2 güncelleme var uyarısı alıyorum(sürekli)!

Başlatan Alexander, 04 Mayıs 2008 - 09:21:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erginemr

Bu problemle ilgili olarak sanırım ilginç bir şey keşfettim. Yeni bir kurulumda Yazılım Kaynakları'nda Türkiye sunucuları seçili olduğu zaman  bu hatalı "e2fsprogs" ve "initscripts" güncelleme uyarısını alıyorum. Ama başka bir sunucu, örneğin Almanya sunucularını kullanınca bu uyarı kalktı.

Bu konuda hala sorun yaşayan arkadaşlar varsa, bunu da deneyebilir.

munirekinci

Ubuntu 8.04.1 sürümü ile bu sorunla karşılaşmadım. Sanıyorum ki düzelttiler.

izzetguntalaz

munirekinci

8.04 ile gelen sinir bozucu birçok hatadan arınmış gibi. Şimdiye kadar hiçbir hatayla karşılaşmadım. (Ubuntu Desktop Edition - 64 bit - Linux Generic Kernel)

izzetguntalaz

Aslında "Ubuntu 8.04 Hary Heron 24 Nisan da değilde geçtiğimiz hafta çıktı desek mi?  :D

munirekinci

8.04 kararlı sürüm desek daha doğru bir tabir olur.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde Ubuntu'nun 8.04 sürümü ile birlikte getirdiği birçoğu hatanın Ubuntu'dan bağımsız olduğunu fark ettim.

Örneğin Nautilus 2.22 yavaşalama/sapıtma problemi, Firefox 3 b5 yavaşlama/sapıtma problemi, giriş yöneticisi açılmama/geç açılma problemi vs.

Bu problemler diğer dağıtımlarda da oluyor, yani problemler bu yazılımlardan kaynaklanıyor.
Bu noktada Gnome ve Mozilla dikkatli olması gerekiyor.

Öyleki Gnome 2.22 sürümünün zulmûnden kaçıp Xfce 4.4.2 ile yola devam etme kararı aldım. Gnome içindeki hataların bilhassa Nautilus'un adam akıllı elden geçirilmesi gerekiyor. Eğer Nautilus bu şekilde ilerlerse Gnome, kullanıcılarından bir darbe alabilir. Umarım aksaklıkları toparlarlar.

izzetguntalaz

Firefox 3 beta 5 konusunda haklısın.

Ama 24 Nisan 8.04 sürümünde Gnome hatasına denk gelmedim. Belkide farketmedim.  :)

heartsmagic

Nautilus bazen ara geçişlerde ciddi anlamda sıkıntı olabiliyor ancak bir süre sonra bu düzeltiliyor. Uzun süredir Gnome takipçisi olduğum için zaman zaman Nautilus hataları ile boğuştuğumu net olarak hatırlıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

keretta

Hala sorunu halledemeyenler, benimde işime yarayan şu komutları kullanabilir.

uçbirim'de evvelâ sudo apt-get clean komutunu, sudo apt-get install -f komutunu ve sudo dpkg --configure -a komutunu verin.

FUBU

Alıntı YapHala sorunu halledemeyenler, benimde işime yarayan şu komutları kullanabilir.

uçbirim'de evvelâ sudo apt-get clean komutunu, sudo apt-get install -f komutunu ve sudo dpkg --configure -a komutunu verin.

Sistemimin dilini değiştirince bu sorun yine hortladı. Verdiğin komutlar bende işe yaramadı. Ama diğer mesajları okuyarak çözerim sanırım.. ya da çözmem ingilizceye dönerim.

keretta

Vallahi hocam benimki Türkçe ve 8.04 sürümü kaç gündür bu güncellemeler çıkıyodu ön sayfadaki enginemr arkadaşın söylediğini yaptım oldu fakat sistemi kandırmayı açıkçası hoş karşılamadım :). bi kaç yerde daha aradım bu problemi ve söylediğim komutlarla halleden arkadaşın komutlarını yani bu verdiğim komutları uyguladığımda sorun ortadan kalktı.

adolffwangel

bende de bu problem vardı... ama pek umursamıyordum.. güncellemelerden sonra düzeldi
Format isteme benden, buz gibi soğurum senden.

mozakca

Ben Ubuntuyu Türkçe kullandığım zamanlarda böyle bir hata alıyordum ama şimdi ingilizce kurdum ve böyle bir sorun yok. Hatta arkadaşıma yakın bir zaman önce Ubuntu 8.04 Türkçe kurdum söylediğiniz hata onda da var. Sorun oluşturacak bir durum değil.
sevgi, emek ister.

