[Çözüldü] PDF Annotator programının alternatifi önerileriniz

Başlatan kovancilar, 09 Mayıs 2020 - 01:33:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kovancilar

PDF Annotator programının benzer işi yapan bir program var mıdır bildiğiniz ? Öğrencilerime ders verirken windows ortamında çok kullanıyordum  fakat linuxa geçtiğimden bu yana bu tarz bir program bulamadım şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.

daligo5

wps pdf annote işlemleri yapabiliyor tabi bu kadar detaylı mıdır bilemiyorum incelemeye değer diğer bir alternatif ise okular pdf  olabilir
http://piyonsatranc.blogspot.com/

satranç modern bir beyin işkencesidir.

haiko

Koşuyorum dikenlerin üstünde...

kovancilar

Okular ı kullanıyorum fakat benim aradığım şey tam olarak o değil yani pdf üzerinde kesintisiz şekilde çizim yapıp basit işlevsellikler yani kalem  kalınlığı rengi vs vs gibi fakat okularda bunu yapıyor ama çok kullanışlı değil bu anlamda yani kalemle bir denklem yazıyorum bitirdiğimde tekrar kalem seçeneğini seçmem gerekiyor bu da baya verimi düşürüyor pdf düzenleme açısından çok iyi o yönüyle kullanıyorum fakat tam anlamıyla benim aradığım işlev değil öneriler için genede teşekkür ederim Sanırım aradığım tarz programı buldum " Xournal "  :)

sinan54

kovancilar

Alıntı yapılan: sinan54 - 09 Mayıs 2020 - 14:21:48
Buda dene ne bilir
https://github.com/OpenBoard-org/OpenBoard/wiki
öneri için teşekkür ederim fakat ben linuxta yeni olduğumdan onun kurulumunu yapamadım yinede teşekkür ederim.

sinan54

İndirilen dosyaya sag tıklayıp ''Gdebi ile aç''diyorsun o kadar,Gdebi kurulu degilse yazılım merkezinden veya komutla kurabilirsin
Açıkçası ben kullanmadım ama daha gelişmiş bir program yorumları var.

kovancilar

Alıntı yapılan: sinan54 - 09 Mayıs 2020 - 16:23:34
İndirilen dosyaya sag tıklayıp ''Gdebi ile aç''diyorsun o kadar,Gdebi kurulu degilse yazılım merkezinden veya komutla kurabilirsin
Açıkçası ben kullanmadım ama daha gelişmiş bir program yorumları var.
Aldığım hatayı çözüp kurulumu yaptım farklı ubuntu sürümü için olanı indirmişim 18.04ten sonraki sürümler için program deneysel sürümü mevcutmuş onu kurdum biraz inceleme fırsatım oldu baya detaylı ve kullanışlı gözüküyor Çok teşekkür ederim