Wordpress tabanlı sitenin yapılabilirliği

Başlatan btermeli, 04 Eylül 2012 - 15:55:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

btermeli

Merhaba,

Bir konuda yapılabilirlik hakkında fikir almak istiyorum.

Wordpress tabanlı bir site yapmak istiyorum; google maps API kullanılarak iki nokta seçilecek. Altında da bir yorum kısmı olacak.

Giren kişi noktaları girince, rota çıkacak ve bu rota için yorumunu yazacak. Bunlarda "post" gibi veri tabanında tutulacak ve aynı rotayı seçen biri daha olduğunda yorumlar dökülecek.

Statik sayfa kullanıp, iki metin kutusundan verileri alırım ama bu kutuların google maps ile paralel olmasını istiyorum, yani daha yazarken noktayı getirsin ve rotayı çizsin.

Sizce böyle birşeyi yapabilme şansı var mı??

Teşekkürler.
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

furkankalkan

Benim fikrim ayrı bir Php script oluşturmanız. Önce kullanıcıdan 2 nokta seçtirirsiniz. Mesaj atıldığında kullanıcı adı,başlangıç bitiş noktalarının koordinatları ve mesajı Veritabanına kaydedilir.
Daha sonra başka bir kullanıcı mesaj yazdığında başlangıç bitiş noktaları eşleşirse mesajlar aşağıya yazılır.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

gokhanyildiz

Sadece wordpress değil hemen hemen her içerik yönetim sistemi ile yaparsın ama ne kadar verim alabilirsin orası tartışılır. Wordpress iyi optimize edilmezse kullanıcı sayısı arttığı zaman sunucuya fazla yük bindiriyor. Bu konuda araştırma yapmanı tavsiye ederim.