ubuntu wireless sorunu

Başlatan batman41, 06 Eylül 2010 - 21:11:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

batman41

Ubuntu 10.04'ü kurdum ilk başlarda sorun olmadan internete bağlanıyordu, evin her yerinden çekiyordu. Daha sonra salonda bilgisayarı açıp internete girmeye çalştım girmedi modemin olduğu odaya gittim modemin yanında bağlandı ve salonda da çekmeye başladı. Artık bilgisayarı açıyorum modemin yanına gidiyorum bağlandıktan sonra başka odaya gidiyorum, bunu nasıl çözebilirim ?

Tuxie

Merhaba wireless kartınızınız markası ve modeli nedir buraya yazarsanız bizlerde yardımcı oluruz.

batman41

bilgisayarım acer aspire 4920 modemin markasıda artities diye bir marka wireless kartı nedır pekı ?

if

Uçbirime/terminale gireceğiniz şu kodların çıktıları buraya ekler misiniz?

lspci
iwconfig

med

Bilgisayarınız

Intel® Wireless WiFi Link 4965AGN (dual-band quad-mode 802.11a/b/g/Draft-N) ağ bağlantısı, Acer SignalUp™ ile InviLink™ Nplify™ kablosuz teknolojisini destekler, veya
Intel® PRO/Wireless 3945ABG, ağ bağlantısı (dual-band tri-mode 802.11a/b/g) Wi-Fi CERTIFIED® çözümü, Acer SignalUp™ kablosuz teknolojisini destekler

batman41

o        no wireless extensions.

eth0      no wireless extensions.

wlan0     ****  ESSID:"galatasaray" 
          Mode:Managed  Frequency:2.462 GHz  Access Point: ****
          Bit Rate=*5*4* Mb/s   Tx-Power=1*5* dBm   
          Retry  long limit:7   RTS thr:off   Fragment thr:off
          Power Management:off
          Link Quality=70/70  Signal level=-33 dBm 
          Rx invalid nwid:0  Rx invalid crypt:0  Rx invalid frag:0
          Tx excessive retries:0  Invalid misc:0   Missed beacon:0

vboxnet0  no wireless extensions.
bu kadar otekısınde bır suru yazı cıktı nasıl halledebılırım ?

Tuxie

onuda buraya aktarın lütfen o sizin donanım listeniz ama tanınmış gibi görünüyor şifrelemede sorun olmasın

batman41

ne oldu dostum bulabıldınız mı sorunu ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 06 Eylül 2010 - 22:15:18

dedıgım gıbı sadece ılk baglantıda gormesı lazım sonra sorun olmuyor

if

Alıntı yapılan: batman41 - 06 Eylül 2010 - 21:53:45
ne oldu dostum bulabıldınız mı sorunu ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 06 Eylül 2010 - 22:15:18

dedıgım gıbı sadece ılk baglantıda gormesı lazım sonra sorun olmuyor

lspci komutunun da çıktısını görmem iyi olur. Kimi ağ bağdaştırıcıları iyi çekmeyebiliyor.