ubuntuda php derleyicisi nereden bulabilirim

Başlatan batuhane, 12 Temmuz 2008 - 16:10:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Amad

Alıntı yapılan: coni - 07 Eylül 2009 - 00:24:35
eclipse nasıl kurabiliris hem c/c++ hemde php derleyicisi olarak acaba yardım edermisin hangi paketlerin kurulması gerekiyor. Birde eclipse dreamwaever a rakip ola bilir mi acaba ya işlevsel bir derleyciye benziyor kullanımı kolaymı
Eclipse vs. Dreamweaver diye sorcak olursan cevap : "Dreamweaver ney ki ?" derim. Yani Eclipse her türlü bin basar Dreamweaver'a...

kurmak için tam hatırlamıyorum ama
sudo apt-get install eclipse demen yeterliydi sanırım...
Hanım! Kahvemi getir!

ayro

kwrite var hoca.on numara :) kodları falan renklendiriyor.

sudo apt-get install kwrite
Sistemi bilmeden istediğin gibi müdahile edemezsin!

bijehr

Gedit'de renklendirmeler ayrı ayrı oluyor, html ile php aynı dosyada renklendirme yapıyor ama .css uzantısı olmadığı zaman css renklendirmesi yapmıyor. Bunu nasıl yapabilirim acaba? Yani html-php-css aynı sayfada renklendirme olayını

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bijehr

Olmadı ya da ben beceremedim renklendirme yaptı ama htmlleri sadece css aynı kaldı, neyse sağlık olsun böylede yazarım :) Kullandığım editörler arasında en iyileri gedit ve pspad bence (pspad ilk zamanlar ücretsiz idi şuan ücretli sanırım, türkçe desteğide vardı dilediğin gibi renklendirmede yapabiliyordun, linux versionu yok sanırım.)

heartsmagic

Peki hazırlardan biri bu işi görmüyor mu? Örneğin Kate şeması.

bijehr

Baya bir renk oynamadan sonra kate ile birşeyler oldu. Bu renklendirmemizi ben nasıl saklayabilirim acaba? Yani renk.xml gibi birşey var mı ben bunu flash belleğe aktarayıum yarın bgirgün format attığım zaman onu kate içinde bir yere attığımda otomatik o renklendirmeler geri dönsün gibilerinden?

heartsmagic

/usr/share/gtksourceview-2.0/styles dizini içindedir kate.xml. İstersen oradaki bir tanesini alıp istediğin gibi şekillendir ve kendi belirleyeceğin bir isimle kaydet. Daha sonra Gedit'e eklersin.

bijehr

Alıntı yapılan: heartsmagic - 19 Şubat 2010 - 15:15:28
/usr/share/gtksourceview-2.0/styles dizini içindedir kate.xml. İstersen oradaki bir tanesini alıp istediğin gibi şekillendir ve kendi belirleyeceğin bir isimle kaydet. Daha sonra Gedit'e eklersin.

Orayadamı ekleyebiliyoruz, Allah razı olsun, çok teşekkürler

heartsmagic

Kendin sıfırdan da yapabilirsin fakat oradakileri örnek alıp kullanman çok daha kolay olur. Kendi dosyanı Gedit'in seçeneklerinden ekleyebilirsin.