Ubuntu Türkiye E-Dergisi SUDO 10. Sayı

Başlatan eren, 15 Ağustos 2009 - 03:59:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

command

Konuya dahil olmak istemezdim ama ne zaman dergi ile ilgili bir başlık açılsa birileri ortalığı karıştırmaya çalışıyor daha fazla uzatılmaması ve konunun gerektiği yerde kilitlenmesini taleb ediyorum çünki bu tür tartışmalar ubuntu-tr içinde neyazıkki bölünmelere neden oluyor

Lütfen herkes sağduyulu olsun ve konu daha fazla uzamasın

erhan

Forumda yeni biri olarak fikrim: İnsanların kişisel sorunlarını "özür platform" dediği yerlere taşıması hiç hoş değil! Sabrınızı tebrik ediyorum.
İki Dinle bir konuş!

Yusuff

Alıntı yapılan: command - 24 Ağustos 2009 - 20:44:42
Konuya dahil olmak istemezdim ama ne zaman dergi ile ilgili bir başlık açılsa birileri ortalığı karıştırmaya çalışıyor daha fazla uzatılmaması ve konunun gerektiği yerde kilitlenmesini taleb ediyorum çünki bu tür tartışmalar ubuntu-tr içinde neyazıkki bölünmelere neden oluyor

Konunun kilitlenmesi bence doğru olmaz. Bana göre yapılacak en doğru şey ortalığı karıştırmaya çalışan kişinin engellenmesidir. Konu kilitlenirse kimse istediğini söyleyemez.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

heartsmagic

Alıntı yapılan: command - 24 Ağustos 2009 - 20:44:42

Bizler de rahatsız olsak da yine de insanları susturma heveslisi değiliz. Fakat buna da bir yere kadar müsaade ederiz. Ben bir iki ileti önce söyledim zaten, bu tartışma bu sayı ile biter. Aynı şekilde tartışmaya neden olacak herhangi bir başka sayı konusunu anında ayırıp üyeye gerekeni yaparız.

Son bir not da, emin ol @command bu platform kolay kolay bölünmez.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Souldemon

Herşey çok güzel elinize sağlık. Ama kurulum aşamasındaki kurduğunuz ubuntu'nun versiyonunuda yazsanız çok daha iyi olucak.

Neden: Bir çok live cd var sürümleri farklı farklı ve kurulum penceresi de farklı sürümü yazarsanız olası hatalarıda engellemiş olursunuz.

Emeği geçen bütün dergi çalışanlarına başarılar.
Hayat; Siz Hayaller kurup planlar yaparken, başınıza gelenlerdir...

heartsmagic

Alıntı yapılan: Souldemon - 29 Ağustos 2009 - 02:55:39
* her şey çok güzel elinize sağlık. Ama kurulum aşamasındaki kurduğunuz ubuntu'nun versiyonunuda yazsanız çok daha iyi olucak.

Neden: Bir çok live cd var sürümleri farklı farklı ve kurulum penceresi de farklı sürümü yazarsanız olası hatalarıda engellemiş olursunuz.

Emeği geçen bütün dergi çalışanlarına başarılar.

Farklı dediğin nelerdir? Uzun süredir hemen her sürümde kurulum aşaması bu şekilde devam etmekte. Farklı olan pek bir şey yok.

Sedat Bakay

Gereksiz yere cok kisi elestirmis dergi bana gore guzel olmus. Bu ise insanlar emek harciyor biraz daha saygi duyulmali.

Souldemon

Live cd 7 sürümünde windows altına ubuntu kurmak istediğinde menüler farklı. Evet elle yapılandırmayı seçiceksiniz ama arayüz biraz farklı ben burda takıldım eğer 7 sürümünü alıp boot seçeneğinden   ms işletim sisteminin altına kurmak istediğinde farkı gorceksiniz. Alıp bakarsanız görürsünüz. Onun haricinde tabiki çok güzel bir paylaşım rehber ötesi varmı aksini iddia eden kim saçma sapan gereksiz diye eşeşti yapıosun diyenlere lafım. Denedinmi arkadaşım problem başına geldimi kime neye göre gereksiz ?

bytan

Alıntı yapılan: Souldemon - 01 Eylül 2009 - 14:41:43
Live cd 7 sürümünde windows altına ubuntu kurmak istediğinde menüler farklı. Evet elle yapılandırmayı seçiceksiniz ama arayüz biraz farklı ben burda takıldım eğer 7 sürümünü alıp boot seçeneğinden   ms işletim sisteminin altına kurmak istediğinde farkı gorceksiniz. Alıp bakarsanız görürsünüz. Onun haricinde * tabi ki çok güzel bir paylaşım rehber ötesi varmı aksini iddia eden kim saçma sapan gereksiz diye eşeşti yapıosun diyenlere lafım. Denedinmi arkadaşım problem başına geldimi kime neye göre gereksiz ?

