(Çözüldü) Toplu Boyutlandırma

Başlatan Leplusbeau, 26 Ocak 2020 - 13:12:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Leplusbeau

İyi günler,

Ubuntu yazılımları içinde grafik belgelerini (jpg ya da benzeri) toplu olarak yeniden boyutlandırabilecek herhangi bir yazılım var mı?

Gwenview'de tek tek yapılabiliyor. Eski sürümlerinde vardı, ancak son sürümlerinde sanırım kaldırılmış.

Başka olanaklar var mı acaba?

Teşekkürler...

illedelinux

GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

Tilki

@Leplusbeau Digikam'de de "Batch Queue Manager" özelliği işine yarar.  

Leplusbeau

İyi günler,

İkinize de çok teşekkürler sevgili dostlar.

Gwenview'deki kadar rahat olmasa da, sonuçta işimi gördü.

Özellikle DigiKam Gwenview'e daha yakın bir uygulamayla toplu olarak yapıyor. Alışmak gerek... :)

Esenlikle,

Empat

Sorununuz çözüldüyse, forum düzeninin sürdürülebilirliğine katkı sağlamak için, konu başlığınızı [Çözüldü] olarak işaretlemenizi rica ediyoruz.

Başka bir sorunun yanıtını bulamazsanız ya da bir sorunla karşılaşırsanız, yeni bir konu açabilirsiniz.

İyi forumlar.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

Leplusbeau

Uyarınız için teşekkürler.

Umarım doğru yapmışımdır.

Esenlikle,

hatas

Bazı eklemeler yapayım. Uygulama mağazasında "batch image"şeklinde bir arama yapın, çıkan sonuçlar içerisinde Converseen, OpenResizer, IrfanView (Wine paketi) gibi alternatifler var. Converseen ve OpenResizer birer özgür yazılım, IrfanView ise sahipli lisanslı ve Windows ortamında oldukça popüler bir yazılım. IrfanView'in Linux sürümü bulunmadığından Wine denilen öykünücü yazılım ile paketlenmiş.

Bir de XnConvert adında bir özgür olmayan bir alternatif var. Ubuntu resmi paket depolarında şu an yok (Faltpak paketi var). Xnconvert'i daha önceden kullanmıştım. Resimleri küçültürken kalitelerini beklenilenden daha fazla düşürüyordu bu yüzden kullanmayı bırakmıştım.