Ses kesik kesik geliyor

Başlatan kaosfeyk, 02 Mart 2013 - 09:11:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kaosfeyk

Merhaba arkadaşlar başlıktada söylediğim gibi bir video açıyorum ses bazen kesik kesik bazende hiç gelmiyor. Mesela şu anda kesik kesik geliyor .
bir işi yapan bir insan varsa ve o iş doğaya aykırı değilse o işi sende yapabilirsin.

daligo5

Bilgisayarın masa üstü bilgisayar ise kasayı aç ve kasanın ön tarafına giden jak kablosunu çıkar problemin çözülecektir. Ancak dizüstü kullanıyorsan iş farklı
http://piyonsatranc.blogspot.com/

satranç modern bir beyin işkencesidir.

kaosfeyk

bir işi yapan bir insan varsa ve o iş doğaya aykırı değilse o işi sende yapabilirsin.

if

Hangi video türlerinde oluyor bu?

kaosfeyk

@if hangi video türleri derken genelde internetten açtığım videolarda oluyor youtube , dailymotion gibi sitelerden açınca ses kesik kesik geliyor bazen.  bilgisayarımdaki kayıtlı videolarda kesik kesik gelme sorunu yok. sesin hiç gelmeme si sorunu var  yine bazen oluyor ama bilgisayarda genel olarak oluyor bu hiç gelmeme sorunu.

if

Anlatım bozukluğu yüzünden tam anlayamadım son cümlenizi. Flash videolarda ise sorun farklı bir tarayıcı deneyin. Chromium kendi flash'ı ile gelmekte meselâ.

kaosfeyk

kendimi tam olarak ifade edemedim tavsiye ettiğiniz gibi chromium u deneyeceğim. mozilla kullanıyorum şu anda diyorum ki ses ile ilgili iki ayrı sorunum var.
1. sesin kesik kesik gelmesi nadiren oluyor bunun için tarayıcı yı değiştirmemi tavsiye ettiniz teşekkürler.
2. ses bazen hiç gelmiyor ama bunun video ile alakası yok bilgisayarda genel olarak ses açık olduğu halde çıkmıyor. bunun için ne yapabilirim. @if teşekkürler. kolay gelsin.

daligo5

Bilgisayarınızın donanımı hakkında bilgi verebilirmisiniz?

kaosfeyk

Aspıre 5755G
intel core i5-2450M 2.5Ghz
6Gb DDR3 Ram
500 Gb Harddisk
Acer Nplify 802.11b/g/n
Optimus teknolojisi
32 bit "Normali 64 bit ben 32 bit e çevirdim"
başka bilgi istiyormusunuz.

if

@kaosfeyk, lspci | grep Audio
cat /proc/asound/card0/codec#* | grep Codec
çıktılarını alayım.

kaosfeyk

kaos@kaos-Aspire-5755G:~$ lspci | grep Audio
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family High Definition Audio Controller (rev 04)
kaos@kaos-Aspire-5755G:~$ cat /proc/asound/card0/codec#* | grep Codec
Codec: Realtek ALC269VB
Codec: Intel CougarPoint HDMI
kaos@kaos-Aspire-5755G:~$

if

Pulseaudio'yu yeniden başlatınca durum nedir? pulseaudio -k

Sesin gittiği zaman alsamixer sonucu kanallardan kapanan var mı?

kaosfeyk

pulseaudio -k dan sonra ses gitti ses gidince dediğiniz kodu yazdım ancak bu kanalların kapanıp kapanmadığını nasıl anlarım.

if

Kanalların altında MM yazıyorsa kapanmış demektir @kaosfeyk.

kaosfeyk

Speaker , Mic , Mic Boos, Beep ve Internal kapalı @if

if

Kanalların kapanıp kapanmadığına yukarıdaki komutu girmeden, sesin gittiği bir zaman bakın bir de.

kaosfeyk

komut girmeden nasıl bakabilirimi peki @if

if

:) Yanlış anlaşıldım sanırım. Şöyle, gerek flash video gerek başka bir şey seyrederken sesin gittiği bir zaman alsamixer ile bakın, pulseaudio -k yürütmeyin.

kaosfeyk

pulseaudio -k yapınca düzeliyor teşekkürler konu kilit lütfen speaker mic internal iki tane var ikiside kapalı oluyor.

if

@kaosfeyk, pulse ya da alsa ayarlarına müdahale etmiş miydiniz daha önce? alsa-restore gibi bir komut yürüttünüz mü?

kaosfeyk

pulseaudio -k komutunu yürütünce diğer uygulamalar sonlanıyor ben daha önce bu komutu yürütmeden gnome player gibi uygulamaların aynı şekilde sonlandığını gördüm.
alsa-restore yi ise yürüttümü hatırlamıyorum.

mehmetkonuk

Alıntı yapılan: daligo5 - 02 Mart 2013 - 15:55:32
Bilgisayarın masa üstü bilgisayar ise kasayı aç ve kasanın ön tarafına giden jak kablosunu çıkar problemin çözülecektir. Ancak dizüstü kullanıyorsan iş farklı
masaüstü pc işe yaradı teşekkürler. yeter demiştim artık konuyu gördüm sorun çözüldü
Uçmak istediğini kimseye söyleme, yoksa düşürmeye çalışırlar.

if

@kaosfeyk, sudo -H gedit /etc/modprobe.d/alsa-base.conf dosyasının en altına options snd-hda-intel model=auto ekleyin. Sistemi yeniden başlatınca durum nedir?

daligo5

Alıntı yapılan: mehmetkonuk - 26 Ocak 2014 - 15:43:16
Alıntı yapılan: daligo5 - 02 Mart 2013 - 15:55:32
masaüstü pc işe yaradı teşekkürler. yeter demiştim artık konuyu gördüm sorun çözüldü

Rica ederim çözülmesine sevindim

burak öztürk

benim de şöyle bir sıkıntım var http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=41561.0 ben çekirdek sürümünü düşürmüştüm. artık yeni çekirdeklerde ses alamıyorum umarım 14.04te bu sorun olmaz ama umudum yok.