[Çözüldü] Ubuntu 16.04 3. Parti Program yükleme hatası

Başlatan lasyutemhem, 22 Nisan 2016 - 11:40:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lasyutemhem

Öncelikle herkese merhaba.Ben bugün ubuntu sistemine geçtim fakat 3. parti programlarının bazılarını kuramıyorum.Steam kurmak istiyorum fakat kuramıyorum.Terminale gerekli kodları yazıyorum olmuyor.Ubundu Software den install yapıyorum olmuyor.Biri yardım edebilir mi?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Nisan 2016 - 12:24:10

Yardım edebilecek birileri yokmu lütfen ?????

earas

Hangi program olmuyor?
Steam için mesela şu şekilde kurulum yapabiliyorsun daha dün yaptım:

sudo dpkg -i steam_paket_adı.deb

Bağımlılıkları sorarsa aşağıdaki kodu giriyorsun

sudo apt-get -f install

Bağımlılıkları yükledikten sonra tekrar aynı kod:
sudo dpkg -i steam_paket_adı.deb
dün bu şekilde 16.04 e sorunsuz kurulum yaptım.

Quapukulu

Alıntı yapılan: lasyutemhem - 22 Nisan 2016 - 11:40:39
Öncelikle herkese merhaba.Ben bugün ubuntu sistemine geçtim fakat 3. parti programlarının bazılarını kuramıyorum.Steam kurmak istiyorum fakat kuramıyorum.Terminale gerekli kodları yazıyorum olmuyor.Ubundu Software den install yapıyorum olmuyor.Biri yardım edebilir mi?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Nisan 2016 - 12:24:10

Yardım edebilecek birileri yokmu lütfen ?????

Ubuntu Software uygulamasından ''Gdebi Paket Yükleyici'' programını kurup, indirdiğin 3.parti uygulamaları ''Gdebi'' ile yükleyebilirsin.

lasyutemhem

Teşekkürler,steamı kurabildim fakat steamı açmaya çalışınca sadece ekrana küçük bir pencere geliyor ve orda kalıyor bunu çözebilir miyiz?

earas

Dün kuruldu ve güncellemeler bittiğinde kapatmıştım bilgisayarı. Şimdi kontrol ettim ve evet bende de aynen öyle oluyormuş. Bahsettiğin pencere bu mu?

heartsmagic

@lasyutemhem, foruma hoş geldin. Ufak bir iki hatırlatma yapayım. Başlıklarında bu kadar hızlı cevap bekleme lütfen, haliyle üzerinden fazlaca zaman geçmemiş. Sorunların için de forumda arama yaparsan muhtemelen senden önce sorulduklarını görürsün.

Son Steam sorunu için şu şekilde deneyin:

LANGUAGE=en_US steam
İşe yaramazsa sistemi geçici olarak İngilizce yapın, açın. Sonrasında Türkçe yapılsa da çalışıyordu diye hatırlıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

lasyutemhem

Alıntı yapılan: earas - 22 Nisan 2016 - 13:34:43
Dün kuruldu ve güncellemeler bittiğinde kapatmıştım bilgisayarı. Şimdi kontrol ettim ve evet bende de aynen öyle oluyormuş. Bahsettiğin pencere bu mu?

Evet bu...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Nisan 2016 - 14:30:02

Alıntı yapılan: heartsmagic - 22 Nisan 2016 - 13:41:40
@lasyutemhem, foruma hoş geldin. Ufak bir iki hatırlatma yapayım. Başlıklarında bu kadar hızlı cevap bekleme lütfen, haliyle üzerinden fazlaca zaman geçmemiş. Sorunların için de forumda arama yaparsan muhtemelen senden önce sorulduklarını görürsün.

LANGUAGE=en_US steam
İşe yaramazsa sistemi geçici olarak İngilizce yapın, açın. Sonrasında Türkçe yapılsa da çalışıyordu diye hatırlıyorum.
Teşekkürler deneyeceğim

earas

@lasyutemhem Ben dili ingilizce yapıp steam hesabımla giriş yaptıktan sonra steam ayarlarından arayüzü Türkçe yaptım. Ardından sistemin kendi dilini de tekrar Türkçeye çevirdim ve sorunsuz çalışıyor şuan.
Teşekkürler heartsmagic.

lasyutemhem

Alıntı yapılan: heartsmagic - 22 Nisan 2016 - 13:41:40

LANGUAGE=en_US steam
sorun hala devam ediyor..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Nisan 2016 - 15:31:17

Alıntı yapılan: earas - 22 Nisan 2016 - 15:06:37
@lasyutemhem Ben dili ingilizce yapıp steam hesabımla giriş yaptıktan sonra steam ayarlarından arayüzü Türkçe yaptım. Ardından sistemin kendi dilini de tekrar Türkçeye çevirdim ve sorunsuz çalışıyor şuan.
Teşekkürler heartsmagic.
sistemin dilini nasıl ingilizce yapabiliriz?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Nisan 2016 - 15:40:00

Alıntı yapılan: earas - 22 Nisan 2016 - 15:06:37
Teşekkürler heartsmagic.
tamam tesekkur ederim yaptim bende cok sagolun :D <3

heartsmagic

Rica ederiz. Çözülen konularımız için şöyle bir uygulamamız var: cozuldukonusu
Bu seferlik ben yapıp konuyu kapatıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.