[Çözüldü] Championship Manager: Season 01/02 sorunu

Başlatan doe, 18 Mart 2010 - 18:23:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doe

Arkadaşlar, herkese merhaba.

Benim problemim CM 01-02 oyununu tam manası ile çalıştıramamam.

Bu oyunu çalıştırmayı denediğim bilgisayar bir NetBook. Acer Aspire One.

Dün bir nostalji yapayım, hem de linux altında windows oyunlarını nasıl çalıştırabiliyoruzu görmek istedim.

İlk olarak depodan "wine" yi kurdum. Ardındanda CM 01-02 yi kurdum. Oyun açıldı ancak bir farkla! İlk başta yapımcının reklamı geliyor ardından oyunun arayüzü olması gereken kısım kapkara bir şekilde öyle duruyor. Bende ekrana tıkladığımda, parça parça ekran açılıyor (tıkladığım yerler) ancak bundan sonra oyun ilerlemiyor.

Bu sebeple gidip Direktx 9 yükledim. Yine değişen * bir şey olmadı! Acaba nasıl çalıştırabilirim?

Teşekkürler.

ironic

Öncelikle oyunun adı Championship Manager: Season 01/02 bu mu?

http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=665&iTestingId=27143

Oyun iyi not almış. Yamalarını yükledin mi ?

wine sürümün nedir ?

wine --version

doe

wine 1.0.1

oyun aynen dediğiniz gibi.

Yamalarını yükledim.

ironic

sudo aptitude purge wine

ve

sudo aptitude install wine1.2

komutlarıyla güncel wine sürümünü kurarak dene.

doe

wine versiyon 1.1.31 oldu ancak durum değişmedi.  :-[

BayboraKaan

valarean

gerçi bir çözüm önerim yok ancak yine de yazmak istedim..umarım oyun çalışır..serinin en güzel oyunlarındandır..totti, zidane, del piero, figo, roberto carlos, raul gibi oyuncularla ve 01/02nin barındırdığı aghahowa, tsigalko, costanzo, brozek, gibi genç yeteneklerle nostalji yapmak gibisi yok :)

ironic

mv  .wine  .wine.yedek

ve

winecfg

komutlarını verdikten sonra yeniden kurmayı dene. Açıklamalarda yamaları yüklenmiş oyunun çalıştığını söylemişler. Ayrıca elindeki yamalar güncel değilse, güncellerini yükleyerek dene.

doe

Öncelikle cevaplar için teşekkürler.

tavsiyeleriniz ile wine 1.1.40 sürümüne yükseldi.
elimde iki adet cm 01-02 var.
birisi 3.9.60 tam sürüm.
diğeri 3.9.68 yamalanmış sürüm.

Ben ikisinide kurdum, ayrı ayrıda denedim ancak oyun özünde çalışmasına rağmen, wine güncellemesine rağmen hep aynı yerde takıldı.
Takıldığım, problemin olduğu kısmı daha iyi anlatabilmek için resmini koyuyorum;

http://i41.tinypic.com/23tmgxd.png

----------------------------

Arkadaşlar, oyunu çalıştırmayı başardım. Tabi bunu sizlerin sayesinde yapabildim. Cevap veren türm arkadaşlara çok teşekkür ederim.  Özellikle ironic ve DevilTuX lakaplı arkadaşlara ayrıca teşekkürlerimi gönderiyorum.

---------------------------

Ek olarak, oyunun 3.9.60 olan tam sürümünün üzerine 3.9.68 sürümünü kurup,çalıştırmayı denedim. ancak olmadı, ondan sonra bu nedir birde bunu tıklayayım dedim ve çalıştı, tıkladığım dosya cm0102_GDI.exe normalde wine nin kendi panelinde kurulu gösterdiği yeri tıkladığımda ekran görüntüsü yukarıda eklediğim resimdeki gibi oluyor. ancak klasöre girip  gdı.exe de ise sorunsuz çalışıyor.

valarean