Ubuntu 10.04 Yüklenmiyor

Başlatan barisc3, 02 Temmuz 2010 - 21:21:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

barisc3

Arkadaşlar ben ubuntu 64 bit sürümünü indirip usb ye cd ye yazdırdım.kurulum yapmaya kalktığım zaman mor loading ekranında kalıyor.Sadece ubuntu için değil tüm linux dağıtımlarınıda yüklemeye çalıştığım da siyah ekran da kalıyor.Her türlü yöntemi denedim.Pek forumlarda destek isteyen biri değilimdir.Yardım edebilirseniz sevinirim.

bytan

F6 ile ulaşacağın parametreleri seçerek kurulumu tekrarlamaya çalış. Ayrıca quiet splash parametrelerini de silersen nerede takıldığı hakkında bir fikrin olabilir. Benzer başlıklara da bakabilirsin forumda.

*Konu taşındı.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

barisc3

Önceki ekran kartım geforce 6200 LE TC idi.O zaman böyle bir sorun olmuyordu.Ama şimdi Ati x1900GT  kullanıyorum bu sorun çıktı.Üstelik loading ekranını bekleyip olmayacağını anladığımda pc yi resetleyince ekran kartının sıcaklığının 60 dereceye çıktığını gördüm.
Monitörüm 21.6 inç

bytan

F6 parametrelerini kullanmayı denediğinde kuruluma geçilmedi mi?

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

barisc3

Alıntı yapılan: bytan - 03 Temmuz 2010 - 12:59:35
F6 parametrelerini kullanmayı denediğinde kuruluma geçilmedi mi?

F6 parametreleri nedir?Nasıl kullanırım?
Tab tuşuna basıp en sondaki   " splash --   " kodunu sildim enterladım yine olmadı ve F6 ya bastığımda karşıma hiçbirşey gelmiyor.Aynı.

bytan

F6'ya bastığında, sağ alttarafta küçük bir menü açılacak. F5 de olabilir. Alttaki bağlantıda örneği var. Ayrıca o parametreleri elle de kernel satırına ekleyebilirsin:

https://help.ubuntu.com/community/BootOptions

PF @ ST

barisc3

Böyle bir ekran geliyor ama.yani alt tarafta herhangi birşey yazmıyor.Yani bu resimdeki Install ubuntuya basınca açılıyor.hatta şuan ubuntudan yazıyorum bunları.Kuruluma geçince harddiski görmüyor.Kurulu işletim sistemi yok diyor.Oysa windows yüklü.
Bu arada quiet splash değil sadece splash yazıyo en sonda.taba basıp editliyorum komutu splashı siliyorum yerine i915.nomodeset=1 yazıyorum vga=771 yazıyorum olmuyor.Resmen çözülemez bir problem haline geldi.İnşallah yardım edersiniz.Çok teşekkür ederim.

bytan

O halde en baştan başlayalım. İso'yu indirdikten sonra md5sum kontrolü yaparak en düşük hızla yazdırdın değil mi?

Ayrıca parametrelerden nomodeset eklenebilir. Bundan başka olarak i915.modeset=0 xforcevesa parametresiyle de kuruluma geçmeye çalışabiliriz. Halen olmuyorsa alternate iso kullanılabilir.

Sabit diski ya da kurulu sistemi görmediği durumlarla ilgili benzer başlıklar forumda vardı.

PF @ ST

barisc3

Çok sağolun ben pes ediyorum :) nerdeyse hepsini denedim internettekilerin.Windows şöyle böyle ama tüm pclere kolayca yükleniyor.İleride yeni bilgisayarıma ubuntu yüklersem kolay kurulum programı felan yazmayı düşünmeye başladım:)Ya da belki sorun donanımlarımın üreticilerinin zihniyetinde de olabilir:D

bytan

Ati zihniyeti etiketli durumda zaten. Tekrar kurmak istersen buralardayız. :)

PF @ ST