Ubuntu’ya AirPrint Desteği Geliyor!

Başlatan ookurogullari, 01 Temmuz 2011 - 15:40:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ookurogullari

24 Ekim günü çıkacak olan "Oneiric Ocelot" kod adlı Ubuntu 11.10'un hazırlıkları hızlanırken, Ubuntu kullanıcılarını sevindirecek güzel haberler birer birer kendini göstermeye başladı. Ubuntu'ya gelecek sürümde AirPrint özelliği desteği geliyor.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz : http://www.teknokedi.com/ubuntuya-airprint-destegi-geliyor/

Sent from My MacBook Pro

DoGuKaN

Android üzerinde CloudPrinting her şeyime yetiyor :D Ayfona gerek yok.

barış

Apple'ın telefonları bence piyasanın en iyi telefonları. Yani kimsenin inkâr etmesine gerek yok. Multi touch, kamera, pixel kalitesi, sistem derken gerçekten süper bir iş çıkarmışlar. Ubuntu'ya da bu desteğin gelmesi güzel bir haber :)

DoGuKaN

Alıntı yapılan: barış - 01 Temmuz 2011 - 16:27:55
Apple'ın telefonları bence piyasanın en iyi telefonları. Yani kimsenin inkâr etmesine gerek yok. Multi touch, kamera, pixel kalitesi, sistem derken gerçekten süper bir iş çıkarmışlar. Ubuntu'ya da bu desteğin gelmesi güzel bir haber :)

Hiç bir Android telefon kullandınız mı peki? :) HTC Desire HD, Samsung Galaxy S gibi telefonlar?

barış

Evet o telefonları da deneme fırsatım oldu. Şahsen Android işletim sistemine bir lafım yok fakat iPhone 4 'ten daha iyi bir telefon görmedim Android ya da başka bir işletim sistemi kullanan ya da başka marka bir telefon... Hem de çok fazla kişi tarafından kullanılıyor. Doğru konuşmak gerekirse dokunmatik pazarında en iyi telefonu Apple çıkartıyor ki ben Apple ürünlerine karşıt birisiyim... Yani onları en iyi bulmam Apple'ı sevdiğim anlamına gelmiyor :D

maydin95

Ben İPhone'un tekelleştirme yaptığından ve her telefon çıkarışında bir özelliği eklemediğinden dolayı Android taraftarıyım. Ayrıca HTC Desire ve Samsung ekran kalitesi vs. de Apple kadar iyiler. Tabi Android kullanan Motorola gibi başka telefonlar da var ama onları bilemem.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

sabian

Bu özelliğin Ubuntu'nun yaygınlık kazanmasına hizmet edeceğini düşünmüyorum. Sadece ekstra bir özellik işte. IPhone kullanan adam gider sistem olarak da Mac Os kullanır. Ben Android taraftarıyım, kısa sürede eksiklerini kapatacağını düşünüyorum. Galaxy serisi çok başarılı, IPhone'a tercih ederim..

Apple'ın iyi telefon yaptığı gerçek bir durumdur, çünkü donanımdan kısmıyorlar. Çıkan ürün tek oluyor ve alternatifi olmuyor. Çıkanı almak zorundasın ve fiyat da tek olduğundan dolayısıyla rekabet yok. Bir tekel olayı yani, bu durumda donanımı sabit olmayan her cebe uygun telefonların çalıştırdığı android daha çekici. Çünkü bu rekabet ortamını yaratıyor, insanlar ister fiyat, ister görsellik, isterlerse başka beğenilerinden ötürü kendilerine uygun bir android bulabiliyorlar.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

ookurogullari

Bence arkadaslarin dedigi gibi iPhone ustunlugu ortada. Ozellikle donanimsal ozellikler ve iOs isletim sistemi cok cekici. Ayrica App Store'un cok genis olmasi muthis bir avantaj.
Sent from My MacBook Pro