DJ Setup Önerisi

Başlatan MuhbirKedi, 27 Kasım 2015 - 17:30:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

plazma

Alıntı yapılan: seron - 12 Ocak 2016 - 15:45:47
@Muhbirkedi,
Şu vediğim linkteki forum sitesi bir elektronik sitesidir. Burada Mr_YAMYAM takma adlı bir değerli ağabeyimiz vardır ve başlıca ilgi alanları ses elektroniği ile amplifikatörler, çeşitli ses cihazlarıdır. Bu konularda oldukça bilgilidir. Eğer vakit kaybı olarak nitelemezsen kendisi ile bağlantı kurabilirsin; ya da ben yardımcı olurum. Seve seve yardımcı olacaktır. fakat kendisi fazlaca detaylı anlatıma girerek kafanı karıştırabilir. Çok fazla teknik terim ve bilgi gerektiriyor bu iş. Bu nedenle kendisi sana olayı fazlaca ayrıntı belirterek anlatacaktır.

sen bilirsin:
http://elektronikprojeler.com/index.php/topic,5224.0.html

Ben bakındım oraya oradaki yamyam takma adlı arkadaşta başka bir forumda daha görmüştüm ama muhabbet olarak heran mangal yapabilirim havasında :) sizde üyesiniz oraya aynı takma galiba.

seron

Evet. Ses Tekniği konularında çok iyi bir seviyededir. Yayıncılıkla ilgili bir kurumdan emeklidir. OTDÜ Fizik mezunu ve çok zeki bir insan. Kendisini bulunduğum il'e tatile geldiğinde ziyaret ettim. gerçekten tanışmaya değerdir. Elektronik ve bilgisayar başlıca ilgi alanıdır. Bu nedenle diyorum ki, ses ile ilgili olarak bilmek istedikleriniz varsa gidin sorun çekinmeyin. Bilmek istediklerinizden çok daha fazlasını öğrenirsiniz. Yukarıda başlığa konu olmuş cihazlarla beraber, windows ve linux ortamındaki ses yazılımlarını da sıkça kullanıyor ve elindeki plaklardan yüksek kalitede kayıt yaparak kendi yaptığı müzik setlerinde keyifle dinliyor. Yazın, bana kendi imal etmiş olduğu amplifikatör ile bu plak kayıtlarından bazılarını dinletti, mest oldum. Linux aşığıdır, windowsa nadiren başvurur.

Budur yani. konuşma tarzı biraz "geyik" e kaydığı için buraya gelmek istemiyor; forumun kuralları ona göre fazlaca sıkı. :)

MuhbirKedi

Alıntı yapılan: seron - 14 Ocak 2016 - 13:07:19
Evet. Ses Tekniği konularında çok iyi bir seviyededir. Yayıncılıkla ilgili bir kurumdan emeklidir. OTDÜ Fizik mezunu ve çok zeki bir insan. Kendisini bulunduğum il'e tatile geldiğinde ziyaret ettim. gerçekten tanışmaya değerdir. Elektronik ve bilgisayar başlıca ilgi alanıdır. Bu nedenle diyorum ki, ses ile ilgili olarak bilmek istedikleriniz varsa gidin sorun çekinmeyin. Bilmek istediklerinizden çok daha fazlasını öğrenirsiniz. Yukarıda başlığa konu olmuş cihazlarla beraber, windows ve linux ortamındaki ses yazılımlarını da sıkça kullanıyor ve elindeki plaklardan yüksek kalitede kayıt yaparak kendi yaptığı müzik setlerinde keyifle dinliyor. Yazın, bana kendi imal etmiş olduğu amplifikatör ile bu plak kayıtlarından bazılarını dinletti, mest oldum. Linux aşığıdır, windowsa nadiren başvurur.

