nvidia 9400 kubuntu açılış sorunu

Başlatan lecha, 28 Şubat 2009 - 20:46:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lecha

merhaba arkadaşlar ben nvdia 9400 ekran kartı aldım bilgisayara taktıktan sonra kubuntu açılmadı açıılışta alttaki hatayı veriyor açılmıyor  ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim...
19+0 records in
19+0 records out
kinit:name_to_dev_t(dev/disk/by/uuid/fab8eoba-fe13-453f-924a-eoad54eb9124)
=dev(8,5)
kinit:trying to resume from (dev/disk/by-uuid/fab8eoba-fe13-453f-924a-eoad54-eb69124
kinit:no resume image doing normal boot
ve
ubuntu 8.10desktop tty1
desktop login

bytan

O ekranda kullanıcı adını girip, startx komutu ver. Muhtemelen çalışmayacaktır. Aşağıdaki ile xorg dosyanı aç ve driver olarak vesa'yı belirleyip sistemi yeniden başlat. Sonra da kartın için sürücü kurabilirsin.

sudo cp /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.backup
sudo nano /etc/X11/xorg.conf

Değişiklik yaptıktan sonra, F2'ye basıp, Y tuşu ve sonrasında enter tuşu ile değişikliği kaydet.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

lecha

hocam dedğini yaptım xorg a giremiyorum sudo cp /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.backup komutunu giriyorum bana COMMAND NOT FOUND diyor diğerinide giriyorum onuda öyle diyor ben bilgisayarı açamıyorum açılış ekranında tıkanıyor

bytan

Recovery Mode ile açıp, root shell ekranına düşüp, verdiğim komutların başında sudo olmaksızın deneyip sistemi baştan başlatır mısın?

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

lecha

dediğini yaptım recovery mode ile root düştüm gene aynı hatayı veriyor command not found diyor

bytan

Şunun çıktısını verebiliyor musun?

env | grep PATH

PF @ ST