Ricoh R5C822 Wireless Sorunu

Başlatan Turanid, 18 Haziran 2008 - 04:45:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Turanid

Biraz once taze taze Ubuntu Hardy Heron kurdum, Wireless baglantisini yapilandirmak istedim ama baglanmadi, foruma baktim WPA sorunu var denmis bende WEP ile baglanmak istedim ama oda baglanmiyor, 1-2 defa baglandim ama sonra hemen koptu. Mac filtreleme kullaniyorum.

Wireless adaptorum taninmis gorunuyor.

01:00.0 Ethernet controller: Ricoh Co Ltd R5C822 802.11 b/g Wireless USB Express Adapter (rev 01)

Hata bende degil sanirim cunku kurulum daha simdi bitti. Yani Ubuntu cok taze.

eren

Mac filtrelemeyi devre dışına çıkartıp dener misiniz?
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Turanid

Turanid

Su an bagli, MAC filtreleme kapali, herhangi bir kopma yok ama icin bu sekilde kullanmaya el vermiyor, filtre olmadan sadece WEP kullanmak cok riskli diye biliyorum, DH forumlarinda WEP kirmanin yollari anlatilip duruyor. Cevremde bir cok ag var. Ne oneriyorsunuz?

eren

Bende olsam sadece Wep'e güvenmezdim. Biz sadece Wap sorunlu sanıyorduk ama bizde Wep kullanarak denedik aynı kopma onda da oldu. Benim şahsi olarak elimden bir şey gelmiyor, çözüm için bekliyoruz.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Turanid

Bu hic iyi olmadi. Neyse bir sure sabir ederim ama ne kadar bekleyecegimiz belli mi? Sonucta bu dizustu bilgisayar ve ev ahalisi surekli kablo takarak kullanamaz.

eren

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+bug/240282

Hata kaydını yaptık bekliyoruz, ne zaman çözümlenir bilmiyorum. İngilizce bilginiz varsa sizde hata kaydı yapabilirsiniz.

Turanid

Biraz var ama su an site cevrimdisi durumunda. Cevrimici oldugunda bende birseyler yazarim ama bu cozum mu?

Alıntı YapSorry
Launchpad is offline for scheduled maintenance. We should be back soon.
For more about Launchpad's maintenance schedule, check Launchpad News.
Thanks for your patience.

eren

Alıntı yapılan: Turanid - 18 Haziran 2008 - 04:58:00
Cevrimici oldugunda bende birseyler yazarim ama bu cozum mu?

Başka bir alternatifimiz yok, burası Türkçe destek sitesi, bizler geliştirici değil sizler gibi kullanıcıyız. Elimizden sadece sorunu bildirmek geliyor. Bu sorun artık beni çok yordu ve inanın artık bezdim. Biz sadece WPA sorunu sanıyorduk ama WEP sorunu da olunca insanın canı çok sıkılıyor.

Yapabileceğiniz alternatifler forumun duyurular kısmında yazıyor, onları okuyup kendinize bir yol çizebilirsiniz. Allah sabır versin.

Turanid

Anliyorum, kendinizi uzmeyin. Iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim, bir sure daha beklemeye devam edecegim.

eren

Bizde sizin gibi beklemeye devam ediyoruz.

Kozmo

@Turanid bence işiniz aceleyse sizde başka bir dağıtım kurun, çünkü bu sorunun çözümüne muhtemelen daha çok zaman var.