Fare oto tıklama programı

Başlatan cinargulsen, 15 Haziran 2015 - 18:07:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cinargulsen

Merhaba arkadaşlar bana otomatik fare tıklama programı lazım ama bulamadım. Şu adresteki gibi www.murguu.com bir uygulama lazım ama bu uygulama ücretli belirli bir süre sonra lisans istiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Reverser

Tıklanacak koordinat önemli mi ? Önemsizse, basit bit script ile çözülebilir.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

cinargulsen

Önemli çünkü yaklaşık 10-15 farklı konum arasında dolaşacak fare o yüzden örnekteki gibi bir program varsa istemiştim.

heartsmagic

Forum araması? xmacro?
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?action=search;q=fare%20makro

Yakın zamanda başka bir uygulama daha konuşmuştuk sanırım, arama sonuçlarında göremedim ama.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

cinargulsen

Alıntı yapılan: heartsmagic - 16 Haziran 2015 - 04:40:36
Forum araması? xmacro?
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?action=search;q=fare%20makro

Yakın zamanda başka bir uygulama daha konuşmuştuk sanırım, arama sonuçlarında göremedim ama.

bu verdiğiniz arama kayıtlarındaki programla benim verdiğim örnek aynı mı? Özür dilerim ama acemiyim ve verdiğiniz bağlantıda hangi konudan bahsedildiğini bile anlamadım :) macro?

heartsmagic

Aradığın uygulama tam olarak ne yapacak bilmiyorum ama Xmacro şunu yapar. Başlarsın kayda, sonra fare sonrasında ne yapacaksa yani ne yapmak istiyorsan onu yaparsın. Nereye tıklanacaksa tıklar, ne açılacaksa açarsın. Kaydı bitirirsin, ardından aynı kaydı tekrar oynattığında fare tüm işlemleri yapar.

Eğer sen tarayıcı üzerinden belirli aralıklarla belirli tıklamalar yaptırmak istiyorsan onun için eklentiler mevcut olabilir. Ben de çok tecrübeli değilim ne yazık ki bu konuda. 

cinargulsen

Alıntı yapılan: heartsmagic - 16 Haziran 2015 - 20:27:24
Aradığın uygulama tam olarak ne yapacak bilmiyorum ama Xmacro şunu yapar. Başlarsın kayda, sonra fare sonrasında ne yapacaksa yani ne yapmak istiyorsan onu yaparsın. Nereye tıklanacaksa tıklar, ne açılacaksa açarsın. Kaydı bitirirsin, ardından aynı kaydı tekrar oynattığında fare tüm işlemleri yapar.

Eğer sen tarayıcı üzerinden belirli aralıklarla belirli tıklamalar yaptırmak istiyorsan onun için eklentiler mevcut olabilir. Ben de çok tecrübeli değilim ne yazık ki bu konuda.

Yapmak istediğim aslında sizin söylediğiniz ama ben o kadar yetenekli sayılmam o yüzden kolay bir uygulama arıyorum. Nerede kullanacağım konusuna gelince tarayıcı üzerinden oynanan LEGEND ONLINE isimli oyun içerisinde sürekli tıklamam gereken görevler var, bunları yapmak için kullanacağım.

heartsmagic

xmacro çok zor değil, fazlaca bir yeteneğe gerek yok :)

sudo apt-get install xmacro
ile kur uygulamayı. Sonra uçbirim aç ve şu komutu yürüt:

xmacrorec2 > kaydet

Senden kaydı durdurmak için bir tuşa basmanı isteyecektir, Esc tuşu olabilir sana önereceği üzere. Sonra ne yapacaksan yap ve sonrasında Esc tuşuna bas. Elinde kaydı tutan "kaydet" isminde bir dosya olacak böylece. Kaydı tekrarlamak için:

xmacroplay "$DISPLAY" < kaydet

cinargulsen

kardeş ben bunun hızını falan buldum xmacroplay -d 200 "$DISPLAY" < kaydet gibi yapılıyor fakat en önemli sorun tıklamayı durdurmam gerektiğinde nasıl durduracağım bu durmuyor liste bitene kadar :)

karboran

Tekrar Esc veya Uçbirimde Ctrl+C
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

cinargulsen

Alıntı yapılan: karboran - 18 Haziran 2015 - 03:56:07
Tekrar Esc veya Uçbirimde Ctrl+C

ESC yaptığımda xmacro kayıt uyguladığım sayfa kapanıyor ama tıklama devam ediyor, Uçbirimde Ctrl+C yapmak için ise Uçbirime geçiş yapmam gerek fakat tıklama o sayfaya geçiş yapmama izin vermiyor. Yani işin özü ben bunu durduramıyorum :)

if

@cinargulsen, xmacrorec2 > kaydet komutunu verdikten sonra sana kaydı durdurmak için hangi tuşu kullanacağını soruyor. Hangi tuşu seçtin?

cinargulsen

Alıntı yapılan: if - 20 Haziran 2015 - 13:47:53
@cinargulsen, xmacrorec2 > kaydet komutunu verdikten sonra sana kaydı durdurmak için hangi tuşu kullanacağını soruyor. Hangi tuşu seçtin?

