xp makinelerden ubuntudaki dosyalara ulaşma

Başlatan fatih-i, 18 Mayıs 2010 - 12:57:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fatih-i

merhaba arkadaşlar ben internet kafeciyim ve bir bilgisayarda 4 harddskim var 3 harddsk arsiz bir harddskte işletim sistemi için xp kuruluydu sürekli virüsler girdiginden bende ubuntu kurmaya karar verdim ve kurdum   normal hersey çalışıyor yanlız ben  kafemdeki tüm bilgisayarların bu kurdugum makinaya bağlanıp arsivden faydalanmasını istiyorum  kendimce paylaşım kısmından paylaşıma açtım ama diğer makineler xp olan makinalar birtürlü görmüyor bu paylaşımları sitede bikaç döküman buldum ama terimlerden pek bişe anlayamadım ve paylaşıma açmayı başaramadım acaba bana 2 günlük bir acemiye ağda paylaşımı anlatabilecek biri vrmı veya msn üzerinden yardım edebilecek biri
şimdiden teşekkür ederim

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

johnturkbudak

RIS ile uğraşırken farklı bir sorun yaşadım,

herşey normal çalışıyor ama xp yüklü bir pcden erişim istediğimde serverı görüyorum hatta paylaştığım klasörleri de görebiliyorum ama o klasöre girmek istediğimde kullanıcı adı ve şifre soruyor,,, ne yaptıysam olmadı. atladığım bir yer var ama... yardımcı olabilirseniz sevinirim
Teşekkürler

heartsmagic

@johnturkbudak, aynı soruyu açtığın başlıkta da sormuşsun. Oradan devam edelim lütfen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.