Budur yani. konuşma tarzı biraz "geyik" e kaydığı için buraya gelmek istemiyor; forumun kuralları ona göre fazlaca sıkı. :)
Geyik olması gereken bir şey aslında. Eskiden bu forumda da konu dışı bölüm varmıştı fakat bazılarının kalbi kırıldığından kapatmışlar o bölümü. Keşke tekrar açılıp başında duran bir forum görevlisi olsa. :(
Bu arada YamYam emekli olduğuna göre 40-50 yaşlarındadır en az. :D
Önemli olan para değil, para ile ne yaptığındır, en iyi zenginlik ise gönül zenginliğidir. ;)

seron

Alıntı yapılan: MuhbirKedi - 14 Ocak 2016 - 13:27:11
Bu arada YamYam emekli olduğuna göre 40-50 yaşlarındadır en az. :D
Evet  :)
Ama bir sohbet bölgemiz olsaydı sohbetini dadından yiyemezdiniz. Söz konusu elektronik forumunda kendisine ve kendisi gibi "yamyam"lara ait bir sohbet bölgesi uzun zamandır var.
http://elektronikprojeler.com/index.php/topic,5029.0.html
Bu forumda "amplifikatörler (ses elektroniği)" konusunda bir başlığı var ve isteyene detaylıca yardım ediyor.
http://elektronikprojeler.com/index.php/topic,5224.0.html

plazma

Bende kayıt oldum elektronik öğreneyim hem bu yaştan sonra hem okul okumaya çalışıyoruz ama bir konuda vardı okulda hakiketen teoriden başka birşey yok daha

ahmet_matematikci

Alıntı yapılan: plazma - 14 Ocak 2016 - 13:48:29
Bende kayıt oldum elektronik öğreneyim hem bu yaştan sonra hem okul okumaya çalışıyoruz ama bir konuda vardı okulda hakiketen teoriden başka * bir şey yok daha
Hocam avrupa da bir kisinin 45 yasinda is yeri kapaninca sifirdan meslek ogrenmek icin kaynak kursuna yada bilgisayar kursuna gitmesi gayet normal karsilaniyor. Cunku emeklilik yasi 65. Daha onunde 20 yillik is hayati var. Bizim ulkede 40 yasindan sonra meslek degisimi garip karsilaniyor.
Ogrenmenin yasinin olmadigina avrupa mukemmel ornek ve beni programlama ve unix e donduren bu ogrendiklerim oldu.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

heartsmagic

Görmediler mi, neden bir şey demediler demeyin diye yazlım, sohbet bölümünü düşünmüyoruz :)

Emin olun arkadaşlar böylesi daha rahat ve huzurlu. Ortak noktanız Linux ve bu nedenle muhabbet tatlı geliyor size. Konu dışna kaydıkça karşıdaki insanlarla olan düşünce farklılıklarınızı görecek, bazen normal karşılayacak, bazen garipseyecek, bazılarından ise nefret edeceksiniz. Bu da sizin karşı tarafa bakış açınızı değiştirecek, şu anki huzurunuz olmayacak. Böyle iyiyiz, çok abartmadan zaten biraz biraz geyik çeviriyorsunuz. Her ne kadar bizler bu konudan biraz dertli olsak da :) çok sorun etmiyoruz şimdilik. 
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ahmet_matematikci

Alıntı yapılan: heartsmagic - 15 Ocak 2016 - 02:08:20
Görmediler mi, neden bir şey demediler demeyin diye yazlım, sohbet bölümünü düşünmüyoruz :)

Emin olun arkadaşlar böylesi daha rahat ve huzurlu. Ortak noktanız Linux ve bu nedenle muhabbet tatlı geliyor size. Konu dışna kaydıkça karşıdaki insanlarla olan düşünce farklılıklarınızı görecek, bazen normal karşılayacak, bazen garipseyecek, bazılarından ise nefret edeceksiniz. Bu da sizin karşı tarafa bakış açınızı değiştirecek, şu anki huzurunuz olmayacak. Böyle iyiyiz, çok abartmadan zaten biraz biraz geyik çeviriyorsunuz. Her ne kadar bizler bu konudan biraz dertli olsak da :) çok sorun etmiyoruz şimdilik. 
Bunları mizahi olarak yazıyorum. Tartışmaya çevrilmesin rica ederim. Sınıfta susun diyen öğretmene inat yaramazlık yapan çocuk misali.  :)) :))
Sonunu düşünen kahraman olamaz @heartsmagic hocam.  :D ;D ;D
Burada sürekli vakit geçiren kullanıcılar bir süre sonra işi mecburen sohbet kısmına çevirecek. İnsani bir ihtiyaç. ;D.
Şimdi siberaleme mi takılalım iki geyik için. ;D ;D
Birde siz bilişimcilerin(ben insan kaynakları uzmanıyım ) sohbet edebildiği adam sayısı az. (Kendim için bir şey demiyorum yanlış anlaşılmasın  ;D ;D)Burada seviyeli bir geyik ortamı sunuyor. :)
Bu konuda bir fikrim var.Hiç bir yazışmayı kaydetmeyen chat sayfası eklensin. Yazan oraya yazsın(Herkese açık ve anlık olarak görünsün). Kapatınca yazılanlar silinsin kayıt tutmasın.
Öneri
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