Evet ama o kayıt aşamasını durdurmak için, yaptığım kaydı çaıltırdığım zaman son tıklamaya ulaşana kadar arada durduramıyorum.

heartsmagic

ctrl+alt+f1 ile uçbirime geçiş yapabiliyor musun?

cinargulsen

Alıntı yapılan: heartsmagic - 22 Haziran 2015 - 02:13:09
ctrl+alt+f1 ile uçbirime geçiş yapabiliyor musun?

ctrl+alt+f1 yaptığımda genel komut sayfası açılıyor ve login password yazdığımda sistem resetleniyor. Yani olumsuz.
Bu http://www.murguu.com/ tarafından yapılan programın crack yada benzeri linux için yok mu?

heartsmagic

Sistemin yeniden başlaması garip, cidden sistem sen giriş yaptıktan hemen sonra kendiliğinden yeniden mi başlıyor?
Forumda "crack" desteği vermiyoruz, vermediğimiz gibi konuşulmasını da doğru bulmuyoruz.

xmacro'yu hiç kullanmadım ancak bir şekilde sonlandırmanın bir yolu olmalı. Olmaması mantıksız olur. Gerçi sen uygulama işini bitirmeden sonlandırmak istiyorsun sanırım.

cinargulsen

Alıntı yapılan: heartsmagic - 22 Haziran 2015 - 03:44:31
Sistemin yeniden başlaması garip, cidden sistem sen giriş yaptıktan hemen sonra kendiliğinden yeniden mi başlıyor?
Forumda "crack" desteği vermiyoruz, vermediğimiz gibi konuşulmasını da doğru bulmuyoruz.

xmacro'yu hiç kullanmadım ancak bir şekilde sonlandırmanın bir yolu olmalı. Olmaması mantıksız olur. Gerçi sen uygulama işini bitirmeden sonlandırmak istiyorsun sanırım.

Crack konusunda özür dilerim. Evet my login: yazan sayfaya atıyor beni bende giriş yapıyorum ve sistem yeniden başlıyor, evet ben bir oyun için kullanıyorum ve ara ara durdurmam gerekiyor aksi halde bana fayda yerine zarar verir bu şekilde çalışması. Şimdi diyeceksiniz ki; oyun zaten vakit geçirmek için oynanır, haklısınız fakat oyun içerisinde bir bölüm var ki, aynı yerlere durmadan binlerce tıklama yapmam gerekiyor bazen. :)

heartsmagic

Durdurma konusunu ben de başaramadım. Uçbirime düşüp kendisini sonlandırsak bile devam ediyor, bir şekilde işi X'e yıkıp kaçıyor sanırım. Gecikmeyi arttırıp komutun verildiği uçbirime öykünücüsüne eriştikten sonra ctrl+c yapmak bile işe yaramıyor.

Autohotkey'e yönlendirmişler bizim tarafta, forumda konusu olacaktır. Bir zamanlar bir şeyler karaladığımı hatırlıyorum. İstediğin şeyi tam olarak yapabilir mi yine emin değilim. Fare tıklamalarını taklit edebileceğini düşünüyorum ama.

cinargulsen

Alıntı yapılan: heartsmagic - 22 Haziran 2015 - 04:10:41
Durdurma konusunu ben de başaramadım. Uçbirime düşüp kendisini sonlandırsak bile devam ediyor, bir şekilde işi X'e yıkıp kaçıyor sanırım. Gecikmeyi arttırıp komutun verildiği uçbirime öykünücüsüne eriştikten sonra ctrl+c yapmak bile işe yaramıyor.

Autohotkey'e yönlendirmişler bizim tarafta, forumda konusu olacaktır. Bir zamanlar bir şeyler karaladığımı hatırlıyorum. İstediğin şeyi tam olarak yapabilir mi yine emin değilim. Fare tıklamalarını taklit edebileceğini düşünüyorum ama.

Boşver uğraşma ben bi yol buldum oyun sayfasını kapattırıyorum boş masa üstünü tıklıyor xkill komutuna kısayol atadım uyguladığım zaman oyuna tıkladığı an oyun sonlanıyor  :)