FACTOR2

Ubuntu 8.04 LTS Desktop Edition yüklü sistemimde aynı durum ile bende karşılaşıyorum.İlginç bir durum.Zira güncelleme yap dediğimde birşey bulamıyor.

cgty

Bende de var aynı sorun hary 7.10 da vardı sildim 8.04 kurdum ve guncelemer bittikten sonra yine o iki güncelleme geldi buldu beni :)
iki sistemde türkçe sürümdü.

extremebrutal

Alıntı yapılan: munirekinci - 08 Temmuz 2008 - 18:36:16

Xubuntu 8.04.1 kullanıyorum ve sorun devam ediyor. "2 güncelleme var" diyor, simgeye tıklayınca "sisteminiz güncel" diyor ve herhangi bir güncelleme listelenmiyor. Ama o "2 güncelleme var" uyarısı sürekli geliyor

heartsmagic

Alıntı yapılan: extremebrutal - 31 Temmuz 2008 - 22:16:16

Xubuntu 8.04.1 kullanıyorum ve sorun devam ediyor. "2 güncelleme var" diyor, simgeye tıklayınca "sisteminiz güncel" diyor ve herhangi bir güncelleme listelenmiyor. Ama o "2 güncelleme var" uyarısı sürekli geliyor

Tüm sistemin güncel mi ve buna ek olarak http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=948.msg8843#msg8843 mesajını gördün mü?

extremebrutal

Alıntı yapılan: heartsmagic - 31 Temmuz 2008 - 22:39:55
Alıntı yapılan: extremebrutal - 31 Temmuz 2008 - 22:16:16

Tüm sistemin güncel mi ve buna ek olarak http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=948.msg8843#msg8843 mesajını gördün mü?

sistem güncel ayrıca mesajı okumuştum ama mesajda
Alıntı Yap*** DİKKAT: Yalnız HARDY HERON (v.8.04) için geçerlidir. ***
dediği için (ben 8.04.1 kullanıyorum) denemedim.  Bir de zaten o mesajda çözüm bulunan hatada; "iki güncelleme var" uyarısınında iki güncelleme listeleniyor. Ben de simgeyi tıkladığımda "sistem güncel" diyor?

heartsmagic

Denemenin çok probleme yol açacağını sanmıyorum ancak kesin konuşmayayım.

erginemr

@extremebrutal,

Bence aynı güncellemelerden bahsediyor. Bu iki paketin alt versiyon numarasını yükselterek bir denemelisiniz diyorum. Önceki paket versiyon numarasını bir kenara yazın, olmazsa geri alırsınız.

ironic

sistem bu bela hariç güncel. bir ara kaybolmuştu. şu an geri çıktı. baştan sona 5 sayfayı okudum. nafile. galiba bir mesajda dev team bu durumun hata olarak raporlandığını söylemiş. bug80264 gibi bir kod du galiba.
umarım düzelir bir an önce birşey açmaya fırsat bulamadan bu uyarı artık uyus eder düzeye getirdi. güncellemeleri 2 günde bir denetlemesi şeklinde ayarladım. fakat olmuyor. açar açmaz 1 dk var yok çıkıyor hemen.

WarGasm

Turkce kullanirken ayni sorun bende de basgosteriyordu. Su anda ingilizce ve Y/N E/H problemi ve bu problemi yasamiyorum. Su anda hersey stabil ve agzima layik gerci ;)

immortal

enginmr'nin yolunu izledim fakat initscripts güncellemesi hala geliyor ama diğeri kayboldu. Başka bir çözüm yolu var mı acaba?

erginemr

immortal,

Kurulu initscripts versiyonu nedir?
dpkg -l initscripts

eren

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.