Unutun Linuxu

Başlatan esrama, 10 Ocak 2009 - 23:16:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

esrama

http://www.chip.com.tr/video/Windows-un-gelecegi_692.html
Olacak iş değil! Unutun linuxu :) ! Herkes windows kullansın!
Yorumlar ne kadar saçma! Siteye üye olup cevaplamak isterdim ama üşeniyorum....
İlginç olan şu ki adamın bilgisayarı kırlıyor, reklamda önemli değil diyor :) Adam herhangi bir pc den bilgilerine tekrar ulaşabiliyor. Demekki adamın tüm bilgileri microsoftun serverlarında her an güncellenip saklanıyor. İşte amaçta bu zaten !
Dikkatinizi çekerim videonun ortalarında kadın konuşuyor Güçlü işlemciler ve ağ bağlantıları ile ! Artık kendi işletim sistemlerinin gelecekte bile ancak iyi donanımlar ile çalışabileceğini kendileri bile kabul etmiş durumdalar ...

Bide alakası yok ama office için şuraya isminizi yazın bi zahmet.. Bunun için az konu açmadım ben bu forumda :) http://www.noooxml.org/petition-tr

raskolnikov

Ve microsoft dünyayı ele geçirir

Ben bunu anladım videodan :)
"Sevginin gücü, güce olan sevgiyi yendiğinde, dünya barışı tanıyacak..."
-Sri Chinmoy Ghose-

fadike

Çok güldüm çok. Böyle bir şey olamaz. İnsanların en hayati bilgilerini Microsoft'un profil üzerinden sunucularına aktaracaklarını mı düşünüyorsunuz? En azından "biz" hariç!
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz." Uğur MUMCU
"Hepimiz özgür yazılımın sendikalı emekçileriyiz." Fadike
http://fadike.org
http://pedalsorler DELL Vostro 5470 i5 4. nesil Ubuntu ön yüklü

galot

Aletlerde kullanılan arabirim linuxa aitmiş gibi sanki :)

esrama

@fadike şimdi bu bilgilerin alınmadığı ne malum ?

Sypro

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

fadike

Alıntı yapılan: esrama - 10 Ocak 2009 - 23:41:49
@fadike şimdi bu bilgilerin alınmadığı ne malum ?

Alınmaz olur mu? Neredeyse hepimizin Gmail, MSN hesapları var. İletilerimizin hepsi biz silsek dahi MSN ve Gmail politikalarını etkilememekte. Yani yerli yerinde durmakta bence.
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz." Uğur MUMCU
"Hepimiz özgür yazılımın sendikalı emekçileriyiz." Fadike
http://fadike.org
http://pedalsorler DELL Vostro 5470 i5 4. nesil Ubuntu ön yüklü

esrama

Sypro şaka olacağını sanmam . msnin yaptığı reklamdır. kimse fake için bu kadar uğraşmaz.

fadike sadece bu servislerle değil, ms nin windowsla bilgi alması olanağı da mevcut.. ne güzel :) ya bu ms nin ne kadar çok hdd si var böyle. herşeyi çekio içine :) dolmuyor :)

bytan

MS e güvenmek?? NSA_KEY diyorum başka da bir şey demiyorum =)

Teşekkürler konu için..
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

btermeli

O kadar akıllıymış da niye bilgisayar ezilirken uyar mıyor??? Ya da tehlikeli yere koydun, burdan al demiyor :)
Hadi onu geçtim,ms'in bu kadar uyumlu çalışması için lcd tv, araba, ev vb. bir sürü şey üretmesi gerekiyor. Yoksa vistanın dahili kameralarda ve donanımda  bile ne kadar sorun çıkardığı belli.
Yok arabaya binince  anlayacak, evden uzak moduna geçeyim mi diyecek. O ancak bill gates'in 100 milyoncuk dolarlık evinde olur.

