[Çözüldü] Submit butonu sorunu

Başlatan ecarpar, 15 Ağustos 2011 - 16:45:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ecarpar

Şİmdi form ve php kısmı aynı sayfada dışardan * bir şey çekmek istemedim bu sayfa için form kendi içinde post ediyor.
NOrmal buton koyunca çalışıyor ve gerekli işlemi yapıyor.
<input type="submit" name="gonder" value="Kullanıcı Ekle">
yapınca forma verileri gönderiyor.

if(isset($_POST['gonder'])) { 
echo "tamam";
}

fkat gel görki ben bu butonu değiştireyim dedim
  <input type="image" src="../DigerDosyalar/ico/accept.png" name="gonder" value="Kullanıcı Ekle" alt="Submit">
fakat çalışmadı, normal bir görseli submit butonu olarak nasıl kullanırım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Ağustos 2011 - 16:58:22

NAsıl yani ?
biraz araştırdım ve buldum ilginç olan yanı benim konuyu hiç anlayamamış olmam.
Şimdi kendi içinde veriyi post eden bir form var, form ve php iç içe yazılmış, submit butonu basıldığında gonder diyor ve form sayfanın kendi içersinde veriyi post ediyor ve bunu yakalaması gereken kod (ki normal submit butonda yakalıyor) if(isset($_POST['gonder'])) {  } yani butona basıldığında valuesindeki değer diye bliyorum yanlış ise düzeltin, fakat if(isset($_POST['gonder_x'])) {   } yazınca çalışıyor ? aklım çok karıştı bu sefer işte.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Ağustos 2011 - 16:59:23

en son hali.

<?
include("../baglanti/SqlConnection.php");
?>
<head>
<link rel="stylesheet" href="../DigerDosyalar/genel.css" type="text/css" />
      </head>
<table style = "Tablo" width="300" border="0" align="center" cellpadding="0" cellspacing="1" bgcolor="#CCCCCC">
<tr>
<form name="form1" method="post" >
<td>
<table width="100%" border="0" cellpadding="3" cellspacing="1" bgcolor="#FFFFFF">
<tr>
<td colspan="3"><strong>Yeni Kullanıcı Ekleme </strong></td>
</tr>
<tr>
<td width="78">Ad</td>
<td width="6">:</td>
<td width="294"><input name="yeniKullanicininGercekAdi" type="text" id="yeniKullanicininGercekAdi"></td>
</tr>
<tr>
<td>K. Adı </td>
<td>:</td>
<td><input name="yeniKullanici" type="text" id="yeniKullanici"></td>
</tr>
<tr>
<td>Mail</td>
<td><input name="yeniKullaniciSifresi" type="text" id="yeniKullaniciSifresi"></td>
</tr>
<tr>
  <td>Şifre  </td>
  <td> <input name="yeniKullaniciMail" type="text" id="yeniKullaniciMail"></td>
</tr>
<tr>
  <td>&nbsp;</td>
  <td>&nbsp;</td>
     <td>
    <input type="image" src="../DigerDosyalar/ico/accept.png" name="gonder" value="gonder" ALT="gonder"></td>

</tr>
</table>
</td>
</form>
</tr>
</table>

<?
if(isset($_POST['gonder_x'])) {

// gelen datalari isle
//  echo "ubuntu";

include ("mysqlConnection.php");

mysql_select_db("Yazilar", $baglanti);

$yeniKullaniciAdi = $_POST['yeniKullanici'];
$yeniKullanicininGercekAdi = $_POST['yeniKullanicininGercekAdi'];
$yeniKullaniciSifresi = $_POST['yeniKullaniciSifresi'];
$yeniKullaniciMail = $_POST['yeniKullaniciMail'];
$yeniKullaniciSifresi =  md5($yeniKullaniciSifresi);

