Dockbarx ve kurulumu

Başlatan agritux, 18 Kasım 2009 - 00:52:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

agritux

Yanılmıyorsam wikide olacaktı?

heryusin

bende neden olmadı acaba anahtarıda aldım  * her şey oldu ama dockbarx ortada yok  :D

Sherlock Holmes

@heryusin Panele ekle seçeneklerin arasında belirmiyor'mu.?

heryusin

yo hayır belirmiyor malesef...

ironic

dpkg -l | grep dockbarx

çıktısı nedir?

heryusin

Alıntı yapılan: ironic - 12 Haziran 2010 - 18:16:00
dpkg -l | grep dockbarx

çıktısı nedir?

pers@pers-pc:~$ dpkg -l | grep dockbarx
pers@pers-pc:~$

bi alt satıra geçti bide 2 saat öncesine kadar "pers-pc:" den sonra "~$" bu ifade yoktu...
bi şeyler oldu açılıştan sonra masaüstü gelmiyordu

şu kodlarla geri getirdim masaüstünü

sudo apt-get update
sudo /etc/init.d/gdm start
sudo apt-get install ubuntu-desktop

ama terminalde o ifade çıkmaya başladı bir de şimdi baktım panel ekleme çıkmaya başladı yeni panelde ekliyebiliyorum ve menuyude ekliyebiliyoırum ama öyle resimde gosterdiği gibi gosterişli değil...

ironic

@heryusin, henüz dockbarx kurulmamış. Girişteki yönergelerle tekrar dene.

Ayrıca lütfen, gereksiz yere iletilerde kalın yazı tipi kullanmayalım.

heryusin

Alıntı yapılan: ironic - 12 Haziran 2010 - 19:55:40
@heryusin, henüz dockbarx kurulmamış. Girişteki yönergelerle tekrar dene.

Ayrıca lütfen, gereksiz yere iletilerde kalın yazı tipi kullanmayalım.

anahtar alındı birtane ve işlendi...
ve sonra update komutunu verince anahtar doğrulanamada diyor...

W: GPG hatası: http://ppa.launchpad.net karmic Release: İzleyen imzalar doğrulanamadı çünkü genel anahtar kullanılır değil: NO_PUBKEY 61E091672E206FF0
W: GPG hatası: http://ppa.launchpad.net karmic Release: İzleyen imzalar doğrulanamadı çünkü genel anahtar kullanılır değil: NO_PUBKEY F45E32D195B47D2A
pers@pers-pc:~$

bytan

Orada iki farklı anahtar için değer var. Muhtemelen başka depolara ait. Her ikisi için de acemiler bölümündeki başlığı takip ederek anahtar eklemelerini yapabilirsin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Gilthanas

ya bu anahtar keyin geçerli olanı var mı yada nasıl ve nerden bulabiliriz

heartsmagic

Geçerli derken?
Depo eklenmişse senden anahtarı eklemeni isteyecektir. O da @ironic'in söylediği üzere acemiler bölümündeki sabit başlıklarımızdan birinde anlatılıyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

XRumer

Az önce Dockbarx'i kurdum ve denedim güzel ama takıldığım bir şey var. Benzer öğelerin hepsini grupluyor. Örneğin birden fazla Firefox penceresi açıksa panelde bunları tek simge altına topluyor ve simgeyi tıklayıp istediğimiz pencereyi seçiyoruz. Ben onun yerine her pencere için ayrı simge istiyorum, mümkün müdür?

ironic

Aşağıdaki başlıkta bu konu tartışılmış. Geliştirici  gruplama özelliğini, Dockbarx' in merkezinde olduğu için  değiştirmeyi düşünmüyormuş.

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1366088

Gilthanas

keyserver yanıt vermiyor diyor bunu başka yerden gpg key almanın mümkünü varmıdır

ironic

Alıntı yapılan: Gilthanas - 03 Temmuz 2010 - 19:09:39
keyserver yanıt vermiyor diyor bunu başka yerden gpg key almanın mümkünü varmıdır

Komutu şu şekilde ver.

sudo apt-key adv --recv-keys --keyserver subkeys.pgp.net 38BD81CA

Gilthanas

kaspara

yukarıda anlatıldığı gibi dockbarx'i kurdum. uygulamalar>donatılar>doxkbarx seçtiiğimde temayı seçiyorum panel ekle diye bir seçenek yok yalnız yenile tuşu gibi bir buton var ona basıyorum hiç bir şey olmuyor.. acaba yanlış yere mi bakıyorum? compiz yüklü değil ondan mı kaynaklanıyor?
nasıl panel ekleniyor bulamadım bir türlü
$ dpkg -l | grep dockbarx
ii  dockbarx                              0.39.4-0~ppa1                                   DockBar, an icon-based taskbar (Experimental

ironic

Panele sağ tık >> panele ekle >> dockbarx  yolunda çıkması gerekir.

kaspara

Alıntı yapılan: ironic - 12 Temmuz 2010 - 00:46:02
Panele sağ tık >> panele ekle >> dockbarx  yolunda çıkması gerekir.
dediğiniz gibi oldu. teşekkür ederim menüyü tek bir simgede nasıl topluyoruz?

edit: sorduktan sonra buldum tamamdır

ck1991

picea

ck 1991 adlı arkadasımın verdiği resimdeki gibi nasıl yapıyoruz henüz bi yanıt gelmediği için tekrarlama gereği duydum.
http://gnome-look.org/CONTENT/content-pre3/101604-3.png

stratovarius

İlk sayfada anlatımdaki MacOSish temasını denediniz mi? Büyük ihtimalle odur. Dockbarx kullanmadım ama macos temaları genelde verdiğiniz resimdeki gibi olur.

picea

Evet denedim ama görüntü değişmiyor, program panelde çalışıyor.

ironic

Ordaki özellik dockbarx' in awn(avant pencere gezgini) deki uygulamacık olarak çalışan hali sanırım.

UnSWD

dockbarx i nasıl kaldırabiliriz?Ubuntu yazılım merkezinde kurulu olarak gözükmüyor ama uygulamalarımda var.
internet explorer'ın iyi olduğu tek şey  firefox'u indirmektir.