Ubuntu Server 9.04 DVD Arıyorum

Başlatan patalojik, 29 Nisan 2009 - 02:12:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

patalojik

Arkadaşlar Ubuntu 9.04 server versiyon dvd arıyorum. Dvd içerisinde Gnome masa üstüde yer almasını istiyorum. Server kurulurken gnome internetten kuruyor. Paketleri birleştirmeyi düşündüm fakat araştırmaların sonucu ubuntu özel dvd hazırlama ile ilgili program veya bilgi bulamadım.

Özetle Amacım: Server kullanımı öğreniyorum. Çeşitli programlar kuruyorum fakat istenmeyen sonuçlarla karşılaşıyorum.  Sisten verimi düştüğü için tekrar kurmak istediğimde ise  kurulum bir günümü alıyor. Bu nedenle özel kurulum dvd hazırlayıp olunla kurmak istiyorum.

coni

Ubuntu server in dvd versiyonu olduğunu sanmıyorum. Forumda bakarsanız masaüstü olan bir sürüm istiyorsanız normal desktop versiyonunu kullana bilirsiniz. Zaten Server versiyonuylna Desktop versiyonu arasındaki fark bildiğim kadarıylan masaüstü ve diğer gereçleri.

patalojik

Masaüstü  versiyonu üzerine server özellikleri kuruluyor fakat bu benim için külfetli oluyor. Server kurulum  daha kolay oluyor. Peki Ubuntu için Pardusman gibi program var mı?

heartsmagic

Alıntı yapılan: patalojik - 29 Nisan 2009 - 03:13:06
Masaüstü  versiyonu üzerine server özellikleri kuruluyor fakat bu benim için külfetli oluyor. Server kurulum  daha kolay oluyor. Peki Ubuntu için Pardusman gibi program var mı?

Forumda bir süredir bahsi geçen Remastersys sanırım muadil programdır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kaansef

Peki windowstaki nlite gibi düzenlenebiliyomu bu programla.Mesela tema ekleyip çıkartabiliyomuyuz.Yada öntanımlı masaüstünü silip başka masaüstü yükleyebiliyomuyuz?
# 28065

heartsmagic

Alıntı yapılan: kaansef - 10 Haziran 2009 - 20:59:47
Peki windowstaki nlite gibi düzenlenebiliyomu bu programla.Mesela tema ekleyip çıkartabiliyomuyuz.Yada öntanımlı masaüstünü silip başka masaüstü yükleyebiliyomuyuz?

Ubuntu'yu kuruyorsun, istediğini yapıyorsun. Ardından ISO yapıyorsun.
Kısacası evet.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.