Compizde küpü açtım satırlar, menüler vs. kilitlendi

Başlatan mertsayar, 07 Ekim 2011 - 14:16:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mertsayar

arkadaşlar yeni ubuntu kullanıcısıyım ubuntudaki problemlerimi hallettim ondan sonra küpü acmak için internetten yardım aldım pencere sayısı 2tanede suanda küpü actım ama pencereleri sürükleyemiyorum arama yapamıyorum menü satırlarım kayboldu sadece masa üstünde BİLGİSAYAR ve FİREFOX kaldı ne yapıcam bilmiyorum ? bana bi çözüm onerebilirmisiniz ctrl+alt+delete calısıyor bide ctrl+alt+f2 calısıyor alt+f2 calısmıyor ... ctrl+alt+f2 de mana kullanıcı adı şifre soruyor siyahbir ekranda kullanıcı adımı giriyorum ama şifremi oraya yazamıyorum .... Micrasoft wireless desktop 3000 kullanıyorum.en kısa sürede yardımcı olabilirmisiniz ?

if

@mertsayar, "Arama yapamıyorum.", "Menü satırlarım kayboldu." ile ne demek istediğiniz anlayamadım.

Ubuntu'da şifreleriniz yazmanıza rağmen görünmez. O yüzden CTRL+ALT+F2 ile girdiğiniz tty ekranında da görünmez. Siz şifrenizi yazıp onaylayın. Ardından sudo pkill X
sudo service gdm start
komutlarını verin. GDM ekranında Ubuntu Klasik oturumunu seçip girin. Uçbirimi açıp rm -r ~/.config/compiz*komutunu uygulayıp compiz ayarlarını sıfırlayın. Çıkış yapıp Unity oturumuna girin sonucu buraya aktarın.

Düzeltme Notu: Komutu yanlış vermişim, düzelttim.

mertsayar

cok teşekkür ederim birazcık acemiyim şimdi tekrardan kurdum ubuntuyu....
arama yapamıyorum derken satırlar gitti derken menüler gitti sadece masaüstünde firefox ve bilgisayarım var baska hiçbir yere giremiyodum şimdi baştan yükledim...
tekrardan compiz ayarı yapıcam şimdi aynı sorunla karşılaşmamak için ne yapmam gerekiyor ?

decent