[Çözüldü] Kullandığım Paket Sunucuları Güvenli mi ?

Başlatan moons94, 22 Ocak 2016 - 18:23:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

moons94

Aşağıda kullandığım paket sunucularının listesi var. Güvenilir olup olmadıklarını veya buna nasıl karar verildiğini bilmediğim için size danışmak istedim Türkiye Ubuntu Ailesi
AMD GPU %100 FAN: CTRL + ALT + T
aticonfig --pplib-cmd "set fanspeed 0 100"

Reverser

Ubun-tor nedir ? Tor project ile ilgili sanırım ama zaten tor için kaynak eklemişsin ?
Ek olarak, crimson sürücüsünü windows için indirmişsin wine ile kurulum yapmayı denemedin değil mi ?

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

heartsmagic

Ne yazık ki bu kaynaklar güvenlidir ya da güvenli değildir dememiz mümkün değil. Neticede bunlar birer harici kaynak ve eklerken bu sorumluluğu almış oluyorsun. Şunu söyleyebiliriz ama, bu PPA'lardan şimdiye kadar bir güvenlik sorunu bildirimi gelmedi. Kendi adıma hiçbir PPA'da böyle bir şey görmedim, duymadım. Fakat, netice olarak bizlerin sana "güvenli" ya da "güvensiz" demesi doğru olmaz.

Steam için eklenen PPA ne işe yarıyor bilmiyorum ama sürüm olarak 12.04 görünmekte. Not düşmüş olayım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

moons94

Alıntı YapUbun-tor nedir ? Tor project ile ilgili sanırım ama zaten tor için kaynak eklemişsin ?
Ek olarak, crimson sürücüsünü windows için indirmişsin wine ile kurulum yapmayı denemedin değil mi ?
1. soru için hiç bir fikrim yok.
2. soru crimson sürücüsünü wineda kullandım evet. Olur belki faydasını görürüm düşüncesiyle.

Alıntı YapNe yazık ki bu kaynaklar güvenlidir ya da güvenli değildir dememiz mümkün değil. Neticede bunlar birer harici kaynak ve eklerken bu sorumluluğu almış oluyorsun. Şunu söyleyebiliriz ama, bu PPA'lardan şimdiye kadar bir güvenlik sorunu bildirimi gelmedi. Kendi adıma hiçbir PPA'da böyle bir şey görmedim, duymadım. Fakat, netice olarak bizlerin sana "güvenli" ya da "güvensiz" demesi doğru olmaz.

Steam için eklenen PPA ne işe yarıyor bilmiyorum ama sürüm olarak 12.04 görünmekte. Not düşmüş olayım.

Steam açmak için internette ne kod yazıyorsa hepsini denedim : ;D
AMD GPU %100 FAN: CTRL + ALT + T
aticonfig --pplib-cmd "set fanspeed 0 100"