Yanlışlıkla yükselttiğim sürümde sorun yaşar mıyım?

Başlatan hasan4983, 12 Ocak 2013 - 15:43:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasan4983

Arkadaşlar sistemim şu anda 13.04 e yükseltim yapıyor. Önce dikkat etmedim. güncelleme sandım onayladım. Sonra bir baktım ki bildiğin dağıtımı güncelliyor. Bununla ilgili bilgisi olan var mı? Sistemimde ne gibi bir değişiklik olur? Bak merak ettim şimdi...

Kadir Can

13.04 şu anda kararlı olarak duyurulmuş değil. Bu nedenle biraz sıkıntı çekebilirsiniz, sisteminiz kararlı çalışmayabilir. Belgeleriniz vs. silinmeyecektir, bu açıdan içiniz rahat olsun.
Bundan sonra daha dikkatli olmanızı öneririm.

decent

Konu Ubuntu»Genel altına taşındı.

hasan4983

Yanıtlayanlara teşekkür ederim. Umarım sorun olmaz. Ayrıca konuyu nereye açacağıma karar veremedim. Yaptığınız düzeltme içinde teşekkür ederim @decent

Yükseltim bittiğinde ayrıca bilgi vereceğim inş.

decent

Rica ederim @hasan4983,
Yükseltme bitip yeni sistemi inceledikten sonra  tercihini yaparken 13.04 sürümünün henüz Alpha aşamasında olduğunu hesaba katmanda fayda var.
Her an sürprizlerle karşılabilirsin, Ubuntu 12.10 veya/özellikle Ubuntu 12.04 sürümünü yüklemek önerilir.

hasan4983

KDE masaüstü kullanıyordum. Herhangi bir sorun ile karşılaşmadım şu an için. Ama dediğiniz gibi sürprizlere hazır olmalıyım. Hayırlısı bakacağız artık... Şuan için sorun yok.

heartsmagic

Ben sormak istiyorum normal şartlar altında Ubuntu alfa olan bir sisteme yükseltme önermez kendisi. Sende nasıl oldu bu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hasan4983

heartsmagic kusura bakma sistemimin ayarlarını yaparken burayı unuttum.

Şimdi şöyle söyleyeyim. Ben makinama ubuntu 12.10 u kurdum. Ardından KDE yi kurdum ve kubuntuya dönüştü. Ondan sonra 13.04 için yükseltim olduğuna dair uyarı çıkmış. Bende onu normal güncelleme sandım ve kabul ettim. Sistemi yükseltir gibi bi yarım saat 45 dk kadar yükseltme işlemini yaptı. Sonra tekrar başlattım ama hala 12.10 olara görünüyordu. Peki ne değişti derseniz. Vallahi bende anlamadım. Ama bir sıkıntı ile de karşılaşmadım. Ayrıca şu anda nerdeyse hergün güncelleme uyarıları alıyorum ve onaylayıp geçiyorum. Sonumuz hayır olur inş. :)

guopx

Dağıtım değil de kısmi yükseltme yapılması gerekiyor bazen sistemde o zaman değıtım yükseltimi penceresinde ilerliyor olay. Sizinki de galiba öyle bir şey zaten yükseltme işlemi en az bir buçuk iki saat falan sürer :)
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

decent

Bugün ayrı bir bölümde sırf sonuçları izlemek için,
  • 12.04 yükleyip doğrudan 12.10 sürümüne,
  • 12.10 ile yeniden başlatıp dolaylı yoldan 13.04' e
yükseltme yaptım.
Sonuçlar şöyle geliyor;
decent@raring:~$ lsb_release -a
No LSB modules are available.
Distributor ID:    Ubuntu
Description:    Ubuntu Raring Ringtail (development branch)
Release:    13.04
Codename:    raring

decent@raring:~$ cat /etc/*release
DISTRIB_ID=Ubuntu
DISTRIB_RELEASE=13.04
DISTRIB_CODENAME=raring
DISTRIB_DESCRIPTION="Ubuntu Raring Ringtail (development branch)"
NAME="Ubuntu"
VERSION="13.04, Raring Ringtail"
ID=ubuntu
ID_LIKE=debian
PRETTY_NAME="Ubuntu Raring Ringtail (development branch)"
VERSION_ID="13.04"
HOME_URL="http://www.ubuntu.com/"
SUPPORT_URL="http://help.ubuntu.com/"
BUG_REPORT_URL="http://bugs.launchpad.net/ubuntu/"
decent@raring:~$

decent@raring:~$ uname -a
Linux raring 3.8.0-0-generic #3-Ubuntu SMP Fri Jan 11 17:24:16 UTC 2013 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux
decent@raring:~$

hasan4983