Ubuntu Türkiye E-Dergisi SUDO 31.Sayı

Başlatan bytan, 23 Temmuz 2011 - 13:53:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bytan

Ubuntu Türkiye E-dergisi SUDO'nun 31. sayısı.

Ubuntu 11.04 Unity'e Merhaba Dedi    Abbas DEHMEN
Furius İso Mount    Abbas DEHMEN
Fedora İncelemesi    Barış ŞEKERCİLER
Bilgisayarımızın Temel Parçaları    Aysel AKSU
ADSL Modemde Port Açmak    Arda DÜLGER
Satranç Oyunda 3. Boyut   
Linux Dünyasından Haberler    Aysel AKSU
İnkscape - Draw Freehands Line    Elif SUNĞUR
Uçbirimin Faydalarını Görüyorum    Semetey COŞKUN
QT Creator    Semetey COŞKUN

İndirmek için: http://sudo.ubuntu-tr.net/?file_id=29
Blog Sayfası : http://sudo.ubuntu-tr.net/sayilar/ubuntu-turkiye-e-dergisi-sudo'nun-31-sayisi/
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

agritux

Güzel bir sayı olmuş. Devamlılığını dilerim.

Tuxie

Emek verenlerin ellerine sağlık içerik ve anlatımlar çok güzel. :)

DoGuKaN

Güzel bir sayı olmuş, kapak tasarımı da hoşuma gitti :)

BayboraKaan

Emegi gecen herkesi tebrik eder ve tesekkür ederim. Okuduktan sonra elestirimi sunacagim :P :D

ersinkandemir

Where there's a shell, there's a way.

agritux

Benim yazının devamını yayımlamamışsınız :D ama yazının sonunda diğerinin başı var :)

OnurK

Tasarım çok hoş olmuş, ellerinize sağlık.
We are silenced by the night.

iceboy

Sanırım 2 aydır çıkarılamıyordu.Hayırlı uğurlu olsun.Tüm sorunların çözülmesi dileğiyle :)
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

querme

yaptığımız hatalardan dolayı kururumuza bakmayınız =)

olumlu ve olumsuz eleştiriler için teşekkür ederim...

travego0403

Uzun bir aradan sonra SUDO okumak iyi oldu. Nice sayılar okumak dileğiyle...
"Matematik bir dildir ve bu dilde şairlere fizikçi denir." Richard Feynman

aysel_aksu

gerçekten çok güzel olmuş bu sayı. tasarımının yenilenmesi de ayrı bir güzellik katmış. herkesin ellerine sağlık

matisse

Emeği geçen herkese ve özellikle tasarıma farklı bir renk katan arkadaşımız @querme(ÖMER YATĞIN)'ye teşekkür ediyorum.
Koca bir sevdadır yaşamakta olduğun, anlamazsın.
Uçar gider, koşsan da tutamazsın...

altintasi

Çok teşekkür ederim.. Emeklerinize sağlık..
Bilemiyorum Altan, bilemiyorum...

sema

Elinize sağlık. Güzel bir sayı olmuş, tasarım da güzel, kapak tasarımı çok sevimli..
susema

alquirel

Hasrete ve emeğe değen bir sayı daha, elinize sağlık...

matrax_41

Emeği geçen arkadaşların eline sağlık.

jayw

Dergiyi bugün okuma imkanı buldum. Hepinizin eline sağlık arkadaşlar, yine başarılı ve güzel bir sayı olmuş. Semetey'e uçbirim ile ilgili yazısında sonuna kadar katılıyorum, ayrıca konu aralarındaki duvar kağıtları ve renkler de çok güzel olmuş. Tekrar teşekkürler... Bu arada elde olmayan sebeplerden ötürü olduğunu biliyorum ama yine de  dergiyi ve dolayısıyla yazılarınızı bu kadar özletmeyin :)

heartsmagic

Alıntı yapılan: iceboy - 24 Temmuz 2011 - 14:32:28
Sanırım 2 aydır çıkarılamıyordu.Hayırlı uğurlu olsun.Tüm sorunların çözülmesi dileğiyle :)

3 ay, 2 sayıdır....

Vakti, bilgisi olan herkese kapısı açık arkadaşların.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

utdmr

Güzel bir sayı olmuş, teşekkürler. Elinize sağlık.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

eribol

Kapak tasarımı benim zevkime aykırı :) Koyu tonlamaları seviyorum ama kapak pembemsi olmuş. Ama geri kalan kısımların tasarımı güzel, ellerine sağlık @querme.

Adsl yazısı ilgi çekici(kameralı sohbet meraklıları için), Qt Creator yazısı bir hazine, Donanım yazısı eğitici olmuş. Terminal yazısı az yumuşak geçiştirilmiş :). Fedora incelemesi resimlerle desteklense idi daha iyi olurdu kanımca. Ubuntu 11.04 yazısı biraz eski kalmış sanırım(3 aylık ara için normal tabii ki).

Bu arada Muhittin kim? :)

Not: Hacı Murat pardon @BayboraKaan, okumayı düşünüyor musun :)

umutubuntu

Faks - modem kartı tanıtılırken ethernet kartının anlatılmaması, neredeyse hepimizin bilgisayarında DVD-RW mevcutken CD-ROM anlatılması bende eski bir kaynaktan yararlanılmış görüntüsü oluşturdu. Sadece gözlemdir kesinlikle suçlama değildir.

aysel_aksu

Alıntı yapılan: umutubuntu - 27 Temmuz 2011 - 09:35:46
Faks - modem kartı tanıtılırken ethernet kartının anlatılmaması, neredeyse hepimizin bilgisayarında DVD-RW mevcutken CD-ROM anlatılması bende eski bir kaynaktan yararlanılmış görüntüsü oluşturdu. Sadece gözlemdir kesinlikle suçlama değildir.

sorun şu ki, bu sayıda ben bi kaynaktan yararlanmadığımdan aslında aklıma gelen temel donanım birimlerini açıkladım. Ama eleştirini dikkate alarak, bir sonrakinde daha dikkatli olmaya çalışcagım. teşekkürler eleştirin için

Mitsukuni

Adım geçmiş madem, naçizane tanıtayım kendimi: Bahsi geçen Muhittin benim. :)

FıratikUS

Ellerinize sağlık arkadaşlar...çok emek harcadığınızı bizzat içinde bulunarak anladım; gerçekten zoru başarıyorsunuz taktir ediyorum sizi.. :)
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"