oyun açılınca pc deliriyo!

Başlatan utoto, 01 Mart 2009 - 17:13:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

utoto

sanırım ekran kartımdan dolayı o nedenle buraya açtım yanlışsada çok özür dilerim. oyunu açtığım anda mouse donuyor ve ekran çözünürlüğü oyuna bağlı olarak değişiyor sonra oyunu açar gibi yapıp masaüstüne geri dönüyor. oyunları bilgisayarım mı kaldırmıyor acaba diye düşündüm ama jumpnbump ve openarena ki jumpnbump ı windowsta oynuyordum openarenayıda çalıştırması gerek diye düşündüm biraz araştırdım forumu ve ekran kartımın düzgün yüklenmiş ve 3D desteğininde olduğu yazıyor. ses kartımı tanıtamadım bi türlü eski olduğundan ondanda olabilir sorun.
ekran kartım nvidia geforce4 mx 440 agp 8x

xwes

Sorun çok yuksek ihtimal ile ekrann kartinizda degil. Oncelikle siz hangi oyunu kurmaya çalişiyorsunuz ve wine ile mi yoksa normal olarak mi oynuyorsunuz? Oyun açilirken ekran çozunutlugu yeniden ayarlanir ve oyundan çikilip masaustune geçilince eski ayarlara donulur. Sorun ya oyundan ya da oyunun hatali kurulmasindan kaynaklaniyor? Yani aslinda sizin ekran çozunurlugu ile degil de oyun çalişmamasiyla ilgili bir sorununuz var :) Bu konuda başlik açip veya bu başligi degiştirip yardim alabilirsiniz.

(Ekran çozunurlugunu logout-login yaparak veya nvidia X server settings'ten eski haline getirebilirsiniz)

utoto

yüklediğim oyunlar yukarda yazıyor :) hepsini dosya ekle sille yükledim yani yanlış yüklediğimi sanmıyorum hadi ekranın çözünürlüğünün değişmesini anladım fare neden etkisiz hale geliyor bunu bi türlü anlayamadım takılıp kalıyor klavyeyle oturumu kapatıp açtığımda düzeliyor :/

zeitgeist

Eğer compiz kullanıyorsan kapattıktan sonra oyunları çalıştırmayı deneyebilirsin, belki sorunu çözer.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

xwes

Alıntı yapılan: utoto - 01 Mart 2009 - 20:12:40
yüklediğim oyunlar yukarda yazıyor :) hepsini dosya ekle sille yükledim yani yanlış yüklediğimi sanmıyorum hadi ekranın çözünürlüğünün değişmesini anladım fare neden etkisiz hale geliyor bunu bi türlü anlayamadım takılıp kalıyor klavyeyle oturumu kapatıp açtığımda düzeliyor :/

Ekle kaldirdan kurduysaniz sorun olmamali o halde @zeitgeist hakli olabilir.

utoto

compizi sildim tamamen yine tekrarladı hatayı daha sonra jumpnbump ta no sound dediğimde çalıştı anlaşılan ses kartında problem :/ konuyu doğru olarak düşündüğüm yerde yeniden açıyım en iyisi :)

xwes

En azindan sorunun nerde oldugunu buldunuz :)