[Çözüldü] BİOS Boot Etme Hatası : Searching for Boot Record from USB RBD-FDD...

Başlatan -DıLgEş-, 25 Kasım 2015 - 20:28:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ata1

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: eralbiz burada usb girişli flash bellekden bahsetmiyormuyuz ????
Benim flash bellegim usb girisli ama tablette usb2.0 girisi yok?
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

ata1

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: eralanladım   
Tek care bluetooth o da saniyede 1 byte..
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

seron

Bilgi olsun: Piyasada USB1.0, 2.0, 3.0 USB girişleri olmayan tablet bilgisayar, akıllı cep telefonları için üretilen, hem usb2.0 hem de mini USB uçları bulunan USB flaş bellekler satılıyor:

[eklenti yönetici tarafından silindi]

-DıLgEş-

plazma

Ya öyle 2 uçlu bir parmak bellek yada Otg kablosu alacaksınız elinizdeki bellekleri bağlamak için tablet/telefon 'a.

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: plazmaYa öyle 2 uçlu bir parmak bellek yada Otg kablosu alacaksınız elinizdeki bellekleri bağlamak için tablet/telefon 'a.
Peki alırım..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Kasım 2015 - 13:49:30

Herkese Merhaba;

Slax Linux kalıbını önce flash diske çıkardım ve denedim benim bilgisayarda çalıştı(Aslında kalıptan emin olmak için..) Xfburn ile Cd'ye yazdıramıyorum, biraz ilerledikten sonra "Yazma Başarısız.." diyor. Acaba ben mi bir yerde hata yapıyorum? Sonra Arşiv Yöneticisi ile dosyaları Cdye çıkarttım bu sefer yazdırıldı ama açılışta Slax Linux açılmadı...

Edit: CD bozuk çıktı..

seron

Nurullah, hangi kalıbı yazdırmaya çalışıyorsun slax'ı mı? Şayet slax'ı yazdırmaya çalışıyorsan bildiğim kadarıyla slax, windows üzerinden klasörleri içersinde bulunan bir .exe dosyası vasıtası ile flaşa yazdırılıyor. Yani kendi kendini yazdıran programı içinde. Ama diğer programlarda da yazılabiliyor mu, hiç denemedim. Zannetmem. Flaşa kurmak için kendi yazılımı ile (rar içinde mevcut) kurmalısın. hatta nasıl yapılacağı ile ilgili anlatım yine içinde.

hatırladığım kadarıyla;
"rar'ı flaş içine açınız
içindeki ....exe isimli dosyaya çifttıklayınız.
gelen msdos ekranındaki yönergeye enter diyerek kabul ediniz.
bitti iyi eğlenceler!"

yazıyordu...

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: seronNurullah, hangi kalıbı yazdırmaya çalışıyorsun slax'ı mı? Şayet slax'ı yazdırmaya çalışıyorsan bildiğim kadarıyla slax, windows üzerinden klasörleri içersinde bulunan bir .exe dosyası vasıtası ile flaşa yazdırılıyor. Yani kendi kendini yazdıran programı içinde. Ama diğer programlarda da yazılabiliyor mu, hiç denemedim. Zannetmem. Flaşa kurmak için kendi yazılımı ile (rar içinde mevcut) kurmalısın. hatta nasıl yapılacağı ile ilgili anlatım yine içinde.

hatırladığım kadarıyla;
"rar'ı flaş içine açınız
içindeki ....exe isimli dosyaya çifttıklayınız.
gelen msdos ekranındaki yönergeye enter diyerek kabul ediniz.
bitti iyi eğlenceler!"

yazıyordu...
Evet, benim pcde flash bellek ile yaptım.. Hatta çalıştırdım da...

seron

???:( :o ::) :-\ :o
Neyse...
Siz arkadaşla bir an önce P4 bilgisayarınızı bir kurmaya çalışın. Slax'ı falan boşverin.

ata1

slax ile çalışan sıstem yaparsa iso yazdırabilir disk bölümüne unetboot ile bu şekilde bir çözüme gidiliyor sanırım .başlangıç olarak unetboot başlat ile linux kurmayı deneyecekler sanırım

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: eralslax ile çalışan sıstem yaparsa iso yazdırabilir disk bölümüne unetboot ile bu şekilde bir çözüme gidiliyor sanırım .başlangıç olarak unetboot başlat ile linux kurmayı deneyecekler sanırım
Evet oyle deneyecegiz.. Buralarda hayat durdu.. Kendi basimizin caresine bakmaliyiz..

ata1

peki unetbootıng ile isoyu disk bölmüne yazdırdıkdan sonra boot menüsünden unetboot çıktığında aynı alana kuramazsınız sanırım . diski bölmek 8 gb gibi bir alan ayırmak ayrılan bu alana yazdırmak isoyu .sonrasında bu işlemi denemek gerekecek sanırım.ayrıca ne derece başarı sağlar bilemiyorum

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: eralpeki unetbootıng ile isoyu disk bölmüne yazdırdıkdan sonra boot menüsünden unetboot çıktığında aynı alana kuramazsınız sanırım . diski bölmek 8 gb gibi bir alan yaramak sonrasında bu işlemi denemek gerekecek sanırım.ayrıca ne derece başarı sağlar bilemiyorum
Unetbootin kurdugumuzda nereye indirelecegini bilmedigim icin bir sey soyleyemiyorum ama unetbootin programi tum iso kalibini diskte barindirdigi icin, diski bicimlendiremeyebiliriz.. Diski olabildigince kucultup, kurmaya calisacagim..

ata1

bende o amaçla dedim iso yazdırdığınızda ne kadar bir alan lazım ona göre bölüp ayarlamanız gerekecek .

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: eralbende o amaçla dedim iso yazdırdığınızda ne kadar bir alan lazım ona göre bölüp ayarlamanız gerekecek .
Unetbootin icin 1 gb, takas alani 520 mb, manjaro lxde 15 gb, diger 13 gb... Olabilir..
Disk bolumlemeyi slax uzerinden yapacagiz...

ata1

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: eralumarım başarılı olur . 
Kismet artik..

-DıLgEş-

Sonunda!!!

Cd okudu!! Şuan puppy kuracam yarin, manjaro kurarim.. Konu cozulmustur.