[Çözüldü] 32bit kuracağıma 64bitlik ubuntu kurmuşum nasıl kurtulabilirim?

Başlatan tediy, 16 Şubat 2016 - 00:22:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tediy

Evet arkadaşlar Linux ortamına girmek için yeni 500 gb hardisk aldım bilgisiyarım  1gb rami var. Ram kuralının olduğunu bilmiyordum ve ben 64bitlik ubuntu kurdum.Maalesef şuan sorunlarla karşılaşıyorum.Yeniden 32 bit kurmak istediğim zaman ise maalesef bilgisiyar usb görmüyor.Aşağıda ki gibi hatalar alıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Reverser

Boot menüsünden kurulum yapacağın ortamı seçiyor musun ?

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

heartsmagic

Yeniden kurulum yapman lazım. USB'yi görmemesi 32bit mimarisi ile ilgili değildir, başka bir sorun vardır. Güzel güzel ISO'yu tekrar yazdır USB'ye, bir şekilde kurulum yap.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

tediy

Alıntı yapılan: heartsmagic - 16 Şubat 2016 - 00:50:52
Yeniden kurulum yapman lazım. USB'yi görmemesi 32bit mimarisi ile ilgili değildir, başka bir sorun vardır. Güzel güzel ISO'yu tekrar yazdır USB'ye, bir şekilde kurulum yap.
Dediklerinizi yaptım tekrar İso'yu yazdırdım ama yine aynı hatayı aldım.Elimde bulunan dolu hardiskimi takıp ubuntuyu kurduğum hardiskimi çıkartınca sorun düzeliyor ve kurulum başlıyor.500gblik hardiskimi başka biçimde biçimlendirme içindeki hatalı ubuntuyu  silme şansım var mı hocam ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Şubat 2016 - 01:32:22

Alıntı yapılan: Reverser - 16 Şubat 2016 - 00:49:50
Boot menüsünden kurulum yapacağın ortamı seçiyor musun ?

Açıkcası biosdan nasıl usb seçilir bilmiyorum.

heartsmagic

Dolu disk ile nasıl kurulum başlıyor anlayamadım? USB'ye ISO'yu yazııp "boot" sıralamasından USB seçilecek. Makinede artık f2, f10, f12 her neyle seçiliyorsa onunla seçmen lazım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

tediy

Teşekkür ederim sorunu çözdüm.Kablolarda temazsızlık.Dolu disk dediğim windows kurulu olan için önemli bilgiler taşıdığım.Usb ile onu takınca tabi ubuntu kurulum ekranı karşıma çıkıyor ama diğer boş hardiskde çıkmıyordu.Kabloyla uğraşınca durumu anladım yardımlarınız için teşekkür ederim sağolun.