MuhbirKedi

Alıntı yapılan: ahmet_matematikci - 15 Ocak 2016 - 07:13:34
Alıntı yapılan: heartsmagic - 15 Ocak 2016 - 02:08:20

Bunları mizahi olarak yazıyorum. Tartışmaya çevrilmesin rica ederim. Sınıfta susun diyen öğretmene inat yaramazlık yapan çocuk misali.  :)) :))
Sonunu düşünen kahraman olamaz @heartsmagic hocam.  :D ;D ;D
Burada sürekli vakit geçiren kullanıcılar bir süre sonra işi mecburen sohbet kısmına çevirecek. İnsani bir ihtiyaç. ;D.
Şimdi siberaleme mi takılalım iki geyik için. ;D ;D
Birde siz bilişimcilerin(ben insan kaynakları uzmanıyım ) sohbet edebildiği adam sayısı az. (Kendim için bir şey demiyorum yanlış anlaşılmasın  ;D ;D)Burada seviyeli bir geyik ortamı sunuyor. :)
Bu konuda bir fikrim var.Hiç bir yazışmayı kaydetmeyen chat sayfası eklensin. Yazan oraya yazsın(Herkese açık ve anlık olarak görünsün). Kapatınca yazılanlar silinsin kayıt tutmasın.
Öneri
Aynen katılıyorum size. Hatta ben bu geyik platformunda gönüllü görevli de olabilirim.
Önemli olan para değil, para ile ne yaptığındır, en iyi zenginlik ise gönül zenginliğidir. ;)

seron

Açıkçası yönetim istemiyorsa ben de istemiyorum. Bunu yönetime yağ çekmek için söylemiyorum. Şimdi bölüm açılacak... bir kişi fazla çalışacak... o kişi 24 saat bekleyemeyecek... denetim... birisi diğerine ters birşey söylese, yorumu silseler, "vay benim yorumumu niye sildiniz cevap hakkım vardı" diyecek... forum yönetiminden de katılanlar olacak ama hem bu bölümü denetlemek hem de diğer bölümleri yönetmek için daha fazla çaba ve zaman harcanacak...

Ooohoooo... :o ???

Tabi ki isterim ama, defalarca gündeme geldi defalarca "hayır" diye yanıt verildi. Demek ki bir bildikleri var. Sonra heartsmagic'in yukarıdaki "Konu dışna kaydıkça karşıdaki insanlarla olan düşünce farklılıklarınızı görecek, bazen normal karşılayacak, bazen garipseyecek, bazılarından ise nefret edeceksiniz. Bu da sizin karşı tarafa bakış açınızı değiştirecek, şu anki huzurunuz olmayacak" yorumunu çok profesyonelce buldum...

Bir bilgi forumunu yönetmek kolay olabilir. Ama konu sohbet olunca, konu her yere gider ve yönetmek bir yerden sonra imkansızlaşır.

MuhbirKedi

Alıntı yapılan: seron - 15 Ocak 2016 - 12:10:41
Açıkçası yönetim istemiyorsa ben de istemiyorum. Bunu yönetime yağ çekmek için söylemiyorum. Şimdi bölüm açılacak... bir kişi fazla çalışacak... o kişi 24 saat bekleyemeyecek... denetim... birisi diğerine ters * bir şey söylese, yorumu silseler, "vay benim yorumumu niye sildiniz cevap hakkım vardı" diyecek... forum yönetiminden de katılanlar olacak ama hem bu bölümü denetlemek hem de diğer bölümleri yönetmek için daha fazla çaba ve zaman harcanacak...

Ooohoooo... :o ???

