Ubuntu Türkiye E-Dergisi SUDO 30.Sayı

Başlatan bytan, 20 Nisan 2011 - 22:10:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bytan

Ubuntu Türkiye E-dergisi SUDO'nun 30. sayısı.

Hakan İÇDUYGU ile Röportaj
Firefox Mobil'e Bakış    Alev ERZURUMLU
Ayın İpuçları
Süreç Sonlandırma    Semetey COŞKUN
Blender    Mehmet ERİBOL
Qemu    Mehmet ERİBOL
Deb Paketi Oluşturmak    Yiğit ATEŞ
QT-GTK    Yiğit ATEŞ
Gparted    Abbas DEHMEN
Ağ Protokolleri    Aysel AKSU
Linux Dünyasından Haberler
En Güzel Masaüstü

İndirmek için: http://sudo.ubuntu-tr.net/?file_id=28
Blog Sayfası : http://sudo.ubuntu-tr.net/sayilar/sudo-30-sayi-20-nisan-2011/
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

eribol

Blender yazısı biraz karışık mı olmuş acaba :) Tasarım ve içerik yine çok güzel olmuş. Ellerinize sağlık.

Yiğit Ateş

Elinize sağlık arkadaşlar, yine güzel bir sayı olmuş.

@eribol, ben yine anlamadım sanal makine olayını. Şaka şaka :P

Blender'ı ben bile anladığıma göre karışık olmamış :)

ubuntuki lilith

Emek veren tüm arkadaşların sağlık. Tasarım ekibinin ise ayrıca bolca ellerine sağlık. Her sayıda derginin yüzü yeniden biçimleniyor, yeni bir tarza bürünüyor.

jayw

Aslında daha okuyamadım çünkü yeni indiriyorum :) Ama görür görmez teşekkür etmek istedim, emeği geçen bütün arkadaşlarımızın ellerine sağlık. İçerik her zamanki gibi bu ay da gayet doyurucu görünüyor, teşekkürler...

raspacı

İlgi çeken yazılar olan bir sayı olmuş. Kimini okudum, kimini bir gün lazım olur diye not ettim. Tasarım da güzel ancak ille de eleştiri yapmam gerekirse sayfalarda okunurluğu azaltan bir arka fon sudo yazısı var, belki ben sadelik istediğimden gözü yoruyor. Bir de bazı sayfalarda sağ ve sol kolon çok iç içe geçmiş araya bir çizgi gelebilir ya da aralık artırılabilir sanırım. Bu ufak sorunlar harici herkesi tebrik ediyorum. Kolaylıklar diliyorum.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

cumali

Tasarım ve içerige diyecek yokta @raspacı'nın da belirttigi gibi arka fondaki sudo yazısı hem gözü yoruyor,hemde okumayı engelliyor.Sudo yazısı şeffaf ve açık tonda olabilirdi. "Deb paketi oluşturmak" başlıklı makale ise egitici olmuş.Emegi geçen ve sunan arkadaşlara teşekkür ederim.

matisse

Alıntı yapılan: raspacı - 21 Nisan 2011 - 14:27:15
İlgi çeken yazılar olan bir sayı olmuş. Kimini okudum, kimini bir gün lazım olur diye not ettim. Tasarım da güzel ancak ille de eleştiri yapmam gerekirse sayfalarda okunurluğu azaltan bir arka fon sudo yazısı var, belki ben sadelik istediğimden gözü yoruyor. Bir de bazı sayfalarda sağ ve sol kolon çok iç içe geçmiş araya bir çizgi gelebilir ya da aralık artırılabilir sanırım. Bu ufak sorunlar harici herkesi tebrik ediyorum. Kolaylıklar diliyorum.
Alıntı yapılan: cumali - 21 Nisan 2011 - 14:42:44
Tasarım ve içerige diyecek yokta @raspacı'nın da belirttigi gibi arka fondaki sudo yazısı hem gözü yoruyor,hemde okumayı engelliyor.Sudo yazısı şeffaf ve açık tonda olabilirdi. "Deb paketi oluşturmak" başlıklı makale ise egitici olmuş.Emegi geçen ve sunan arkadaşlara teşekkür ederim.
sudo logosu için haklısınız, gerekli düzeltmeler diğer sayıda düzenlenecektir.
Koca bir sevdadır yaşamakta olduğun, anlamazsın.
Uçar gider, koşsan da tutamazsın...

mehmetux

Derginin bir kısmını okudum şimdilik, 10 numara olmuş, emeği geçen arkadaşlara teşekkürler.

http://dl.dropbox.com/u/24135684/Ekran%20G%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCs%C3%BC-2.png

İpuçları bölümünde sayfanın sağ üst köşesinde küçük resim yazının önüne geçmiş.
Soru sormadam önce empati kurmak lazım.

hitokiri

Logo aslında başlı başına oldukça ilgi çekici ama ben asıl konu başlıklarında resimleri ordaki yazıtipini falan epey hoş buldum,
Dergininde qt-gtk gibi güncel bir konuya değinmeside içerik için faydalı olmuş sonuçta güzel bir sayı olmuş emeği geçen arkadaşların eline sağlık :)

digiterdal

Hem tasarım hem de içerik olarak çok doyurucu.Zevkle okudum.

Emeği geçenlere çok teşekkürler

silver27

ellerinize sağlık
hemen okumaya başlıyorum :)

Yusuff

Elinize sağlık otuz olmuş Maşallah. Nice otuzlara...
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

Tuxie

İçerik çok dolu dolu olmuş bu sayıda emeği geçen herkese dolu dolu teşekkürler ;D