli olur mu...
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

abbasc

Alıntı yapılan: empax - 20 Haziran 2011 - 22:41:59
Sistemi acililista  olmasi gereken gibi ayarladiktan sonra Sistem> Tercihler> Baslangic uygulamalarinda yukaridan ikinci sekmeye(secenekler) geldiginizde "simdiki uygulamalari hatirla" dediginiz de ise yariyor mu? Emin degilim ayarlar icin de gecerli olur mu...

yeni sürüm için dediğiniz yerde böyle bir şey yok. bundan bir öncekinde vardı, ama şimdi 2. sekme kaldırılmış

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Haziran 2011 - 00:47:48

sistemi yeniden kurdum. sistem kurulurken, girişte parola sor seçeneği işaretledim ve bu tür sorunlar çıkarmaz oldu. sadece fn parlaklığı sorunu var artık. bir tek onu tanımıyor. gerisi normal haline döndü

empax

Ekran kartiniz Nvidia ise baslangic uygulamalarina sh -c '/usr/bin/nvidia-settings --load-config-only' komutunu ekleyip dener misiniz.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

abbasc

Alıntı yapılan: empax - 21 Haziran 2011 - 01:25:14
Ekran kartiniz Nvidia ise baslangic uygulamalarina sh -c '/usr/bin/nvidia-settings --load-config-only' komutunu ekleyip dener misiniz.

ekran kartı tümleşik. samsung n150
internetten baktığım kadarıyla Ekran Kartı: Intel GMA 3150 Ekran Kartı

abbasc

samsung n150 bilgisayarıma linux mint 11(ubuntu 11.4) yükledim. fn parlaklık tuşu ayarını yapıyorum, bilgisayarı yeniden başlatınca ayar hiç yapılmamış gibi görüyor ve fn parlaklık tuşu çalışmıyor.

şu yöntemle ayarlıyorum:
sudo add-apt-repository ppa:voria/ppa
sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade
sudo apt-get install easy-slow-down-manager samsung-backlight samsung-tools
sonra bilgisayarı yeniden başlatan bir komut giriyorum

yeniden açıldığında parlaklık ayarı yapılmış oluyor. ama bir daha kapatıp açarsanız parlaklık ayarı kaybolmuş oluyor.
hatta şu komutla ayarları kaydetmeyi denedim olmadı:
gnome-session-save

şunu da denedim:
gconf-editor
apps => gnome-session => options => auto_save_session

tüm herşeyi kaydediyor ama "fn parlaklık" olayını kaydetmiyor

BayboraKaan

Ayni sorun icin iki ayri baslik acmayiniz lütfen.

heartsmagic

@abbasc, sen sadece bir iki şey kurmuşsun, bunun haricinde bir şey yapmıyor musun parlaklık ayarı için?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

abbasc

Alıntı yapılan: heartsmagic - 22 Haziran 2011 - 00:38:18
@abbasc, sen sadece bir iki şey kurmuşsun, bunun haricinde bir şey yapmıyor musun parlaklık ayarı için?

bir iki komut var sadece ama uç birimde kurmaya başlayınca çok uzun sürüyor. bir sürü şey kuruyor olmalı.
bir önceki sürümde bunları yapınca oluyordu. şimdide oluyor ama bilgisayarı açıp kapayınca parlaklık ayarını yok sayıyor.

heartsmagic

Bir iki komut nedir işte? Sadece kurulum sorunu çözmüyordur sanırım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

speakerXXL

abbasc

bu problemi tesadüfen çözdüm. Ubuntu Tweak' ta bununla ilgili bir ayar var ve onunla hallettim(parlaklık sorununu). Yardımcı olanlara teşekkürler :)