Tabi ki isterim ama, defalarca gündeme geldi defalarca "hayır" diye yanıt verildi. Demek ki bir bildikleri var. Sonra heartsmagic'in yukarıdaki "Konu dışna kaydıkça karşıdaki insanlarla olan düşünce farklılıklarınızı görecek, bazen normal karşılayacak, bazen garipseyecek, bazılarından ise nefret edeceksiniz. Bu da sizin karşı tarafa bakış açınızı değiştirecek, şu anki huzurunuz olmayacak" yorumunu çok profesyonelce buldum...

Bir bilgi forumunu yönetmek kolay olabilir. Ama konu sohbet olunca, konu her yere gider ve yönetmek bir yerden sonra imkansızlaşır.
Kurallar olursa hiçbir sorun olmaz. Olmadı kişi banlanır.

ahmet_matematikci

@hocam ekranı kapatınca geyik sayfası silinecek.
Yorum sildi başkası gördü yanlış anladı yok.
O an online olan görecek sayfasını kapatanın yorumlar silinecek.

seron

Konu yine kaynadı...

Yönetimden özürlerimi rica ediyorum.

Eeeee, siz de sohbet kısmı açmazsanız böyle olur ;D 8)

MuhbirKedi

Alıntı yapılan: seron - 15 Ocak 2016 - 15:35:56
Konu yine kaynadı...

Yönetimden özürlerimi rica ediyorum.

Eeeee, siz de sohbet kısmı açmazsanız böyle olur ;D 8)
Böyle sohbetlere izin veriyorlar sıkıntı yok yani. ;D

seron

Arkadaşlar yeni birşey farkettim, daha doğrusu forum yöneticilerinin tabiri caizse bir arka kapılarını keşfettim. Hemen paylaşıyorum virüs yazın... aman suistimal edin ;D :

-Eğer gereksiz ya da çok lazım olmayan bir konu başlığı açıp içerisinde "... başlık gereksizse lütfen kaldırın." ifadesi geçen bir cümle yazarsanız, konu silinmiyor. ;D

-Eğer rastgele bir yere konu başlığı açar, "... doğru yere mi açtım bilmiyorum, yanlışsa özür dilerim :( " içeren bir cümle kullanırsanız, konu taşınmıyor. ;D

-Eğer, "konuyu dağıttığım için kusura bakmayın ama şunu da belirteyim" gibisinden birşeyler yazarsanız, o iletiniz silinmiyor, "kırıcı olmak istemiyoruz ama konuyu dağıtıyorsunuz" gibi bir özel ileti almıyorsunuz. ;D

-Düpedüz konuyu dağıtıp, özür dilendiğinde -ya da dilenmediğinde- "Böyle sohbetlere izin veriyorlar sıkıntı yok yani" denirse yine sorun olmuyor...
;D ;D ;D

Demek ki bir ifadenin nasıl dile getirildiği, karşı tarafın davranışlarını güçü şeklde etkiliyor.

Tabi ki bunları kötü niyetle yazmıyorum. Yönetici arkadaşlar, sizlerden yanlışlarımıza sabır göstermenizden ötürü özür diler, gösterdiğiniz esneklik için teşekkür ederim. istediğiniz mesajı silebilir, ya da istediğiniz başlığı kaldırabilirsiniz, etki altında kalmayın... :)

MuhbirKedi

@seron ;D güldürdün. Birde şu konuma bak; https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=50002.msg571826#msg571826 burda @heartsmagic arada mizaha kızmadığını da belirtiyor.

ata1

katı kurallar yerine esnek davranıyorlar bu aslında niyete bağlı art niyet ile yapılmadığı sürece yöneticiler üyelere esnek davranmaya çalışıyor .
ama işin içinde art niyet sezinlenirse katı kurallarla karşı karşıya kalırsın .  ;D bu da bu forumu daha sevgi dolu yapıyor.