@Souldemon, önceki sayfalarda geçen tartışmalara atfen söylenen sözleri üzerinize almanıza gerek yok. Gereksiz olarak nitelenen mesajlar onlar olsa gerek.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

heartsmagic

@Souldemon, 7 serisi zaten çok gerilerde kaldı. Bu tarihlerde yayımlanan bir dergide güncel kurulum anlatılacaktır. Haliyle okurların da verilen örneğin 9 serisinden olduğunu anlaması çok uzun sürmez sanırım :)

Souldemon

Alıntı yapılan: heartsmagic - 01 Eylül 2009 - 17:03:32
@Souldemon, 7 serisi zaten çok gerilerde kaldı. Bu tarihlerde yayımlanan bir dergide güncel kurulum anlatılacaktır. Haliyle okurların da verilen örneğin 9 serisinden olduğunu anlaması çok uzun sürmez sanırım :)

Walla elimde 7 sürümünün live cd si olduğu için ve diğer sürümlerden bi haber olduğum için ayrıca sudo dergisinde kurulumda versiyon belirtilmediği için, yeni bir linux kullanıcısı oldugum ve 1 versiyon atlamasında bu kadar değişeceğini tahmin edemediğim için cehaletimi mazur gormenizi rica edicem. :)
Kaldıki ms kullanıcı olan yurdum insanının merak edip ya bu linux kaç versiyon yapmış gideyim araştırayım bu hangi versiyonunun kurulumuymuş diye merak edip arıyacağını 10 kişi üzerinden 1 ini bile tahmin edemiyorum yok yanı varsada helal olsun. Ben düşünemedim :)

heartsmagic

Anlattıkların zamanla kazanılan şeyler zaten. Bir de belirteyim ki şu an 7 serisi ile iki ana sürüm farklılığımız var. Bir değil iki sürüm sıçraması oldu kısacası. Hatta 7 serisinde nerede olduğuna bağlı olarak daha fazla da olabilir bu.

7.04-7.10-8.04-8.10-9.04

Eline CD nereden geçtiyse edindiğin kaynağın nezaket icabı olarak sana bunu belirtmiş olması gerekirdi :)

Bizler de dergide bundan sonra sürüm isimlerine dikkat etmeye çalışırız.

Souldemon

Ok teşekkürler ilginiz için. Yararlı olacağını düşündüğüm için söyluyorum muhalefet olmak için değil yanlış anlaşılmasın. Live Cd yi Ubuntu'nun offical page inden adres ve kimlik bilgilerini vererek alabilirsiniz. SAdece kargo parası cuzi bi rakam ödiyerek talep edebilirsiniz.

ns

Alıntı yapılan: Souldemon - 04 Eylül 2009 - 20:35:28
Ok teşekkürler ilginiz için. Yararlı olacağını düşündüğüm için söyluyorum muhalefet olmak için değil yanlış anlaşılmasın. Live Cd yi Ubuntu'nun offical page inden adres ve kimlik bilgilerini vererek alabilirsiniz. SAdece kargo parası cuzi bi rakam ödiyerek talep edebilirsiniz.

bu dediğin 7. sürümler için mi yada daha genellersek şimdi ücretsiz gönderilmeyenler için  mi ?
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

heartsmagic

Teşekkürler, muhalefet olarak algılamayız elbette. Bu bir eksiktir, detaylandırmak istedik. Bir sonraki sayılarda elden geldiğince dikkat ederiz. CD alma olayından haberdarız :)

@ns, eski sürümler için talep olmuyor yanlış bilmiyorsam.

ns

Alıntı yapılan: heartsmagic - 05 Eylül 2009 - 10:42:57

Teşekkürler, muhalefet olarak algılamayız elbette. Bu bir eksiktir, detaylandırmak istedik. Bir sonraki sayılarda elden geldiğince dikkat ederiz. CD alma olayından haberdarız :)

@ns, eski sürümler için talep olmuyor yanlış bilmiyorsam.
peki artık kargo parası mı alıyorlar yoksa bilgi yanlışlığı mı ? .
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

heartsmagic

Benim gözümden kaçmış kargo parası istendiği bilgisinin verildiği. @bytan'ın da kaynak gösterdiği üzere öyle bir uygulama yok. Son aldığımız postalarda da ücret ödemedik. Kaldı ki kargo değil posta ile geliyor.