$uyeOlustur = mysql_query("INSERT INTO kullanicilar (KullaniciAdi, GercekIsim, Sifre,Mail)
VALUES ('$yeniKullaniciAdi', '$yeniKullanicininGercekAdi', '$yeniKullaniciSifresi ','$yeniKullaniciMail')");
echo "<br />";
echo $yeniKullaniciAdi;
                echo "<br />";
echo $yeniKullanicininGercekAdi;
                echo "<br />";
                echo $yeniKullaniciSifresi ;
                echo "<br />";
                echo $yeniKullaniciMail ;
                echo "<br />";
}
?>

Eşşeğin uzun bir yolculuğa çıkmış olması onun at olarak döneceği anlamına gelmez.

sem

Webmaster yolunda ilerliyorsunuz sanırım. =)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

ecarpar

İnsan istedikten sonra her bi şeyi yapabiliyor, Yeterki istesin biraz istek ve azimle oluyor..

Yalnız php yazan onca insan var ama hiç bir yerde bulamıyorum ben bu insanları hiç birleşmezmi php yazankişiler? Eminim vardır bir yerlerde sağlam bir platformları.

Bu arada ben zaten web teknolojileri ile uğraşıyorum, flash ve flash Action Script 2.0 ve 3.0 kullanıyorum, can sıkıntısından (birazda buradaki yazılımcılara kızdığımdan) php öğreneyim dedim gibi bir şey oldu.
Eşşeğin uzun bir yolculuğa çıkmış olması onun at olarak döneceği anlamına gelmez.

alquirel

php.org.tr vardı başlarda bolca takıldığım, ama şuan bakımda.

Bir de php'cilerin asıl birleştiği yer php.net
Oradaki her fonksiyonun manuel sayfasında kullanıcılardan gelen birçok örnek kod var, sorunları da konuşup çözüyorlar ilgili fonksiyon hakkındaki. Ama ingilizce

ersinkandemir

@alquirel,
Türkçeleri de var aslında orada. En iyi kaynak orası gerçekten. Özellikle güzel örnekler pekiştiriyor konuyu.
Bir de reklam olarak görmeyin ama şurası da özellikle PHP konusunda çok iyi : ceviz.net
Where there's a shell, there's a way.

ecarpar

Biraz da oralar bakayımbakalım, google de çok fazla sonuç çıkıyor üstelik çoğuda çalışmayan türden sonuçlar oluyor, uğraş uğraş doğru bilgiye ulaşmak çok zor oluyor, hal böylem oluncada bende sizin başınızı ağrıtıyorum :)

ecarpar

evet sonunda buldum site isimleri için teşekkür ederim arkadaşlar.

Bir formu göndermek için bir gönderi düğmesi yerine aşağıdaki gibi bir resim kullanmak da mümkündür:

<input type="image" src="dugme.gif" name="foo" />
Kullanıcı bu resmin herhangi bir yerine tıkladığında sunucuya formla birlikte ek olarak foo.x ve foo.y diye iki değişken aktarılır.
foo.x ve foo.y PHP'de geçersiz değişken isimleri olduklarından sihirli bir şekilde bunlar foo_x ve foo_y değişkenlerine dönüşürler. Yani, nokta imi yerine altçizgi imi yerleştirilir. Dolayısıyla, bu değişkenlere dış kaynaklı değişkenler bölümünde açıkladığı gibi erişebilirsiniz. Örnek: $_GET['foo_x'].

Bilginize:

İstekle aktarılan değişken isimlerindeki boşluklar da alçizgi imleri ile değiştirilir.

aklınızda bulunsun.

heartsmagic

Alıntı yapılan: Ersin Kandemir - 15 Ağustos 2011 - 19:32:22
Bir de reklam olarak görmeyin ama şurası da özellikle PHP konusunda çok iyi : ceviz.net

Reklam yasak arkadaşım!

:) Bu forumda bu tür paylaşımların reklam olarak algılandığı, damgalandığı vaki değildir. Gönül rahatlığıyla devam edebilirsin.
Etiketlendiğine göre konuyu kapatıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.