MuhbirKedi

Alıntı yapılan: ata1 - 15 Ocak 2016 - 18:12:53
katı kurallar yerine esnek davranıyorlar bu aslında niyete bağlı art niyet ile yapılmadığı sürece yöneticiler üyelere esnek davranmaya çalışıyor .
ama işin içinde art miyet sezzinlenirse katı kurallarla karşı karşıya kalırsın .  ;D bu da bu forumu daha sevgi dolu yapıyor.
Evet size katılıyorum.

seron

@Muhbirkedi,
Kusura bakmayın ama burada ciddileşmek zorundayım. Şu "sıyırık" konusunu tamamen mizansen amacıyla ben açmıştım ve burada kapatıyorum. Değilse arkadaşımızın adı sıyırık diye kalacak. ben gerekirse o mesajı tamamen silerim. Lütfen bu konuda duyarlı davranalım. Kendisi yaşça çoğumuzdan büyüktür. Ayrıca her şeye rağmen orada o kelimeyi kullanmam doğru değildi; her ne kadar özel mesajla özür diledimse de konunun ne kadar vahim olduğu belli... Bir insana bir lakap takıldı mı o öyle gider, bir espiri yapacağım diye bütün bunlara neden olmak istemem...

Dolayısıyla biz yine takma adıyla hitap edelim lütfen. Gerçek adı da Ata'dır.

plazma

Ben tartışmaya girmeyeceğim bu konu ile ilgili, genç bile olsa söylenmez belirteyim son olarakta konu tamamsa etiketleyelim kapatalım başlığı değilse neden değil @MuhbirKedi ?

seron

Ben üzerime düşeni yaptım ve tekrarlamayacağım.
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=2851.msg573877#msg573877
Şimdi dilerseniz başlığı kapatabilirsiniz...

neynefes

Şunu da dile getirmek istiyorum. @muhbirkedi yaşça bizlerden de epey küçük.  Hani mazur görülebilir.. Haklısınız ama bu da aklınızda bulunsun.

Ard niyetli olunmadığı sürece herkese kucak açmaya çalışıyoruz ama bu durum gerçekten yoruyor.  Sizlerde belli bir seviyede tutarsanız bu durumu karşılıklı anlayış içerisinde yürütür gideriz.

MuhbirKedi

Alıntı yapılan: seron - 15 Ocak 2016 - 19:33:44
@Muhbirkedi,
Kusura bakmayın ama burada ciddileşmek zorundayım. Şu "sıyırık" konusunu tamamen mizansen amacıyla ben açmıştım ve burada kapatıyorum. Değilse arkadaşımızın adı sıyırık diye kalacak. ben gerekirse o mesajı tamamen silerim. Lütfen bu konuda duyarlı davranalım. Kendisi yaşça çoğumuzdan büyüktür. Ayrıca her şeye rağmen orada o kelimeyi kullanmam doğru değildi; her ne kadar özel mesajla özür diledimse de konunun ne kadar vahim olduğu belli... Bir insana bir lakap takıldı mı o öyle gider, bir espiri yapacağım diye bütün bunlara neden olmak istemem...

Dolayısıyla biz yine takma adıyla hitap edelim lütfen. Gerçek adı da Ata'dır.
Bende mizah yaptım. Kendisinden de bir şikayet almadım. Madem öyle ben de mesajımı düzelteyim. Zaten parantez içinde de belirttim. Ama olay ya yanlış anlaşıldı ya da saptırılmak isteniyor. Kendisiyle de zaten forumda irtibattayım. Kendisinin bana çok faydası oldu. Eğer alındıysa da özür dilerim.

Alıntı yapılan: plazma - 15 Ocak 2016 - 19:37:15
Ben tartışmaya girmeyeceğim bu konu ile ilgili, genç bile olsa söylenmez belirteyim son olarakta konu tamamsa etiketleyelim kapatalım başlığı değilse neden değil @MuhbirKedi ?
Belki önerenler çıkabilir. Olur da uygun fiyatlı bir cihaz görüp duyan olursa yazıverir buraya. Ayrıca mizah yapılmıştı. Kendisi de alınmadı etmedi. Ama yanlış anlaşılmalar yüzünden mesajı değiştirmek zorunda kaldım.

ata1

arkadaşlarım benden gençler kendilerininde hakaret içerecek şekilde demediklerine eminim ama düzenlemelerine de sevindim . ayrıca ben 2 isme sahip bir insanım
ata ilk ismim ve gururla taşıdığım bir isimdir. konuyu gereksiz uzatmaya gerekte yoktur değerli arkadaşlarım gerekeni yapmışlar. herkese teşekkür ederim duyarlı oluşlarından dolayı

heartsmagic

Alıntı yapılan: seronArkadaşlar yeni * bir şey farkettim, daha doğrusu forum yöneticilerinin tabiri caizse bir arka kapılarını keşfettim. Hemen paylaşıyorum virüs yazın... aman suistimal edin :

-Eğer gereksiz ya da çok lazım olmayan bir konu başlığı açıp içerisinde "... başlık gereksizse lütfen kaldırın." ifadesi geçen bir cümle yazarsanız, konu silinmiyor.

