[Çözüldü]11.04 ing-tr yapma

Başlatan ekopc, 29 Mart 2011 - 13:35:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ekopc

yeni 11.04 kurdum türkçeyi seçtim  tüm ing .bir kaç menü tr  hiç tr yok gibi ing.. nasıl tr  çeviririm..

Yiğit Ateş

Yönetim menüsünden Dil Desteği'ne girdiğinizde eksik paket uyarısı veriyor mu?

decent

Tavsiyem iki gün sanra gelecek beta sürümü sıfırdan yüklemeniz :)

ekopc

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 29 Mart 2011 - 13:37:07
Yönetim menüsünden Dil Desteği'ne girdiğinizde eksik paket uyarısı veriyor mu?

Dil Desdegine tıklıyorum hiç hareket yok hiç bir sey açılmadı  bende paket yönetiçisinden ne kadar  language-pack-tr   language-support -tr dosyalarını yükledim şimdi tr oldu  firefox 4.0  yerimlerini dosyadan ekleme yeri yok  yerimleri geliyorda yerimlerini ekle html den diye o yok .
bu yeni versiyonu çok iyi önçeki çok hata veriyordu bu gayet güzel çokda seri geliyor biraz menuleri bulmak zor ama alışınça daha güzel oluyor...şimdilik gayet güzel ...

sema

Dil desteğini uçbirimden açınca ne oluyor:

/usr/bin/gnome-language-selector

Dil sorunu diye düşünüyorum ama bakalım yine.
susema

ekopc

Alıntı yapılan: decent - 29 Mart 2011 - 13:46:56
Tavsiyem iki gün sanra gelecek beta sürümü sıfırdan yüklemeniz :)

tavsiyenize uymak zorunda kaldım dil sorunu halloldu firefox 4.0 tamam sayılırdı fakat ikidebir sorun algılandı rapor göndermek istiyormusunuz diye hiç durmadan uyarı geliyordu bemde yine vazgeçtim 10.10 döndüm...... tşk........

decent

@ekopc, rica ederim.
Dün yüklediğim Ubuntu 11.04 (Natty Narwhal) Daily Build
kurulum ve kullanım yönünden sorunsuz görünüyordu.

ekopc

Alıntı yapılan: decent - 30 Mart 2011 - 07:23:09
@ekopc, rica ederim.
Dün yüklediğim Ubuntu 11.04 (Natty Narwhal) Daily Build
kurulum ve kullanım yönünden sorunsuz görünüyordu.
kurulum türkçe seçiyorum  klavye seçenekleri gelmiyor saat -ayarı istanbul kullanıcı  ismi şifre tamam kurulum dil yoktu klavyeyi tr yaptım  dilseçenekleri aktif olmadı paket yönetiçisinden dilpaketlerini yükledim yeniden başlattım  2-3 Dakikadabir birsorunoluştu göndermek istermisin diye uyarı geldi gönder diyorum ..3dk sonra yine geliyor iptal diyorun busefer yine geldi hiç durmadan fareyle kapatmakla geçti zamanım
Ne yapalım  olmadı seninde uyarılarını dikkate alarak  şimdilik vazgeçtim 10.10 devam...* her şey için tşk. ederim.....

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Mart 2011 - 09:26:34

Alıntı yapılan: candy - 30 Mart 2011 - 01:18:49
Dil desteğini uçbirimden açınca ne oluyor:

/usr/bin/gnome-language-selector

Dil sorunu diye düşünüyorum ama bakalım yine.

silmeden önçe senin dediginide yaptım hiçbirşey  gelmedi

Erdem

CD imajından mı kuruyorsunuz. Ben Alt-F2 ve açılan pencerede update-manager-d ile güncelledim.

Alfa sürümü olduğu için hatalar olması muhtemel. Evet bende de ilk açılışta bir kez o hata raporu gönderme ekranı geliyor  ;)

Bir de dil ayarlarını Gnome oturumunu açarak direkt oradan yapabilirsiniz.
Eğer Arch Linux tabanlı bir dağıtıma geçmek isterseniz Arcolinux D sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Elektronik

decent

Menüde yer alan Yönetim>Dil Desteği komutu çalışmıyor.
Fakat sistem yerelleştirmesini Synaptic ile kolayca yapabiliyoruz.

Türkçe dil desteği hazır görünüyor, çeviride emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

ekopc

Alıntı yapılan: Erdem - 30 Mart 2011 - 10:12:20
CD imajından mı kuruyorsunuz. Ben Alt-F2 ve açılan pencerede update-manager-d ile güncelledim.

Alfa sürümü olduğu için hatalar olması muhtemel. Evet bende de ilk açılışta bir kez o hata raporu gönderme ekranı geliyor  ;)

Bir de dil ayarlarını Gnome oturumunu açarak direkt oradan yapabilirsiniz.

normal kurulum yaptım

Fakat sistem yerelleştirmesini Synaptic ile kolayca yapabiliyoruz. evet paketten yükledi tr oldu sorun dilde degildi  seden kaynaklandıgını bilemedim aynı hata alfa  2-3-4
devam ediyor ...
Alıntı yapılan: decent - 30 Mart 2011 - 10:24:54
Fakat sistem yerelleştirmesini Synaptic ile kolayca yapabiliyoruz.

Türkçe dil desteği hazır görünüyor, çeviride emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

menüleri nasıl öyle gösterdin ben gösremedim bu menüleri bulamadım bulsaydım belki silmezdim  hata kafamı kurçaladı  onun için sildim.....

decent

@ekopc, Synaptic ekran resminde görülen paketler yüklendikten sonra -mutlaka- yeniden başlatmak gerekiyor.
Son olarak kullanıcı giriş (login) ekranında alt kısımdaki konum/dil Türkiye/Türkçe olarak ayarlandı ise her şey yolunda demektir.

ekopc

Alıntı yapılan: decent - 30 Mart 2011 - 11:29:45
@ekopc, Synaptic ekran resminde görülen paketler yüklendikten sonra -mutlaka- yeniden başlatmak gerekiyor.
Son olarak kullanıcı giriş (login) ekranında alt kısımdaki konum/dil Türkiye/Türkçe olarak ayarlandı ise her şey yolunda demektir.

Onlarıda denedim klavye devamlı ABD Diye geliyordu  ben Türkçe klavye yükledim  bütün sisteme uygula deyip kapatıyorum  aradan bir kaç dakika geçinçe  klavye yeniden ABD olmuş baktım olmuyor ABD  Sildim Türkçe Kaldı meçburen

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Mart 2011 - 09:49:17

sorunun kaynagını buldum gibi  türkçe işi klavye tamam  hata raporu gelmesi java dan kaynaklanıyor gibi oyun sitedine girmek istedigimde sık sık hata raporu geldi
java yükleyim dedim yüklemedi... java çalışiyor oyunpiyat oyun sitesine girerken sık sık hata raporu geldi java yeniden yükleyimdedim  paket bulunamadı diyor...

decent

Alpha 3 sürümünde Synaptic vasıtası ile tamamen Türkçe olmuştu.

Beta 1 de ise Synaptic üzerinden aynı kurulumları yaptığım halde sistemde kimi yer İngilizce, kimi yerler Türkçe.
Birkaç yol denedim, KDE yükledim vs. olmadı..

Beta 1 sürümünü tam olarak Türkçe yapabilen var mı acaba ?

ekopc

Bende Synaptic paket üzerinden kurdum  bazı yerler ing. search  media apps internet apps gibi bunlarda benim için  çok önemli degil önemli yerler hepsi türkçe  sorun yok.