Altada yazmışlar, linuxçüler filan diye, ya bunu yazan lisansa para vermiş bir insan olsa konuşma hakkı olur. Hem korsan kullanıyorlar hem de kraldan çok kralcılar.
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

OKAN

Anadolu' da bir deyiş vardır hani: "... desekte kulak asma sen"

Sypro

Konu duyuru olmaktan saptığı için forum dışına mı gitmeli çok kararsızım, gelecek bir kaç yoruma daha bakıp bir karar veririz.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

Çağlar

Ve Mike kazandığı tüm parayla bu winfosları alır... :D
We got a badass over here!

heartsmagic

Tabi tabi, akıllı evlerin yanına bir de Symantec, McAfee binaları falan da yapacaklar değil mi? Maazallah Windows'un ne yapacağı belli olmaz!
Profil olayı da bir harikaymış söylendiği gibi.

Not: Forum dışına daha iyi gidiyor bu başlık bence de.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

matafleur

Microsoft evinin duvarlarını da maviye boyatırlar artık.

"Blue Screen"

(((:

Sherlock Holmes

Hayal bile edemiyorum cebimde M.S yüklü bir cihaz olacak ve hiçbir tane Antivirüs olmayacak. -IMKANSIZ-

Alıntı yapılan: OKAN - 11 Ocak 2009 - 00:11:34
Anadolu' da bir deyiş vardır hani: "... desekte kulak asma sen"

Video'da adam kucağına bir M.S Tablet alıyor ve diyor'ki:Amma da hızlıymış.
Bir Atasözü vardır:''Hızlı giden atın .... seyrek düşermiş''.  :D  :D
Bir Söz vardır:'' Herkes M.S kullansa,Linuxcuların farkı olurdu.  ;D  ;D

localhost

Bos isler bunlar herkes bildigini söyler calar. Kendilerine sormak lazim, acaba sunucularinda hangi sistemleri barindiriyorlar.
Linux LPIC1 - MCSA

eren

5 sene içerisinde bilgiler elektron diskler arasında saklanacak ve kapasite sınırı diye bir şey olmayacak. Kablosuz ağ teknolojileri de genişlerse bu mümkün. ABD'nin bazı eyaletlerinde halka açık çok hızlı kablosuz İnternet mevcut, muhtemelen Microsoft ABD'yi düşünerek yapmıştır bu Video'yu.

IBM, HP, Microsoft, Google ve daha bir çok firma bu Video'da izleneni oluşturmak için çalışıyor ve bana göre gelecek böyle olacak. Ben bilgilerimi kimseye emanet etmek istemem o sebeple ne yapar eder önemli bilgilerimi yine kişisel bilgisayarımda saklarım.

Şu an için MSN, Google Talk, YIM, Hotmail, Gmail, Yahoo v.b. servislerde zaten bilgilerimiz saklanıyor. Örneğin bu forumun yaratıcı hesabının şifresi Gmail altında saklanıyor. Yani isterse Google forumu ele geçirebilir. Bankacılık işlemi yaptığımızda bilgiler yine oraya gidiyor. İnternet üzerinden alışveriş yapıyoruz tüm bilgilerimiz İnternet üzerinde dolaşıyor. Ayrıca artık TC Kimlik numaralarımız var bu numaralar ile bir çok bilgiye ulaşılabilir.

Maalesef mahremiyet giderek azalacak ve özel hayat bundan olumsuz etkilenecek. EDS, Mobese gibi kameralar güvenlik için her tarafa koyulmaya başlandı ama 24 saat hayatımız kayıt altına alınıyor. Birde bu yönden düşünmek lazım.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

omerismail

selamlar
dikkatinizi çektimi bilmiyorum. başlıktaki haberi veren chip online sayfasında windows7 kurulumu ile ilgili resimlerle gösterimini seyrettim. vw ware ile kurulumu gösteriyordu.
kuruldu
sayfa açıldı
alt çubuk KDE
üst çubuk Gnome
ya ben tam bilemedim * ya da yanlış biliyorum

http://www.chip.com.tr/galeri/Adim-adim-Windows-7-yi-kurun-ve-deneyin_741_14.html
buyurun bakın

garafatma

Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010