Forumda zaten konu silmiyoruz, gerekli veya gereksiz. Eğer foruma uymuyorsa çöpe alırız, uyuyor fakat konunun devam etmemesi gerekiyorsa kapatıyoruz.

Alıntı Yap

-Eğer rastgele bir yere konu başlığı açar, "... doğru yere mi açtım bilmiyorum, yanlışsa özür dilerim " içeren bir cümle kullanırsanız, konu taşınmıyor.

Eğer unutmazsak konuyu taşırız. Bazen de yeni üyeler gelip konuyu aynı yerde görsünler, sonra taşırız diyerek bırakıyoruz. Bulamayınca yeni konu açıyorlar çünkü.

Alıntı Yap
-Eğer, "konuyu dağıttığım için kusura bakmayın ama şunu da belirteyim" gibisinden *bir şeyler yazarsanız, o iletiniz silinmiyor, "kırıcı olmak istemiyoruz ama konuyu dağıtıyorsunuz" gibi bir özel ileti almıyorsunuz.

Forumdan, başlık silmediğimiz gibi ileti de silmiyoruz. Çok ama çok nadiren sildiğimiz iletiler olabiliyor sadece. Örneğin bir arkadaş X programlama sorusu için Y programlama cevabını vermiş, sonra da yanlış olduğuna kanaat getirip içini boşaltmış. Kendisini bilir o arkadaş :)

İçi boşaltılan iletileri de geri getirebiliyoruz bu ayrı bir mesele. Forumdaki iletileri genellikle dokunulmasını da istemiyoruz çok elzem olmadıkça. Söylemek istediğim çok ama çok nadiren ileti sileriz.

Alıntı Yap
-Düpedüz konuyu dağıtıp, özür dilendiğinde -ya da dilenmediğinde- "Böyle sohbetlere izin veriyorlar sıkıntı yok yani" denirse yine sorun olmuyor...

Demek ki bir ifadenin nasıl dile getirildiği, karşı tarafın davranışlarını güçü şeklde etkiliyor.

Esasında sorun oluyor da, fazlaca kırıcı olmak istemiyoruz :) Örneğin benim "çok abartılmadığı sürece" sözüm ne yazık ki suistimale uğradı. Zira "abartılmanın" bir ölçüsü yok gibi. Benim için fazla olan karşı taraf için az olabiliyor. Son zamanlarda farkındasınızdır fazlaca yazıp çizmeye başladık bu konular hakkında. Zira ölçü kaçtı biraz.

Alıntı Yap
Tabi ki bunları kötü niyetle yazmıyorum. Yönetici arkadaşlar, sizlerden yanlışlarımıza sabır göstermenizden ötürü özür diler, gösterdiğiniz esneklik için teşekkür ederim. istediğiniz mesajı silebilir, ya da istediğiniz başlığı kaldırabilirsiniz, etki altında kalmayın...

Biz de teşekkür ederiz tabi orası ayrı :) Forumlarda samimiyet iyidir ancak fazlasının ne olduğunu anlatmaya çalıştık, hâlâ geyik bölgesi isteyen oldu. Bu başlıkta bile olay çıkmış, daha ne diyebiliriz? Düşünün ki müsaade edilen bir bölgedesiniz neler olur? Değer mi birbirinizi kırmaya, özür dilemeye, ileti düzenlemeye?

Değmez. Bu nedenle geyik bölgemiz yok ve olmayacak. Hani forumda bir iki ileti var ki özellikle beni rahatsız etmişti geçen gün, fakat vakit olmadığı için bir şey yazamamıştım. Şimdi onlar düzenlenmiş, kıvama gelmiş.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.