RealVNC ile Local ağda Windows PC ye bağlanma

Başlatan delicesineseven, 27 Mart 2021 - 10:08:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

delicesineseven

Öncelikle Bağlanmak istediğimiz windows PC'de VNC server yüklü ve uzaktan erişim için şifre (password for remote access) belirlenmiş olmalıdır. Benim PC'de örneğin TightVNC server yüklü.Server olarak RealVNC veya TightVNC fark etmiyor. Daha sonra RealVNC sitesinde linux sürümü indirip gdebi ile kuruyoruz. uygulamayı açıyoruz Bağlanmak istediğimiz windows PC'nin local ağdaki ip numarasını (Local ip numaraları örneğin 192.168.1.xx gibidir, ip no'yu girip şifre olarak ise windows PC'ye kurduğumuz VNC server için belirlediğimiz uzaktan erişim şifresi) ve şifreyi girip bağlanıyoruz. hepsi bu kadar.

https://www.realvnc.com/en/connect/download/viewer/linux/

Windows PC nin ip numarasını local ağ ip taraması yaparak bulabilirsiniz. android telefonlarda da bununla ilgili uygulamalar var.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

delicesineseven

üstteki anlatımda bir hata var mı acaba bir de vnc ye gerek olmadan Windows daki gibi uzak masa üstü bağlantısı gibi bir program var mı linux tan windows a remote bağlanabileceğimiz

vinagre adlı yazılımla bağlandım. clipboard pano çalışmadı.bundan başka var mı?

Hhk78

Remmina

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Haziran 2021 - 04:03:36

İngilizceden çevrilmiştir-Remmina, POSIX tabanlı bilgisayar işletim sistemleri için bir uzak masaüstü istemcisidir. Uzak Masaüstü Protokolü, VNC, NX, XDMCP, SPICE ve SSH protokollerini destekler.